Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ma megkeresett az Intrum...

Ma megkeresett az Intrum Justitia cég. Mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés

A mai napon kaptam egy SMS-t az Intrum Justitia cégtől,hogy tartozásom rendezése érdekében vegyem fel velük a kapcsolatot.

19 évesen sem az Interneten nem adtam meg semmi információt,se semmilyen tartozásom nincs,nekem és a szüleimnek se.

Hagyjam figyelmen kívül,vagy egyéb?


2019. nov. 25. 16:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Ha nincs tartozásod, akkor szard le! Gondolom a telefinszám előző tulaját ketesik
2019. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Igen, vagy téves a dolog, vagy csak szopat valami csaló. Ha nincs tartozásod, akkor nincs is mitől félned!
2019. nov. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
Hagyd figyelmen kívül. Ez egy tipikus behajtó cég, aki azokra játszik aki könnyen megijed. SMS-ben, telefonon vagy sima (nem tértivevényes) levélben szokták megkeresni az embereket, hogy ne lehessen bizonyítható a tevékenységük (ami néha átmegy zaklatásba). Ha felhívnak és személyes adatokat kérnek, akkor tedd le nyugodtan, nem kell velük foglalkozni. Youtubeon van több videó arról, hogy milyen gyökér módon működnek, keress rá nyugodtan.
2019. nov. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nagyon régen én is kaptam egy két ilyet. Leszartam.
2019. nov. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ez csalás, youtuben láttam erről valamit
2019. nov. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem csalás minket is basztattak..Pedig azt hittük sehiva semmilyen tartozásunk sincs. Aztán kiderült h egy penzintezetnel lemondott szolgaltatas miatt 600ft tartouasunk maradt, amirol nem tudtunk mert ugyintezo azt mondta nincs..aztan megis volt. Ezt rendeztuk es abba hagytak a bsztatast.
2019. nov. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem az IJ keresett téged, hanem random csalók. Engem még egyetlen behajtó cég sem keresett SMS-ben, pedig volt már dolgom egypárral...Levelet küldenek, ha valóban van tartozás, nem sms-t irkálnak. Vicc...
2019. nov. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Na az ilyen "láttam erről valamit" szitukból jönnek a dezinformácíók. Az intrum egy legális követeléskezelő cég. Amit te a Youtubeon hallottál, ott pusztán annyi történt hogy a fickó, akinek valószínűleg tényleg tartozás van ami az intrumhoz került, beégetett egy rámenős, fölényeskedő de szakmailag már kevésbé kompetens dicspécsert...
2019. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

@17:12


Nézz utána mi a különbség a behajtó és a követelés kezelő között.

2019. nov. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Többfélét olvastam én is erről. Valaki azt írja,átverés,valaki szerint igaz,nem tudom. Az a lényeg,hogy nem kell félni tőlük,ha nincs tartozásom.
2019. nov. 25. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!