Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy büntetőeljáras van a...

Ha egy büntetőeljáras van a rendőrségen és tanút idéznek, ha ügyvéddel megy az miért gyanús?

Figyelt kérdés

Nem egyszer fordult elő, hogy azt mondták így emberek, ha tanú ügyvéddel megy az kapásból gyanús.


Miért lenne gyanús?


Szerintem nem az, mert a törvény engedi és a rendőr miért gyanakodna, ez hülyeség, szerintem nyugodtan gondolhatja a rendőr, hogy azért jött ügyvéddel tanú, mert a törvény lehetőséget ad rá és ami direkt ki van emelve az idézés végén.


Mégis sok ember mondta már, hogy gyanús.


Miért?


Azt megkérem, hogy kötekedő válaszolók ne válaszoljanak, vagy ha igen akkor normálisan, csak normális válaszokat várok.



2019. ápr. 15. 18:16
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Pedig beszélhet az ügyvéd is a tanúnál. Ezt most cáfolni tudom, mivel mi nap volt közeli hozzátartozó sértettként. És nyomozókat is ismerek. A nyomozók sokszor szeretik, ha beszél az ügyvéd, mert megkönnyíti az egész folyamatot.


Ha gyanúsítottként hívnak be téged akkor a idézésen gyanusított áll. Ha tanúként hívnak be vagy sértettként akkor tanú áll. Tehát, tisztába leszel már mielőtt bemész, hogy gyanúsított vagy-e vagy tanú. Tanúként nem fogsz gyanusítottként távozni. Lehet egy-egy ügybe több gyanusítottatt is behívnak, mivel a feljelentésbe mindig "ismeretlen tettes" ellen van feljlenetés és a gyanusítottak közül lesznek azok akik ellen majd büntetőeljárás fog folyni. Tanú esetében sosem lesz ilyen, kívétel, ha hazudik vagy egyéb törvényt sért kihallgatás alatt, de akkor is inkább megbírságolni fogják.


Minden ilyen kérdésnél ugyanezeket a válaszokat látni, pedig sokan nagyon nem tudják, hogyan is működik ez az egész, mert csak itt gyakorin olvasnak róla és utána megjegyzik majd ők is ugyanazt írják le később.


A 4-es nagy butaságokat beszél.


Nem azért váratnak, mert ez KGB kihallgatási stratégia. Te sosem voltál még rendőrségen és nem is ismersz ott dolgozókat és nyomozókat sem.


Ha másodjára behívják és őt gyanusítják akkor másodjéra már az idézésben az fog állni, hogy gyanusítottként.


Sokszor olvasni itt, hogy milyen gorombák a nyomozók kihallgatásnál stb. Ez is butaság és nem tudom honnan szedtétek ezeket. Ilyenkor a tanúk között pártatlanul viselkednek és inkább kedvesek és a feszültséget oldják, főleg a tanúk esetében és főleg a sértett esetében. De ugyanúgy a gyanusítottaknál is kedvesek. Ez egy rendőrségi tematika, hogyan kell kihallgatásnál viselkedni. Rossz információkat tudtok ezekről a dolgokról. És nem értem néha minek hozzászólni olyan kérdésekhez, amihez fogalmatok sincsen.


Sokan írják azt, hogy jegyzőkönyvet megkapják. Nem! Nagyon ritkán adnak ki jegyzőkönyvet és inkább csak akkor szoktak jegyzőkönyvet kiadni, hogyha az ügyvéd kéri.

2019. ápr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Vigyázzatok! N.levike megint kísért a 70ezres lopási ügyével!
2019. ápr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

11-es, 4-es vagyok. Jártam már elégszer rendőrségen, járni is fogok még rengetegszer, nyomozókat is ismerek eleget, a hozzászólásom a kérdezőnek szólt, és természetesen irónia.

Aki rendszeresen olvassa gyakorin ezt a topikot, az már mindenki tudja, a sztori annyi, hogy a kérdezőnk, hívjuk Leventének, pár hónapja ellopott egy öltözőből egy pénztárcát, benne 70.000 forinttal. Azóta viszont teljesen eluralkodott rajta az üldözési mánia, és ehhez hasonló kényszerképzetei vannak. Egyik rögeszméje, hogy azért kellett 10 percet várnia tanúkihallgatás előtt, mert a nyomozó ezzel akarta beforgatni, a másik ilyenje, hogy a gyanúsítás úgy működik, hogy tanúként idézik az embert, majd kihallgatása után kiültetik a folyosóra, aztán visszahívják gyanúsítottként, de ezt nem tudja megtenni a nyomozóhatóság, ha van vele ügyvéd. Sokszor el lett magyarázva neki, hogy amit gondol köszönőviszonyban nincs a valóságban, de természetesen ezeket a hozzászólásokat figyelmen kívül hagyja.

A második kihallgatása előtt először azért akart védőt fogadni, hogy az megverje a nyomozót, erről később letett, de azért védővel ment a kihallgatásra, aki természetesen semmit nem csinált, lévén tanúkihallgatás. Ezt megfejelte azzal, hogy megtanulta a hivatali vesztegetés (vagy valamelyik másik korrupciós vagy katonai bcs.) szakaszszámát, és ezzel vagánykodott a nyomozónak, hogy el ne kövesse ám, mert ő ettől már kész büntetőjogász, akivel aztán nem lehet bármit megtenni. Ezt később a rendőrség felett aratott totális győzelemnek könyvelte el.

Ezzel egyébként nem elégedett meg, azóta ebben a topikban 2-3 naponta ír ki egy ilyen kérdést csak azért - mint láthatjuk - hogy a történetét, vagy annak egyes részleteit újra és újra leírhassa.

Emellett hobbizugírászként tevékenykedik, ami abból áll, hogy akinek bármi egyéb kérdése van, annak mint "büntetőjogban járatos személy" leírja, hogy mit csináljon, és mire figyeljen, ha a rendőrség kihallgatja. Ez természetesen ugyanúgy a fenti sztori és téveszmék elmesélésében kimerül, mert a tényleges büntetőjog-tudása az az egyetlen betanult szakaszszám, ha azóta nem felejtette el.

2019. ápr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Akkor elnézést, ha irónia volt ezt nehezen tudtam így levenni. De most, hogy leirtad a kérdező történet világos. Köszönöm;)
2019. ápr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Jajj. Leesett már 4-es és már 10-es válaszoló is,hogy miért is válaszoltál ilyen részletesen. Az, hogy megvádol,hogy én loptam ,honnan tudja,csak gyanítja de nem igaz. Tudod ám,hogy ilyet nem szabad csinálni,hogy valakire azt állítod, hogy "ellopott 70 ezret" , mert az bcs. Mindegy. Mondtam, hogy normális válaszokat szeretnék.

A legtöbb az is.


54%-os!

Amiket írtál szép és jó, de hadd javítsak rajta.

Nagyon laikus vagy, ha nem tudod miért barátságos egy nyomozó.

Az oké, hogy sértettnél, tanúnál barátságos lehet vagy pártatlan,ez emberfüggő,ők sem egyformák.


Viszont. Akit úgy idéznek tanúként, hogy nem olyan tanúként, hogy csak látott v hallott valamit,hanem azt gondolják, hogy ő az elkövető olyankor azért barátságos a nyomozó, hogy azt lássa a páciens, hogy jhajj, meg lehet nyugodni, lehet még jó helyre is jöttem ,itt még segíthetnek is és így valamelyest megnyugtatja a tanút, hogy nyugodjon meg és így próbál a bizalmába férkőzni a nyomozó, oldja a szándékosan felhalmozott várakozás alatti feszültséget. Ez mind csak taktika. Szerinted a nyomozó a barátja a tanúnak? Nem. Egy vadidegen,miért kéne barátságosan viselkednie. Érted amit írok? Ez mind azért van, hogy kézre kerítsék a tettest. Meg a megváratás is,addig a nyomozónak nem más dolga van, jó lehet wc- is belefér de többnyire utoljára átfutja az iratokat,felkészűl ,átgondolja milyen kérdéseket tegyen fel, és arra milyen válasz várható stb. Nem hiába hívják "nyomozó alosztálynak" azt az osztályt.

Ha ismert a tettes biztos nem a nyomozó alosztályon fog indulni az ügy,hanem pl. vizsgálati alosztály,de ezt ők tudják.


Jegyzőkönyv...

Gyanusítottnak ingyenes,tanúnak fizetős.

Én tanúként kértem,nem a védőm kérte,hanem én,mondtam is,hogy rendezem a fizetését és visszajövök a jegyzőkönyvért. A nyomozó azt mondta, hogy most mit szól,ha inkánn ingyen adok másolatot, na erre az ügyvéd szólt,hogy "köszönjük szépen".


De valamit még mindig nem tudok.

Azt, hogy miért kell, hogy gyanús legyen , ha valaki védővel megy???

2019. ápr. 16. 19:07
 16/33 anonim ***** válasza:

A jegyzőkönyv ingyenes. Ha fizetős lenne illeték bélyeg kéne. És nem pénzt adsz. Ezt tudhatnád. De ingyen kapod a másolatot.


Még mindig nem varatnak. Tudod mennyi munkájuk van? Behívnak téged délután 1 órára. Lehet előtte más van bent és elhúzódik stb. Ezt te nem tudhatod, de úgy veszed, hogy váratnak.


"valakire azt állítod, hogy "ellopott 70 ezret" , mert az bcs. "


Hibás. Ez nem Becsület sertés amit mondott. Akkor lenne becsuletsertes ha neveddel ellátva tette volna ezt és így mindenki be tud téged azonosítani.


Te nagyon nem vagy tiszába a dolgokkal. Inkább hagyd abba.

2019. ápr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Bcs = bűncselekményre értettem, annak is az a rövidítése. Hol van itt becsületsértés??? Szó sincs róla.


Hamis vád az bcs.azaz bűncselekmény.


Tanúnak igenis fizetős, 100 ft/oldal.


Eddig úgy volt, hogy illetékbélyegért adtak de az új be. szerint már csekken kell rendezni.

2019. ápr. 16. 20:25
 18/33 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni neki megmagyarázni, ő büntetőjogban járatos személy. Azt is tudja, hogy a bcs. a bűncselekmény rövidítése. Egyébként nyugodtan jelents fel a panaszfelvevő legnagyobb örömére, csak ne felejts el védőt vinni, nehogy sértettből legyél gyanúsított.
2019. ápr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Jó. Elég a gúnyolódásból. Kösz a NORMÁLIS válaszokat.
2019. ápr. 16. 20:55
 20/33 anonim ***** válasza:
Már ingyenes a másolat.......
2019. ápr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!