Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamos vàd vagy hatóság félreve...

Hamos vàd vagy hatóság félrevezetése?

Figyelt kérdés

Üdv!

A sztori röviden: egy csaló miatt tárgyalásra idéztek,mert a kihallgatáskor azt mondtam se a terméket,se a penzt nem küldte vissza.

Kiderült,hogy visszautalta az ârát, én viszont ezt elfelejtettem. Ez oké. Viszont azt állitja,higy en azt mondtam a terméket is megkaptam,ami viszont nem igaz. Nem tudja bizonyitani,csak annyit mondott,hogy ö pedig ugy emlékszik,hogy én azt mondtam. Ezzel ö engem nem vádolt meg buncselekménnyel? 3-an voltunk még igy tanúk. Valóban visszakaptuk a pënzt, ezt a kihallgatáskor nem emlitettük, szerintem mindenki elfelejtette,léven,hogy egy 4-5 ëves dologrol van szo. De terméket nem külfött. Ezért nem lehet feljelenteni, nem hamis vád ez vagy a hatóság félrevezetése? Egy tanú volt, aki emmit nem kapott a csaló mègis azt mondta, ugy emlékszik, hogy anno azt mondta a sértett,higy kapott cuccot. De nem vitatja ,hogy igazat mondd (mármint a sértett) Ezt amugy semmilyen esetben nem vitatta.



2019. nov. 2. 20:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy ő hazudik, nem azt jelenti, hogy te is hazudhatsz. Neked attól függetlenül igazat kell mondanod. Mi az igaz? Az hogy amikor kérted, akkor visszautalta a pénzed. Ennyike.


Nem állítom, hogy nem csal általában, nem az a célja, lehet, hogy még a meghirdetett terméke sincs meg, úgy árulja, de akkor sem mondhatsz hamisat, ill. ha mondtál, akkor helyesbítened kell.

2019. nov. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
De akkor is megvádolt azzal, hogy terméket is küldött szerinte, vagy hogy én azt mondtam,hogy azt is kaptam, nem?
2019. nov. 5. 09:08
 13/13 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy azt állítja, hogy terméket küldött neked, nem vád, főleg, hogy azt is mondta korábban egy állításod szerint, hogy de ha te azt mondod, hogy nem, akkor azt nem vitatja.

Az, hogy terméket küldött neked, az csak azt jelenti, hogy azt állítja, hogy terméket küldött. Ha nem tudja bizonyítani, hogy te azt a terméket megkaptad, akkor nem kell félned attól, hogy azt számonkérheti tőled.


De azt tudja bizonyítani, hogy a pénzt visszafizette neked, és így a szavahihetőséged oda lesz, onnantól kezdve rágalmazásért feljelenthet.


Konkrétan melyik részét nem érted ennek?

2019. nov. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!