Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Beismerő vallomásnál számít...

Beismerő vallomásnál számít bármit a bűnbánó magatartás? Belekerül jegyzőkönyvbe? vagy eljárás alatt van bármi jelentősége hogy láthatóan megbánta tettét a bűnös? Ha tovabb kerül az ügyészségre vagy bíróságra a dolog benne lesz ez a jegyzőkönyvben?

Figyelt kérdés

febr. 12. 06:52
1 2 3
 21/22 DK-s ***** válasza:

20-nak:


Te lennél az a fajta elítélt aki megúszhatta volna pár hónappal, de ő inkább eldalol mindent, és éveket ül. 🤣


Vegyünk egy konkrét, régebbi ügyemet. '98-ban meggyanúsítottak egy SPAR kirámolásával, más ügy kapcsán kerültem képbe. Tagadtam, de mivel más eljárás is volt ellenem, csináltak egy házkutatást, ahol kb 1 milla értékben foglaltak le árut. Magyarázatot nem adtam hogy honnan van, "van és kész", a SPAR-t pedig tagadtam.


1 rendbeli, dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás. Kaptam 8 hónapot.


Hárman csináltuk, lopott kocsival. A "kollégáknak" is volt folyamatban lévő ügyük.


Ha beismerő vallomást teszek, akkor a vád 1 rendbeli, bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett lopás bűntette lett volna mint társtettes.


Úgy baxta volna oda a bíró a 3 évet, hogy a szeme sem rebbent volna.


És csak annyira voltak egyszerű kis fax ügyeim, hogy az egyikben 30 vádlott volt, 168 sértett, negyven-valahány ügyvéd, és százmilliós nagyságrendű kár. Csak az én vádiratom volt több mint 200 oldal. 🤣


5 évig tartott mire a bíró le tudta zárni.


Megnézném hogy milyen képet vágnál, ha eljutna az agyadig, hogy kinek pofázol. Szerencsétlen.

márc. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 DK-s ***** válasza:

#22-nek:


Negyed rendű voltam.

márc. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!