Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nah.... És akkor ezek büntetne...

Nah.... És akkor ezek büntetnek meg minket?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=j1rZn8DvnPA


Ilyenkor mégis mi jut eszükbe? Csak így, sziréna nélkül száguld, át a sárgán. Én csinálnám ezt civilként, már kapnám a büntetést.


Létezik, hogy esethez sietett? Nah de akkor mi a fenéért nem kapcsolja fel a bigyóját? Legalább a villogót?


Nem ez az első ilyen amúgy amit látok. Sokszor láttam már ilyesmit élőben is. Nah és ebben az országban, ahol a fizetésekhez képest hatalmasak a büntetési tételek és a rendőrök szinte csak a büntetésekre mennek, amúgy nem lehet rájuk egyáltalán számítani, szerintem rohadtul felháborító az ilyesmi.



2016. dec. 9. 02:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A kisbula nem zavar, hogy átmegy a piroson a kocsik előtt nem sokkal?

A sárgán meg át lehet menni. Vízes, csúszós uton főleg ha jönnek mögötted semmikép ne taposs a fékbe.

2016. dec. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

1. A rendőr is csak akkor büntet a sebességtúllépésért, ha azt hitelesített sebességmérő eszközzel dokumentálja. Te sem csak egyszer lépted túl a sebességet, viszont csak egyszer kaptál érte büntetést. Szerintem zárjuk le ezt a találgatós vitát, mert a törvény szerint hitelesített eszközzel kell mérni, azzal lehet bizonyítani a szabályszegést.


2. Én szabálysértőnek a videón csak a nőt látom, és ha 30-al ütik el, ha 70-el, ő lesz a hibás a baleset bekövetkezéséért, ő idézte elő a KRESZ megszegésével.


3. Nem álltak meg intézkedni a nővel, és a határozott tempóból kiderül, hogy siettek valahova. A megkülönböztető fény és hang együttes használatára PÁV engedély szükséges, mely nem minden rendőrnek van, illetve azt, csak utasítás szerint használhatja, ha küldésre megy. Valószínű olyan bejelentésre mentek, melynél nem indokolt 100km/h-val veszélyeztetni magukat és a lakosokat hang használatával, de minden sárga lámpánál megállni már veszélyeztetné az intézkedés sikerességét. Ilyen lehet például egy családi veszekedés, vagy anyagi káros baleset...


4. Nem minden szarért büntetnek, csak azokért ami szabálysértés, vagy szabályszegés. Nyugodtan hívhatod Batmant helyettük, vagy ha neked kell segítség, akkor is hívd fel a figyelmüket, hogy a KRESZ szabályait maradéktalanul tartsák be, a te életed nem számít...

2016. dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Tényleg mivan ha a civil szép lassan komótosan megy a gyalogátkelőhelyen, a rendőrautó nem tud már megálni.

Kit vonnak felelősségre?

2016. dec. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Tényleg piroson megy át.
2016. dec. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

# 13/13 Időpont ma 21:33


Elmélet szerint a nőt kéne, mert ő a hibás. Gyakorlatilag a rendőrt, mert PÁV I.

2016. dec. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A nő miért hibás?
2016. dec. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Jah a nő akkor megy át amikor még neki piros a lámpa.
2016. dec. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

# 16/16 Időpont ma 21:37


Mert ő szabálytalankodott egyértelműen. A rendőrről nem tudjuk, hogy meg tudott-e volna állni a piroson. Nem jött 80-al, de elég stabil sebességgel jött ahhoz, hogy akár csak hirtelen fékezéssel tudjon megállni. De mondom, ez az elmélet.


Gyakorlatilag a PÁV I, de már a jogsi is kötelezővé tesz, hogy "védd a puhatestűt, mert idióta". Elcsapod a biciklist, 99%-ban az autós nyakába varrják.

Kamion-busz-rendőr-mentő, egyéb PÁV-os kötelezettségnél pláne. Nagyon ritka amikor nem őrájuk húzzák rá az egészet, hiába vétlenek.

2016. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
De a rendőr is túl gyorsan hajtott lakott területen, (és nem szirénázott) tehát így ha baleset lett volna belőle, a nő is hibás lett volna, de a rendőr is hibás, mivel szükségtelenül gyorsan hajtott.
2016. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mert én úgy tudom hogy ha egy autós betartja a sebességkorlátozást akkor nincs probléma.
2016. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!