Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetértenél vagy nem az...

Egyetértenél vagy nem az abortusz és fogamzásgátlás törvényi tiltásával?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem tudjuk megmondani, ki számít már embernek, így sokan a fogantatás pillanatában már emberi életről, szükségszerű életről beszélnek. Míg sokak szerint a meg nem született, nem dobogó szívű vagy fájdalmat még nem érző magzat nem ember. Sok fogamzásgátló is már a fogantatás után működik. Tehát a 6 millió abortusz mellett valószínűleg sokkal több életet oltottak már ki. Legyen továbbra is legális, vagy az abortusz részleteiben változtatnál? Esetleg tovább liberalizálnád a törvényt?

Én csak a speciális estekben hagynám meg (pl. nemi erőszak).



2020. okt. 26. 16:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
90%

"maga az abortusz és annak gyakori mellékhatásai (pl. sosem szülhet többet a nő)."

A szülés mellékhatásainak csak felét ismernék pontosan a nők, hát dupla annyian választanák inkább az abortuszt...

2020. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:
87%

67:

"szerintem az abortuszpártiak egyszerűen még nem láttak magzatot."

Az ilyen viták során több képet és videót is megnéztem - mégse potyog a könnyem értük, sőt, ha nekem lenne abortuszom már csak kíváncsiságból is megnézném.

2020. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim válasza:
100%
Azokhoz szólok aki betiltaná: ha az zavar titeket, hogy "megölnek egy gyereket" az abortusz során, egytől tízes skálán mennyire zavar titeket, hogy több ezernyi gyerek szenved nap mint nap árvaházakban, lakásotthonokban, szegregátumokban, éhezve, fázva, alultáplálva, oktatás nélkül? Na ugye. :)
2020. nov. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:
11%

#73

Mutasd meg nekem kérlek ki írta itt le hogy egyetértene az abortusz betiltásával! Többesszámot használsz, mintha olyan sokan lettek volna - pedig valójában nem így van. Olvasd végig rendesen a véleményeket! Nem akarja senki betiltani. Az, hogy valaki ellenzi vagy nem tartja jónak, SZERETNÉ ha nem lenne abortusz, az nem jelenti hogy be is tiltaná. Csak megpróbáljátok olyan végletekbe szorítani az embereket, mintha csak aközött lehetne választani, hogy vagy támogatja és a nők alapjogának tartja valaki az abortuszt, az csinál amit akar és amíg meg nem született addig nem is ember az ember - vagy be akarná tiltani.

Nem. Pontosan azért van most is élő abortusz törvényünk ami a 12. hetéig a terhességnek engedi az abortuszt, mert az a rengeteg ember aki szerint nem jó, akár még bűn is maga az abortusz, az viszont elfogadja, hogy ettől még sokan nem akarnák megszülni azt a gyereket és képesek lennének bármire ezért. Tehát engedni kell az abortuszt, hogy legalább több kárt, áldozatot ne okozzon a feltétlenül szükségesnél.

A kérdésedre pedig válasz - bár én soha nem tiltanám az abortuszt - hogy amikor ott van a magzat a nő méhében, akkor nem tudod róla, hogy mi lesz vele a jövőben. Most legális az abortusz és mégis ezzel a szöveggel jössz, hogy ott szenvednek az árvaházban (ami nincs is) blablabla. Vagyis NEM azokat a gyereket abortálták, akiket utána a szüleik nem neveltek jól, hanem olyanokat talán, akiknek teljesen más élete lehetett volna. Ráadásul nem döntheted el más helyett, hogy neki az jobb lett volna ha nem is él, mint hogy rossz a gyerekkora. Az enyém is az volt, a testvéreimé is, néha egészen pokoli. Az én anyámnak is volt előtte pár abortusza. Ma mégis mind boldog felnőtt emberek vagyunk, gyönyörű gyerekeinkkel, akiknek mi már nem ilyen pokoli gyerekkort biztosítottunk. Ha ez volt az ára annak, hogy az én csodás gyerekeim megszülethessenek, hogy nekem olyan szörnyűnek kellett lennie a gyerekkoromnak, akkor is azt mondom, hogy megérte és tudatosan is bevállalnám értük meg a csodálatos felnőtt életemért, amit már magam alakíthattam önálló emberként. És a testvéreim is így tennének vele. Azt sem hiszem, hogy a meg nem született testvéreimnek lett volna jó attól, hogy meg sem születhetnek.

2020. nov. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:
100%

"Előbb-utóbb amúgy is muszáj szülni, úgyhogy lényegtelen."


Miért lenne muszáj szülni előbb vagy utóbb?

2022. febr. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!