Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamos vàd vagy hatóság félreve...

Hamos vàd vagy hatóság félrevezetése?

Figyelt kérdés

Üdv!

A sztori röviden: egy csaló miatt tárgyalásra idéztek,mert a kihallgatáskor azt mondtam se a terméket,se a penzt nem küldte vissza.

Kiderült,hogy visszautalta az ârát, én viszont ezt elfelejtettem. Ez oké. Viszont azt állitja,higy en azt mondtam a terméket is megkaptam,ami viszont nem igaz. Nem tudja bizonyitani,csak annyit mondott,hogy ö pedig ugy emlékszik,hogy én azt mondtam. Ezzel ö engem nem vádolt meg buncselekménnyel? 3-an voltunk még igy tanúk. Valóban visszakaptuk a pënzt, ezt a kihallgatáskor nem emlitettük, szerintem mindenki elfelejtette,léven,hogy egy 4-5 ëves dologrol van szo. De terméket nem külfött. Ezért nem lehet feljelenteni, nem hamis vád ez vagy a hatóság félrevezetése? Egy tanú volt, aki emmit nem kapott a csaló mègis azt mondta, ugy emlékszik, hogy anno azt mondta a sértett,higy kapott cuccot. De nem vitatja ,hogy igazat mondd (mármint a sértett) Ezt amugy semmilyen esetben nem vitatta.



2019. nov. 2. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egész sztorit nem nagyon értem, és nem csak a helyesírási és fogalmazási hibáktól.


A "csaló" visszaküldte a pénzt, te meg azt mondtad, hogy nem küldte vissza.

Ebben az esetben be kell menned, és tanúvallomást kell módosítanod, hogy eszedbe jutott, hogy mégis kifizette, különben hamis tanúzás/hatóság félrevezetése miatt te követsz el bűncselekményt.


Azt, hogy küldött terméket, azt bizonyítania is kell, nem csak állítgatnia. Főleg egy folyamatban lévő ügy esetén.

2019. nov. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De nem küldött semmit, azt mondta, úgy emlékszik,hogy mi ( tanuk/sértettek) azt mondtuk kaptunk terméket, de ez nem igaz és bizonyitani sem tudja. Ezért öt nem lehet hamis vád/ a hatóság félrevezetéséérrt megbûntetni a vádlottat? Viszont mikor a bíró megkérdezte, hogy vitatja -e a mi állitásunkat, miszerint terméket nem kaptunk azt mondta nem vitatja. De a pénzt valóban visszaküldte.
2019. nov. 3. 09:35
 3/13 A kérdező kommentje:
Én azt Szeretném , ha öt büntetnék meg ezért.
2019. nov. 3. 09:37
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Na visszakaptad a penzt,miert kene megbuntetni?


Eleg durva,amit muvelsz. Ebben az esetben te vagy a csalo. A penzvisszakulsest biztos tudja bizonyitani es hamis tanuzasert te fogsz kapni buntetest

2019. nov. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Miért kapnék?! Ën nem emlëkeztem râ, hogy visszautalta. Az viszont biztos,higy semmit nem küldött, hiâba mindja azt a bíróságon, hogy én azt mondtam pedig anno. Ezzel nem ö vádol meg engem?! Oké, hogy azt mondta, nem vitatja az állitásom miszerint nem kaptam terméket, de akkor is
2019. nov. 3. 10:12
 6/13 anonim ***** válasza:

Te rosszul emlékeztél, hogy nem küldte vissza a pénzt, ezzel semmi gond nincs.

De ha ő rosszul emlékszik, hogy elküldte a terméket, azért már csukják be?

Nem vagy te egy kicsit troll?

2019. nov. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Persze, rosszul emlékezett, hogy mi azt mondtuk terméket is kaptunk. Ezzel konkrétan meggyanusitott minket, nem?
2019. nov. 4. 08:53
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen.

Ahogy te is meggyanúsítottad, hogy nem küldte vissza a pénzt.

2019. nov. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tévedtem. Nem hamis tanúzás, hanem HAMIS VÁD a bűncselekmény, amit elkövetsz.

Azt mondod, hogy csalt, mert fizettél valamiért, de nem kaptál semmit, ezért kár ért téged. Ha így lenne, akkor lehet csalásról beszélni, ez bűncselekmény. Csalás lényege, a jogtalan haszonszerzés a másik tévedésbe ejtése által, és az azzal való károkozás.


Mivel téged kártalanított azzal, hogy visszaadta a pénzed, nincs erről szó.


De mivel te feljelentetted, azzal megrágalmaztad. Majd ő bebizonyítja, hogy ő visszafizette, amit kellett, tehát nem csalt, és te meg várhatsz egy feljelentést rágalmazásért, ráadásul a rendőrség is eljárást indíthat hamis vád miatt. A rágalmazást biztos, hogy bukni fogod.

2019. nov. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De a tárgyaláson most azt is allitotta, hogy en azt mondtam a terméket is megkaptam, úgy emlékszik( de nem vitatja ha nem igy van) És ez nem igaz! Sose mondtam ilyet. Ö követ el még mindig büncselekmènyt! Azonkivül van jópár sèrtettje
2019. nov. 4. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!