Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi fog történni, ha maszk...

Mi fog történni, ha maszk nélkül utazok a buszon/metrón?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy mikor felszállok akkor felhúzom az orromig a szájkosarat, de utána leveszem. Jön az ellenőr a büntetéssel, de én ellenállok neki. Utána...?

2020. szept. 9. 17:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
49%
Leszállítanak, és megbírságolnak.
2020. szept. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk van, hogy addig nem megy tovább a busz, ameddig a felszálló ember meg nem mutatja bérletét. (vagy nem vesz buszjegyet)

Tehát, maszknál is ugyanez lenne szerintem. Addig nem megy tovább, ameddig nincs rajtad.

2020. szept. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%
Szomorú hogy ez a dolog idáig fajult. El kell olvasni a kommenteket. Állatias módon reagál a többség, lassan ott tartunk ha nincs rajta maszk ott helyben főbe lövik. Az hogy a maszkhordásnak van e értelme már nem is számit.
2020. szept. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%
Semmi,hónapok óta az államon hordom a buszon,villamoson,metrón.Még soha senki nem szólt érte.
2020. szept. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, az egy dolog, de szeptember 15-től szigorítanak, büntetni fogják, ha valaki nem viseli a tömegközlekedésen a maszkot.
2020. szept. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy a többség halálra akarna verni engem csak azért, mert nem veszek fel egy maszkot. Sejtettem, hogy ezen lesz a legtöbb szavazás. Ez sokat elárul rólatok és arról, hova fajult ez az egész.


Már napok óta úgy utazok, hogy csak addig van rajtam amíg felszállok és utána lehúzom. Egyelőre még nem támadt meg és nem büntetett meg senki. De majd meglátjuk mi lesz később.

2020. szept. 11. 13:02
 17/23 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
45%

Reméljük, megbüntetnek.

Verést nem kívánok, de megérdemelnéd.

2020. szept. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
72%
Remélem ugyanannyira lesz kötelező, mint eddig. Én tegnap vettem először március óta, és soha senki nem szólt még erte.
2020. szept. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
65%

Én nem tartozom a többséghez. Eddig MÉG nem ért emiatt balhé, de már mondták körülöttem az ismerősök, hogy büntetni kéne azt, aki nem visel maszkot...én meg mélyen hallgattam.


Az, hogy valaki pl. valamilyen fóbia miatt nem tudja viselni a maszkot vagy gyenge a tüdeje, asztmás, bármi, le van ejtve...Viselje, mert ez a többség akarata.

Kicsit falramászok attól a mondattól, hogy vigyázzunk egymásra...Kicsit furcsa dolgok jutnak eszembe erről a mondatról. Mindenkire nézve rettegjen az ember, hogy vigyáz-e arra az idegenre?


15től meg már még inkább kötelező lesz az a maszk. Buszsofőr helyében én se lennék nyugodt, ha maszk nélküli felszállna és miatta megbüntetnének...Így kell elérni, hogy olyanra is ráerőltessék, aki eddig nem viselte. És nem a konteóhívő emberekről van szó, hanem a normálisabbakról, akik valamilyen múltbéli *zar miatt nem akartak eddig (szabályosan) maszkot viselni.


Persze nyilván van vírus, nyilván valóban problémás annak, aki elkapja. De ezzel a "vigyázzunk egymásra!!!" rettegést tesznek az ember lelkébe és bűntudatot, ha nem áll be a társadalmi normák mellé/mögé.

2020. szept. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
72%

Most ez van, az egész világban. Van vírus vagy nincs (valami csak van talán?), ha neked megéri az, hogy sok pénzre megbüntessenek és rendőrségi ügy legyen belőle, nyugodtan tiltakozz, hisztizz.

Legfeljebb sittre vágnak, ott majd kiélheted a nonkorformista hozzáállásod. Biztosan értékelni fogják a többiek. Mert you're special.

2020. szept. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!