Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni egy olyan...

Mit lehet tenni egy olyan bérlővel akik nem fizetik a lakbért, de nem lehet kilakoltatni őket, mert kiskorú gyermekük van?

Figyelt kérdés

egy 4 tagú család költözött be a lakásunkba 2 éve. Rendesen fizették a szerződésben leírt teljes reszit és a bérleti díjat, aztán kb 1 éve megálltak vele. elhívtuk őket, hogy mégis mivan, már 2 hónapja nem fizetik. Azt mondta a férj, hogy hát ő nem tudja, a felesége intézi. Felhívtuk a feleségét, ő meg a férjére fogta. Ott mentünk a rendőrségre, hogy szeretnénk kilakoltatási végzést kérni, mert nem fizetik a lakbért. Ennyit kaptunk vissza, hogy nem lehet, mert mindkét gyermekük kiskorú. egyik 12, másik 14 éves.


Most komolyan itt fognak élni az ÉN PÉNZEMEN AZ ÉN LAKÁSOMBAN?? Ez az egyik megélhetésünk. Így rengeteg pénztől esünk el, ugyanis nagyon nagy a lakás, örökségből maradt. 110 négyzetméter. Gondolom kihasználták a helyzetet, hogy eltulajdonítsák.


Mit lehet tenni? Ha "engedékenyebb" lenne a magyar törvény, saját kezemmel rúgnám ki őket mind és mehetnek az utcára! Most itt a vírussal a nyakamban hogyan találjak munkát? Olyat, ami legalább annyit fizet, mint ez...


2020. márc. 23. 17:12
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

8-as. sajnos de. kiskorúval fedél alól nem rakhatóak ki utcára.


vajon miért van a cgányoknak 16 gyerekük? Mert szinte naponta költöznek innen oda. És sosem fizetnek semmit. Így mindent megúsznak rengeteg gyes-t kapnak

2020. márc. 23. 17:25
 12/33 anonim ***** válasza:
49%
A zárcserés dolog eszedbe ne jusson, feljelenthetnek birtokháborításért és még ők indíthatnak birokvédelmi, magánlaksértési eljárást ellened. Viszont a lakásodat bármikor felújíthatod. Írásban közöld velük, hogy X hónap X napjától felújítási munkákat fogsz végezni a lakásban, aztán szépen leszereled az ablakokat, ajtókat. Ezt megteheted. Ha így is ott akarnak lakni, hát tegyék.
2020. márc. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
7-es. tetvek alatt kire gondolsz. rám, vagy azokra akik rajtam élősködnek?
2020. márc. 23. 17:26
 14/33 A kérdező kommentje:

12# hát megpróbálom.. De ez is mennyibe fog kerülni. Mondom, már egy éve megy ez az egész hercehurca.. azóta kb fele fizetést kapok. Alig van már tartlék. Már szinte meg kell válogatnunk, hogy melyik majonézt vagyük. a 300 vagy 400 forintosat.


Ezek a gcik miatt. Ha rajtam múlna ott döglenének meg a csatornában. ahová valók. Hogy mernek kikezdeni velem? De végülis én rontottam el. Gyerekeseknek SOHA nem adunk ki semmit!

2020. márc. 23. 17:28
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem félreértettel, természetesen az élősködőkre értettem. Sajnos mi ugy tudtunk csak gyereket vállalni, hogy albérletben lakunk, aztán majd ha innen mennünk kell, nem fogunk lakást találni, mert a tulajoknak előítélete van a gyerekesekkel szemben, csakmert néhány ilyen féreg család ezt megengedi magának.


De azt továbbra is fenntartom, hogy beszélj egy ügyvéddel, mert nem létezik h nem rakhatod ki őket a saját lakásodból.

2020. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

7-as. jajj bocsánat. Most esett le. huuhh látjátok mennyire kivagyok?


igazából azért is, emrt ma jött meg a papír, hogy további rendelkezést NEM folytatnak, mert guye a kiskorút nem rakhatják ki.

2020. márc. 23. 17:30
 17/33 anonim ***** válasza:
Poén de tetű lassú vagy ha 1 éve nem teszel semmit . A válaszoló a putrisokra gondolt .
2020. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkel is utcára lehet tenni a nem fizető albérlőt!


[link]


[link]


[link]

2020. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
15# Bocsánat az előítéletekért.. Sajnálom, de nem lehet megkockáztatni. Elhiszem, hogy Te jó ember vagy, de mi van, ha kifogok egy olyat, mitn ezek? Újabb 6-10 évre szinte elajándékoztam egy lakást.
2020. márc. 23. 17:31
 20/33 A kérdező kommentje:

17-es és 18-as kommentelő: Azért nem teszek semmit, emrt nem tudok :( És most mégjobban feldühít, hogy szerintem csak nem akarják pazarolni a drága idejüket velem foglalkozni, ezért tartják még mindig úgy számon, hogy "gyereket utcára tenni tilos".


Most már tényleg. marad az ügyvéd..

2020. márc. 23. 17:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!