Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni egy olyan...

Mit lehet tenni egy olyan bérlővel akik nem fizetik a lakbért, de nem lehet kilakoltatni őket, mert kiskorú gyermekük van?

Figyelt kérdés

egy 4 tagú család költözött be a lakásunkba 2 éve. Rendesen fizették a szerződésben leírt teljes reszit és a bérleti díjat, aztán kb 1 éve megálltak vele. elhívtuk őket, hogy mégis mivan, már 2 hónapja nem fizetik. Azt mondta a férj, hogy hát ő nem tudja, a felesége intézi. Felhívtuk a feleségét, ő meg a férjére fogta. Ott mentünk a rendőrségre, hogy szeretnénk kilakoltatási végzést kérni, mert nem fizetik a lakbért. Ennyit kaptunk vissza, hogy nem lehet, mert mindkét gyermekük kiskorú. egyik 12, másik 14 éves.


Most komolyan itt fognak élni az ÉN PÉNZEMEN AZ ÉN LAKÁSOMBAN?? Ez az egyik megélhetésünk. Így rengeteg pénztől esünk el, ugyanis nagyon nagy a lakás, örökségből maradt. 110 négyzetméter. Gondolom kihasználták a helyzetet, hogy eltulajdonítsák.


Mit lehet tenni? Ha "engedékenyebb" lenne a magyar törvény, saját kezemmel rúgnám ki őket mind és mehetnek az utcára! Most itt a vírussal a nyakamban hogyan találjak munkát? Olyat, ami legalább annyit fizet, mint ez...


2020. márc. 23. 17:12
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
rezsit*
2020. márc. 23. 17:13
 2/33 A kérdező kommentje:
bocs. gyorsan gépelek, sok a hiba :(
2020. márc. 23. 17:13
 3/33 A kérdező kommentje:
csak mert már nagyon ideges vagyok!
2020. márc. 23. 17:13
 4/33 A kérdező kommentje:
Most akkor legalább addig maradnak amíg fel nem adják magukat, vagy minkét gyerek nagykorú nem lesz?
2020. márc. 23. 17:15
 5/33 anonim ***** válasza:
22%
Ezért nem ad ki senki lakást gyerekeseknek. Itt rontottad el. Még ha közjegyzős szerződést kötsz, szerintem gyerekkel akkor sem teszik ki őket. Nagyon elrontottad, most már késő bánat.
2020. márc. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
82%
Bevállalsz rossz esetben 4 5 év felfüggesztett ? Csak erőszakkal , behatolsz lepofozod őket kivagod a cuccaikat zárat cserélsz . Vagy bemész pár arccal leszeded az ablakokat bejárati ajtót es huss elszelelnek . Fenyegethetnek zsarukkal birósággal , most erre nics hivatal sem ember ,ítélkezési szünet van a búbópestis végett ...
2020. márc. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
84%

Ja, rohadjanak meg, nekem is van gyerekem, de ha a mostani helyről el kell költöznünk, az ilyen tetvek miatt nem fogunk lakást találni... (nyilván mi mindig is rendesen fizettünk)


Amugy beszélj egy ügyvéddel, mert nyilvánvalóan nem mehet ez így tovább.

2020. márc. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy magánlakás, erre nem vonatkozik, hogy nem lehet onnan kilakoltatni a gyerekest. Igenis lehet. Csak sajnos hosszadalmas, ha törvényesen akarsz eljárni. Bíróságon lehet pert indítani ellenük, és az eljárás évekig is eltarthat. Ha közjegyző előtt kötöttetek szerződést, akkor a rendőrnek ki kell rakni őket. Olyan nincs, hogy gyereke van, ezért nem lehet kitenni. Gondolom, a rendőrnek így kényelmesebb, nem kell kimenni, jegyzőkönyvet felvenni, kipakoltatni őket. De ez csak akkor működik, ha van közjegyzői okiratod vagy jogerős bírósági végzésed.
2020. márc. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
7-es. természetesen nem arról van szó, hogy én bármikor kirakok bárki az utcára. De ha nem fizetsz, nincs lakásod. ilyen egyszerű.
2020. márc. 23. 17:24
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a mi szerződésünkbe szereződésünkbe bele van írva hogyha 15 napot késünk a fizetéssel, akkor jöhet a tulaj zárat cseréltetni.


De ez is jó ötlet, felmész, kivágod a cuccaikat, zárat cserélsz. Persze most járványos idokben szar dolog az utcára kerülni, de erről csak is ők tehetnek.

2020. márc. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!