Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni egy olyan...

Mit lehet tenni egy olyan bérlővel akik nem fizetik a lakbért, de nem lehet kilakoltatni őket, mert kiskorú gyermekük van?

Figyelt kérdés

egy 4 tagú család költözött be a lakásunkba 2 éve. Rendesen fizették a szerződésben leírt teljes reszit és a bérleti díjat, aztán kb 1 éve megálltak vele. elhívtuk őket, hogy mégis mivan, már 2 hónapja nem fizetik. Azt mondta a férj, hogy hát ő nem tudja, a felesége intézi. Felhívtuk a feleségét, ő meg a férjére fogta. Ott mentünk a rendőrségre, hogy szeretnénk kilakoltatási végzést kérni, mert nem fizetik a lakbért. Ennyit kaptunk vissza, hogy nem lehet, mert mindkét gyermekük kiskorú. egyik 12, másik 14 éves.


Most komolyan itt fognak élni az ÉN PÉNZEMEN AZ ÉN LAKÁSOMBAN?? Ez az egyik megélhetésünk. Így rengeteg pénztől esünk el, ugyanis nagyon nagy a lakás, örökségből maradt. 110 négyzetméter. Gondolom kihasználták a helyzetet, hogy eltulajdonítsák.


Mit lehet tenni? Ha "engedékenyebb" lenne a magyar törvény, saját kezemmel rúgnám ki őket mind és mehetnek az utcára! Most itt a vírussal a nyakamban hogyan találjak munkát? Olyat, ami legalább annyit fizet, mint ez...


2020. márc. 23. 17:12
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

az elején én még olyan naiv voltam, hogy azt hittem, hogy ép ésszel el lehet ilyeneket intézni.


Bemegyek a rendőrségre, feljelentést teszek, nem fizetik a lekbért, kérem lakoltassák ki őket, vissza szeretnék költözni a lakásomba. Odamennek, 30 percet kapnak, ami marad az marad, elmehetnek. oszt jónapot kívánok.

2020. márc. 23. 17:35
 22/33 anonim ***** válasza:

Jah, hát én megértelek, ne aggódj. Csak nagyon sajnálom, hogy bizonyos családok így viselkednek albérlőként, hogy aztán a többi gyerekes ne kapjon lakást, akiknek mondjuk stabil jövedelmük van, és eszük ágában nincs nem fizetni.


Egyébként én is úgy tudom, hogy ki lehet rakni gyerekkel albérlőt, és a mi szerződésünkben benne van, hogy nem fizetés esetén jöhet zárat cseréltetni a tulaj. (Akkor még nem volt gyerek) az meg szerintem baromság hogyha felmennel zárat cserélni, még ők perelnének be magánlaksértésert, hát nem az ő lakásuk :D

Dobd ki őket nyugodtan, most úgyse tudnának kihez fordulni...

2020. márc. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
52%
Nem az ő lakásuk, az igaz, viszont a bent lévőt védi a törvény! Igenis, a kérdezőnek lenne baja belőle, ha csak úgy lecserélné a zárat. Persze ő ismeri a bérlőit, lehet, hogy elég lenne, ha néhány nagyobb darab, kicsit morcos úriemberrel felkeresné őket és nagyon gyorsan megoldódna a probléma. Ha viszont ismerik a jogaikat és eléggé pofátlanok, akkor bizony a kérdezőnek nagyon nagy problémákat tudnak okozni. Még akkor is, ha ilyen mocsok, szemét módon viselkednek és igazából el kellene takarodniuk a lakásból.
2020. márc. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

hát jó, köszönöm. Minden esetre konzultálok egy ügyvéddel, aztán majd elképzelhető, hogy bizonyos eszközökhöz kell folyamodnom :( pl úgy, hogy odamegyek többedmagammal és felszólítom őket, hogy hagyják el a lakást.


vagy csak megkérem őket, hogy jöjjenek ki az aulába megbeszélni. És ha már kimentek így végképp nem mondható rájuk ,hogy ők a lakásban tartózkodnak, így "elfoglalhatom"

2020. márc. 23. 17:42
 25/33 A kérdező kommentje:
és ha még ezután is felháborodnak ,hogy mit képzelek, akkor meg én fogok rendőrt hívni, hogy be akarnak jutni a lakásomba. És az a 8 férfi is azt fogja mondani, hogy ők azért jöttek, mert megakartak támadni a bérlőim. Így máris kiérdemelték a méltó büntetésüket.
2020. márc. 23. 17:44
 26/33 A kérdező kommentje:

jó szöveget találtam ki.


miutánén "elfoglaltam" a lakásomat, a dulakodó bérlők akik már nem a lakást akarják, hanem a megmaradt dolgaikat elvinni, a kiérkező rendőrök előtt, ha még fenyegetőznének is, hogy pl "veled még számolunk" akkor mondanám a rendőröknek: Még fenyeget is? nem árt, ha ez is bekerül a jegyzőkönyvbe.


És ha ezuán a rendőrök jönnek hozzám, mutatom a bérlati szerződést és, hogy nem fizették a rezsit. És MINDEN társam azt fogja állítani, hogy onnantól, hogy nem fizetté ka rezsit csak úgy leléptek, és ezek z én cuccaim

2020. márc. 23. 17:49
 27/33 anonim ***** válasza:
0%

Szerezz nekik másfél szobas albit!

Ne most akard kitenni őket az utcara! Vagy szerezz nekik melot h ki tudjak fizetni a teljes összeget.

2020. márc. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Igaza van annak, aki azt írta, hogy jogerős végzéssel ki lehet tenni őket.

De ki tudja, mikor lesz ebből valami...


A gyerek olyankor már "nem számít", mert ha a szülő a végzés után nem tud hova menni, nem tud a gyerekeknek lakhatást biztosítani, akkor a felügyeleti jogát ideiglenesen megszüntetik, és a gyerekek mennek állami gondozásba.


Ilyen gyökerekkel biztosan meglépném.


Esetleg ha van néhány olyan ismerősöd, akik kellemetlen emberek, költözzenek be melléjük.

Van szerződésetek? Jó lenne tudni, mi áll benne. Vannak-e szaknciók?

Ha nincs szerződés, akkor ők csak szívességi lakáshasználók, bármikor bekööltözhet melléjük pár haver, akik éjjel tévéznek, kutatnak a cuccaik között, leöntik a ruháikat, rájuknyitnak fürdés közben, este buliznak, stb.

Szívességivel lehet leginkább megcsinálni, sőt szerintem csak így.


A másik: bíróság mellett, párhuzamosan jelezném az esetet a gyermekvédelemnek. Leírni, hogy egy éve nem fizetnek bérleti díjat, akkor jó esély van rá, hogy a gyermekek ellátását sem tudják rendesen megoldani. Ki fognak menni, csak ez is idő kérdése.


Sajnos ezek ismerik a jogaikat. És látták, hogy veled meg lehet csinálni, mert nem teszel semmit.

Ha elkezdesz az ő aljas módszereikhez folyamodni, talán van esélyed. Minden lehetséges módszerrel keserítsd meg az életüket.

A per azért is hatásos, mert ha van munkahelyük, akkor előbb-utóbb le fogják tiltani a fizetésükből a sok tartozást. Ehhez ugye kérned kell az elmúlt 1 év elmaradt bérleti díjainak a megtérítését. Vagy fizetnek 8 napon belül, vagy indulhat a végrehajtás.

Én is írtam, meg más is írta, hogy ez idő lesz, főleg a mostani helyzet miatt. De jópár éve már nem az van, mint 10-20 éve volt, már nem húzódnak 5 évig az ilyen perek, nem évi 1 tárgyalás van. Viszonylag hamar lerendezik.

A feljelentést megteheted, aztán majd intézkednek, ha lesz rá lehetőség.

2020. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
48%
Villany, gáz, víz kikapcsoltatása, maguktól mentek volna el.
2020. márc. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyerekek miatt a közművek kikapcsolása is tilos.
2020. márc. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!