Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kinek mi a véleménye a mai...

Kinek mi a véleménye a mai rendőrökről?

Figyelt kérdés

Szerintetek van értelme a mostani munkájuknak? Biztonságba érzitek magatoknak a mi rendőreink mellet?


Én úgy látom hogy inkább az autósok megszívatásara összpontosítanak mint a biztonságra.


2011. júl. 21. 13:16
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
94%
Akárcsak azok a 20-on éves fiúk, meg lányok, akiknek túl nagy arcot ad az egyenruha, meg a jelvény. És nincs mögötte semmi. Hogy várnak tiszteletet, ha már a megjelenésük, a beszédük is nevetséges, és szánalmas? Ugyan már...
2011. júl. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
93%
találkoztam már rendes rendőrrel és találkoztam már IQ szint < 50 típusúval is. nem kell általánosítani.
2011. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
100%

A környezetemben volt már késelés, lopás, rablás, fenyegetés.


Ezekből a rendőrség mennyiben tett AKÁRMIT? SOHA!


Egyszer mérges voltam egy útfelújítás miatt megfordultam és 47-el mentem át egy mobil (mert másnap elkezdték fúrni az utat ezért kirakták 1 nappal előbb) 30-as táblán. Akkor mit tett a rendőrség? Szétbüntetett...


Naszóval ez a gond itt.

2011. júl. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az szúrja a legjobban a szemem,hogy ártatlan emberekre törnek sokszor rá a rendőrök,kommandósok,és több órán keresztül ültetik bennt,hogy ugyan már vallja be azt a bankrablást,amit nem követett el! Lassan már nekem is félnem kéne,hogy mikor törik rám az ajtót,filmletöltés,és zeneletöltés miatt? Nevetséges,amit csinálnak néha. Az ismerősömet letartóztatták kábítószerterjesztés miatt,amihez semmi köze nem volt. 7 napig bennt tartották ártatlanul. Majd miután közölték vele,hogy elmehet,annyit se mondtak neki,hogy elnézést..
2011. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
100%

Nagy baj, hogy behajtócégként üzemeltetik a Rendőrséget, az meg még nagyobb baj, hogy fentről ki van adva az ukáz, hogy egyesek érinthetetlenek. Szóval, ha rajta is kapják őket a bűncselekményen/felderítik az őáltala elkövetett esetet, el kell engedjék, mert ha nem, akkor szevasz.


Ez mindannyiszor szemenköpés, és szakmai visszatartás, ahányszor megtörténik (és kisebb városokban, településeken elég gyakran megesik az ilyen). Nem csoda, ha egy idő után bele se sz*rnak a melóba a zsaruk.


Az is baj, hogy nem magasabbak a követelmények a felvételnél. Erről már írtak rengetegen előttem is, szerintem újat nem tudok erről írni én sem.


Az is igaz, hogy vannak normális zsaruk, meg vannak beképzelt, tapló, bunkó parasztok.

2011. júl. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 A kérdező kommentje:

2 hete betörtek az ismerősöknél. Az ablakon jöttek be. És oda mentem az ablakhoz, közben ott toporogtam és nézetem hogy mekkora a kár, és közbe hívtam a rendőreinket. Megkértek rá hogy a betöréshéjszínét hadjúk el nehogy a nyomokat letüntessük.


Nos megérkeztek a mi nyomozóink 2 órára rá a hívás után. Jelzem a rendőrség kb. 3km a lakástól. Elkezdtek ujjlenyomatokat keresni, összekentek mindent de semmi:( Ahol toporogtam még láblenyomatot sem találtak:) Kimentek az ablak elé ahol nagy erőkkel cigiztek és beszélgettek. Utána bejöttek és nagy mellénnyel azt mondtak hogy SEMMI, EZEK PROFI BETÖRŐK VOLTAK. És elmentek. Utána én kimentem az ablak elé és kb 2m-re az ablaktól találtam egy lámpást.


Csak ennyit a nyomozókról is.

2011. júl. 21. 15:06
 17/66 anonim ***** válasza:
kamu a kérdező utolsó hsz-a
2011. júl. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
33%

Újra és újra vannak olyanok, akik akár szándékosan, akár tudatlanság miatt, folyamatosan azonosítják az igazoltató, trafizó, büntető rendőröket az egész rendőrséggel. :)

Teljesen felesleges szerintem bármit is írni, mert aki előítéletes, az előítéletes.

Sokkal többet is büntethetnének a rendőrök, de nem teszik. Valószínűleg senkit nem érdekel, miért.

(Épp most nézem a híradóban, hogy járőrök mentettek ki embereket egy égő házból. Persze, lehet, hogy 1 órával előtte büntettek meg egy autóst, úgyhogy rohadjanak meg!)

Hogy van-e értelme a munkájuknak? Talán nem (nagyon).

Mi az oka ennek? Nyilván ez se érdekel senkit.

És, hogy két órával a bejelentés után érkeznek ki a helyszínelők, pedig csak 3 km-re vannak. Nyilván ennek az oka se érdekel senkit.

Akkor minek feltenni kérdést? Megerősítésre vágysz? :)

2011. júl. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
40%

Biztonságban érzem-e magam? Nem.

A rendőrség ma már nem más, mint egy pénzbehajtó szervezet...

2011. júl. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
76%

Erről beszéltem... :)


Mellesleg, végig gondolta már valaki?

A jogszabályokat, amelyek alapján büntetnek, az Országgyűlés hozza.

A büntetési tételek meghatározóit ugyancsak ezen a "környéken" kell keresni.

Kétségtelen, a rendőrség vezetői szintjén komoly problémák vannak, de a vezetőség nem egyenlő az egész rendőrséggel. Kérdezett már meg valaki rendőrt, hogy szeret-e az út szélén állni és trafizni? Vagy szeret-e büntetni, csak azért, mert kell x intézkedés egy napra?! Gondolom nem, mert nem érdekel, mert "nem kötelező rendőrnek lenni". Van, aki hetekig, hónapokig elő se veszi a bírságtömböt.

Másik oldalról viszont, ha tudom, hogy megbüntetnek azért, ha 50 helyett 60-nal megyek, akkor nem haragszom a rendőrre, mert én döntöttem úgy, hogy tudatosan megszegem a szabályt. Meg a nekem nem tetsző szabályok miatt sem haragszom rá, mert nem ő találja ki. Meg azért se haragszom rá, mert nem jó kedvéből állt ki ellenőrizni, meg trafizni. Szóval miért is haragudjak rá?

Én se értek mindennel egyet, nem is tartok be minden szabályt, de ha tarkón b*sznak érte, akkor magamra "haragszom".

Mellesleg nem mindegy, hogy ki mit utál? A rendőrséget vagy a rendőröket? Én személy szerint nem szívlelem a magyar rendőrséget, de a rendőrökről nem akarok, mert nem tudok egységes véleményt alkotni. Van ilyen is, olyan is. Ha valaki úgy érzi, a rendőrség egy pénzbeszedő cég, akkor sem a rendőröket kell - szerintem - utálni.

2011. júl. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!