Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ma megkeresett az Intrum...

Ma megkeresett az Intrum Justitia cég. Mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés

A mai napon kaptam egy SMS-t az Intrum Justitia cégtől,hogy tartozásom rendezése érdekében vegyem fel velük a kapcsolatot.

19 évesen sem az Interneten nem adtam meg semmi információt,se semmilyen tartozásom nincs,nekem és a szüleimnek se.

Hagyjam figyelmen kívül,vagy egyéb?


2019. nov. 25. 16:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem átverés ez egy követelés kezelő cég.


De ha neked nincs tartozásod nincs mitől félned.

2019. nov. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%
Ha hivatalos ügy, akkor küldenek levelet, írásban. SMS-t nem kell komolyan venni, se facebook messenger üzenetet, se gyakorikerdesek privátot. Ha meg felhívnak, akkor ugyanez, megmondhatod nekik, hogy küldjenek levelet, majd arra majd válaszolsz.
2019. nov. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
68%

@20:04


Fiam, ha buta vagy mint a tök, akkor minek okoskodsz?

Azért, mert a követelés kezelő nem "hivatalos" úton keres meg, attól még jobban járhatsz ha vele próbálsz meg alkudozni, mint a következő szinten, amikor már a bírósági végrehajtó kopogtat, hogy elvigye a cuccaidat...


Persze nyilván ha a követelésük valós, és jogos.

2019. nov. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
48%
#13, hát elég ótvar cég az, amelyik smsben keres meg, jó, hogy nem füstjelekkel próbál meg velem kommunikálni.
2019. nov. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, a legrosszabb, amit tehetsz, hogy figyelmen kívül hagyod. Ez olyan, hogy hallod a lavina dübörgését, de azt mondod, biztos másfelé megy. Nem egyszerűbb, ha némi energiaráfordítással meggyőződsz róla?


Ha azt állítják, tartozásod van, akkor vagy van alapja (csak nem tudsz róla), vagy csalásról van szó. Ezt kell kideríteni. Kérdezz rá a részletekre, mutatkozz együttműködőnek, de ragaszkodj minden létező információhoz. Ha megadják, tanulmányozd és utána dönts. ha nem teszik, jelezd feléjük, hogy kívánságot alátámasztás nélkül ne m szokás teljesíteni, de ha nem igazolják, kénytelen leszel zaklatásnak tekinteni, és a szükséges lépéseket megtenni (az a te dolgod, mik a szükséges lépések, nem kell az orrukra kötni). Két három ilyen felszólítás után közöld velük, hogy a témát részedről lezártnak tekinted, a továbbiak az illetékesek feladata. Ezután az összes irományt gondosan tedd el. Ez les za biztosítékod, ha netán további akadékoskodás történik. Sok múlik a fogalmazás módján és a visszafogott magabiztosságon. Látniuk kell, hogy nincs esélyük.

2019. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

@23:36


Nekem is küldtek annó egy két sms-t jó néhány éve. 18-19 voltam. Bankszámlám nem volt akkor még soha, nem vettem igénybe semmiféle banki szolgáltatást. Nem volt hitelem soha. Telefonom is feltöltős volt. Akkora hova tartoznék? :D Nem is zargattak azóta sem.

2019. nov. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha valódi akkor kapsz egy emailt vagy sms-t de mindenképpen megérkezik írásban is
2019. nov. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Pcsaba37 válasza:

Ahogy utánna olvastam ez egy olyan cég ami a törvényt be nem tartva keres meg embereket. Ugyanis nem tárolhatják kezelhetők a személyes adataidat ha csak te erről nem adtál nekik írásos beleegyezést aláirásoddal van hozzájárulási nyilatkozatok a személyes adataid kezeléséhez megismeréséhez annak tárolásához. Ezt törvényből tudom.

A másik pedig az hogy egy tartozás behajtása és annak kamaroztatása már bíróság hatásköre hiszen ellenérveid bizonyítékaid lehetnek arra hogy az már egy elévült tartozás továbbá 5 éven túl elévül a tartozás és azt még bíróság sem engedi hogy veled szemben elévült tartozást érvényesítsenek. Merthogy egy hivatalos követelés jogi útja a bíróság merthogy kamatot és egyéb költségeket is csak a bíró hagyhat jóvá veled szemben hacsak te nem bizonyítod az ellenkezőjét egyúttal a bizonyítási jog megillet és van jogod hozzá hogy te bizonyítsd ellenkezőjét vagy elévülésre tegyél kifogást bármely bíróságon továbbá kérheted írásban a bíróságot a nem jogszerű eljárásért a bíróság figyelmen kívül hagyása miatt valamint hogy elévült vagy nemlétező megfizetést akarnak veled szemben kezdeményezni.

Harmadszor pedig a cégjegyzékben ennek a cégnek az ország különböző pontjáról annyi tagja van hogy ez biztos hogy valami fekete cég

Én javaslom ha van érdembeni jogos ellentmondás ami ellentmond az Intrummal szemben állított tényekhez az Intrum kerületi bíróságához fordulni.

2020. máj. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!