Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerinted hány fős rendőrség...

Szerinted hány fős rendőrség kéne hazánkba?

Figyelt kérdés
szerintem minden megyébe 4000 Bp külön 4000 és így összesen 80000 fő szerintem elég. Szerintetek?
2011. júl. 31. 08:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%

Ezt a 80.000 rendőrt pedig miből fizetik?

Ja hát persze majd a Gyurcsány-Orbán két hős dalia megoldja mi?

2011. júl. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Van rendőrünk bőven csak az a baj, hogy az irodások létszámát szeretik gyarapítani!

Mondok egy példát barátomtól hallottam:

Fővárosi Közterület-felügyelet létszáma 340 fő kb.

Ebből jó ha utcaképes járőr 100-120 fő. És még sok is.

A többi vezető, állású nyugger zsaru, vagy bújtatott leépített Főv. Önk. nagy ember akik csak papíron szerepelnek létszámként magas fizetéssel.

Na ugyan ez a zsaruknál is megáll!

Ezért tartunk itt!

2011. júl. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
17%
Jézusmária! Minek ennyi rendőr? Mit oldanak meg szerinted? Segített már rajtad valaha valamiben is egy rendőr? Inkább üldöznek, baszogatnak, bírságolnak. Hiányzik ebből még több? Egyébként meg a Kádár-rendszerre mondták, hogy az rendőrállam, de ma háromszor annyi rendőr van mint akkor. Én nem hiszek abban, hogy egy ország társadalmi és morális válságát a rendőrség tudja megoldani. Legfeljebb súlyosbít rajta.
2011. júl. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi rendőri állomány létszáma durván 45.000 fő. Ennek majd a fele tiszt és attól fölfelé, vagyis utcának a közelébe se megy (tisztelet az elenyésző kivételnek). A bérük fejenként kiteszi legalább 2 "kisrendőr" fizuját. A leggyakoribb rendfokozat az ALEZREDES (tehát főtiszt)!!! Ez kb ugyanaz, mintha egy gyárban ugyanannyi igazgató, meg osztályvezető lenne, mint ahány melós... Logikusan hangzik mi? Nem a létszám a lényeg, hanem az arányok. Több mint 20 évvel a gengszterváltás után a rendőrségnél még mindig a szoci berendezkedés dívik, és senki nem akar ezen változtatni...
2011. júl. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
77%
Azért üldöznek, bírságolnak, mert meg szegik sokan a szabályokat. A gyorshajtás például lényegesen visszaszorult, ahogy az ittas vezetés is. Nem is árt ez a szigor. Valóban sokkal több rendőr kellene az utcákra, az irodákban nem sok hasznát vesszük. Valamennyi fejlődés azért már ezen a téren is mutatkozik.
2011. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

nem a jelenlegi létszámmal van a baj, hanem azzal, hogy a rendőrnek nincsenek jogai.


Az irodára is kel rendőr, aki nem irodán dolgozik az el se tudja képzelni, hogy mennyi ügy jut egy főre. Az irodisták végzik a háttérmunkát.

2011. júl. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
de most kevés a rendőr!
2011. júl. 31. 13:50
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért kell irodára is rendőr. Mert ugye valakinek fel is kell derítenie a bűncselekményeket. Meg elvégezni azt a kiba. sok papírmunkát, ami a rendőrségnél van.

Mellesleg egyes helyeken az "irodista" rendőrök sincsenek jobb helyzetben. Vannak helyek, ahol egy embernek 40-50 ügye van, plusz kapja mások ügyét, amiben ki kell javítani valamit. És vannak ugye egy rakat ilyen-olyan határidőd. Szerinted mennyi tényleges nyomozati munkát tudnak végezni a nyomozók? Semmit. Sajnos. Volt szerencsém megtapasztalni. Pedig nem lehet mondani, hogy verik a f.rkukat az irodában. És persze hozzájuk se vesznek fel embereket. Szóval nem egyszerű a helyzet.

Úgyhogy nagyon-nagyon át kéne gondolni ezt az egészet.

Ami meg a rendszerváltást, meg az azt megelőző időt illeti, valaki azt mondta nekem egyszer, azelőtt volt 3 tábornok, utána lett ötvenakárhány.

2011. júl. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rosszul fejeztem ki magam. "Utca" helyett inkább "végeken szolgálókat" kellett volna írnom. A mondandóm lényege az ormótlanul eltúlzott főtiszti, vezetői kar feleslegességére vonatkozott. Pontosan tudom, hogy az irodában aktahalmok alatt roskadozó, félhülye ügyészekkel ökörségeit tolerálni kénytelen, határidők közt lavírozó kollégák is legalább akkora szarban vannak, mint mi "utcai" zsaruk. Remélem nem léptem senki önérzetébe, nem az volt a szándékom.
2011. júl. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem több rendőrre van itt szükség, hanem a jelenleginél sokkal tisztességesebb, motiváltabb, képzettebb állomány kellene. Egyszerűen nem kéne picit sem tolerálni a bűnözést, végre könyörtelenül a tisztességes emberek oldalára kellene állni, komolyan kéne venni, hogy "Szolgálunk és védünk! Saját káromon kellett megtapasztalnom, hogy mit mi mindent tesznek manapság ezzel szemben...,én már soha nem kérek tőlük semmit!
2011. júl. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!