Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Veszélyeztetett terhesként...

Veszélyeztetett terhesként esküvőt tartani táppénz csalás?

Figyelt kérdés
Most vagyok 4 hónapos terhes és 2 hónap múlva lesz az esküvőnk. Polgári, plusz vacsora, szűk családdal, de a főnököm már így is rám szállt és kivizsgáltatta tappenz csaló vagyok - e ( persze a tb azt mondta jogosult vagyok), így az esküvő megtartása mennyire minősül annak?

2019. júl. 24. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
igen
2019. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
mit takar hogy veszélyeztetett? mitől veszélyeztetett valaki?
2019. júl. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Volt bevérzésem, non stop hányos rosszullétek miatt jelen esetben, illetve előző nőgyógyászati betegség miatt.

Nem fekvő betegnek vettrk fel, hanem a munkakörömet nem tudom így ellatni, illetve az orvos nem is enged!

2019. júl. 24. 11:16
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Többször el kellett olvasnom a kérdést, hogy elhiggyem, hogy valóban kérdés ez, megnyugtatom a kedves hölgyet, táppénzcsalás csak akkor jöhetne szóba ha valakit tévedésbe ejt vagy tévedésben tart, valótlan tartalmú nyilatkozatot tesz vagy a valós tényt elhallgatja és ezzel a költségvetésnek hátrányt okoz, itt erről nincs szó, van orvosi igazolása, nyugodtan házasodhat, amihez sok boldogságot kívánunk.
2019. júl. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Gondolom, az esküvö hét végén van, amikor nincs munkaidö meg nincs táppénz - tehát már emiatt is kiesik a táppénzcsalás lehetösége.

Másrészt ha egy orvos tappénzre vett, akkor a fönöknek a továbbiakban semmi beleszólása abba, hogy mit csinálsz.

A terhesség alatti táppénz eleve nem azt jeletni, hogy folyamatosan otthon kell ülni, hanem csak kimélö életmódot kell tartani, azaz elmehetsz otthonról, lehetsz étteremben - és természetesen házasságot is köthetsz.

2019. júl. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%

5:


"Gondolom, az esküvö hét végén van, amikor nincs munkaidö meg nincs táppénz - tehát már emiatt is kiesik a táppénzcsalás lehetösége."


Ezt azért nem egészen hiszem. Ha engem kíírnak 3 hétre, mert beteg vagyok, akkor teszem azt a második hétvégén nyugodtan elmehetek kocsmázni, leugorhatok a Balatonra, és meg is oszthatom a Facebookon? Rákövetkező hétfőtől pedig ismét betegállomány, és a főnök nem csinálhat semmit?

2019. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Értem az ötöst.


Hétvégén cuni . Egybe. Tehát a táppénz csak munkaidőre szól. Szóval ha valaki három műszakban dolgozik, akkor éjszakás héten végülis nyaralni is mehet, de tízig szigorúan alvás, hiszen ő akkor éjjel van csak táppénzen.

2019. júl. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
7: Sőt mi az hogy! A táppénz alatt a tényleges munkaidődön kívül akár még maszekolni is elmehetsz, hisz az nem táppénzcsalás, mert nem a munkaidődben dolgozol másutt. Meg ugye a szabály szerint a munkahelyen tilos az alkoholfogyasztás. Akkor munka előtt beverhetek négy-öt kupica töményet, meg 7-8 korsó sört, nem? Hisz nem a munkahelyen fogyasztom. :)
2019. júl. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!