Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetértenél vagy nem az...

Egyetértenél vagy nem az abortusz és fogamzásgátlás törvényi tiltásával?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem tudjuk megmondani, ki számít már embernek, így sokan a fogantatás pillanatában már emberi életről, szükségszerű életről beszélnek. Míg sokak szerint a meg nem született, nem dobogó szívű vagy fájdalmat még nem érző magzat nem ember. Sok fogamzásgátló is már a fogantatás után működik. Tehát a 6 millió abortusz mellett valószínűleg sokkal több életet oltottak már ki. Legyen továbbra is legális, vagy az abortusz részleteiben változtatnál? Esetleg tovább liberalizálnád a törvényt?

Én csak a speciális estekben hagynám meg (pl. nemi erőszak).



2020. okt. 26. 16:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
93%

#6 Én pont azért engedélyezném az abortuszt mindenkinél, amiért te az ötös esetében. Miért jobb annak a gyereknek évtizedeket végigszenvedni, mintha véget vetünk az életének fiatalon?


Amennyiben az árvaházak megfelelő alternatívát jelentenének ezeknek a gyerekeknek, akkor nem engedélyezném és bátorítanék mindenkit, aki úgy érzi, hogy nem tud boldog gyereket nevelni, hogy adja állami gondozásba. De mivel jelenleg nem tudom melyik a nagyobb kegyetlenség, ezért amíg kitalálunk egy jobb megoldást, addig akár hagyhatjuk is. Helyette koncentrálhatna rá a sok jó ember, aki szerint gyereket meghalni hagyni bűn és ki kell állnia a magzatokért, hogy a háborús övezetekből/gyerekmunkából/éhezésből mentsük ki a szenvedő és ebbe belehaló gyerekeket, az egyértelműen helyes.

2020. okt. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 A kérdező kommentje:
Csakhogy attól, hogy valaki szegény vagy boldogtalan, még nem kéne meggyilkolni. A súlyos fogyatékosság azért más szint. A fél országnak rossz az élete.
2020. okt. 26. 17:54
 13/75 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a megerőszakoltakat miért is lehet engedélyezni? Senki nem garantálja, hogy bárki jobban fogja szeretni azt a gyereket, aki tönkrevágta az anya életét (mondjuk miatta maradt együtt egy erőszakos férfivel), mint azt, aki nemi erőszakban született.


Szerintem először azokat a dolgokat kéne megjavítani, amiben mind egyetértünk, hogy rossz. Hátha, ha boldogabb és kiegyensúlyozottabb emberek lesznek, akik tudják, hogy milyen kockázatai vannak a szexnek, kevesebb ilyen eset lesz és egyértelműbb lesz, hogy mi a helyes megoldás. Van más amit meg lehet javítani és nem vált ki ellenállást, miért ezen lovagolunk?

2020. okt. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
88%

"Felesleges, parttalan vita; nem ésszerűen eldönthető kérdés, hanem értékrendtől függ, az meg mindenkinél más."


Hát hajrá, juss közös nevezőre az emberekkel, én drukkolok neked.

2020. okt. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan életvédő és abortusz ellenes vagyok - viszont SOHA NEM TILTANÁM se az abortuszt, se a fogamzásgátlást.

Nem így kell elérni hogy ne legyen abortusz, hanem éppen ellenkezőleg. Könnyűvé, mindenkinek ismertté és elérhetővé kell tenni a fogamzásgátlást, mindenkit megfelelően oktatni kell arra hogy mindig használják a fogamzásgátlókat ha nem akarnak gyereket - és azokat amik nem utólag pusztítják el a megfogant életet, hanem megakadályozzák magát a fogamzást.

Az abortusz ellen az emberek szemléletét kell megváltoztatni, hogy ne akarjanak abortuszt végeztetni, inkább ha már ott a magzat, akkor szüljék meg és vagy neveljék fel vagy adják örökbe másnak, akinek nem lehet saját gyereke.

A tiltással nem lehet elérni hogy ne legyen abortusz, azzal csak a feketén, ellenőrzés nélkül elvégzett beavatkozások jelennének meg, sok nő halálát okozva.

2020. okt. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
91%
A 21. században élünk, elvileg felvilágosult korban (bár ezt napról napra egy jobban kétlem), nem kellene, hogy egyáltalán bárkiben is felmerüljön még, hogy tiltani kell. Férfinak ebbe a kérdésbe beleszólása nincs. A nő dönt a saját teste felől, nem vagyunk senki tulajdonai. Nekünk kellene kihordani és megszülni a gyereket, és utána még fel is kellene nevelni, amiben a habzó szájú abortuszellenesek jellemzően nem segítenek. Jobb időben elvetetni, mint egy bokorban vagy kukában hagyni, börtönszerű árvaházba adni vagy drogtanyára szülni. Eleve nincs szükség arra, hogy mindenki szaporodjék, nem is alkalmas mindenki szülőnek, arra pedig végképp nincs szüksége a világnak, hogy az összes állami intézet tömve legyen elhagyott gyerekekkel, akiket örökbe fogadni persze nem hajlandóak azok, akik kierőszakolták a megszülésüket. Senki sem jókedvéből megy abortuszra, és mint azt már sokszor kifejtettem, betiltani lehet, de megszüntetni nem. Angyalcsinálók mindig voltak, és amíg csak egy országban is tiltott a biztonságos abortusz, addig lesznek is.
2020. okt. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
95%

Abban az esetben támogatnám az abortusz tiltását, ha az ezt szorgalmazók vállalják, hogy felnevelik azokat a gyerekeket, akiket az anyjuk el akart volna vetetni.

A fogamzásgátlást nem tudom, miért kéne tiltani, hiszen ott még embrió se alakul ki, így az “embernek számít-e” kérdés fel se merülhet.

2020. okt. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
93%

"A magzat életképtelen ugyan, de önálló személy."

Aha, önálló személy. 12 hetesen, ami az abortusz határa. Biztosan sokat filozofál ez a 12 hetes magzat, hogy mit csinál ha kijön az anyjából. Sőt, biztosan érzelmei is vannak már, önálló gondolatai. Ja, nem. És még csak nem is életképes. Ellenben egy 6 hóst már életben lehet tartani. Annak van értelme, hogy azt már nem lehet elvetetni.

2020. okt. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
10%

#18 Hülyeségek helyett inkább informálódj. Én láttam 11 hetesen ultrahangon a magzatomat, amint már nyújtogatta a kezét, ne próbáld megmagyarázni hogy nem élő ember.

Olvasd inkább el ezt!

[link]

2020. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
92%

19#

Igen, neked nyújtogatta a kezét. XD Épp hogy elfér a tenyeredben. Informálódj inkább te, mivel is állítottam hülyeséget? Képes megmaradni egy 12 hetes magzat az anyja nélkü? Ja, még mindig nem. Persze emberi alakja van, de ezután még kéne neki úgy 6 hónap, hogy teljesen kifejletten jöjjön a világra. Persze te akartad a gyerekedet, így könnyű belepofázni a dolgokba, de aki nem akarta, az ebben csak egy ember kezdeményt lát, nulla életbenmaradási funkcióval, nulla gondolattal.

2020. okt. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!