Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetértenél vagy nem az...

Egyetértenél vagy nem az abortusz és fogamzásgátlás törvényi tiltásával?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem tudjuk megmondani, ki számít már embernek, így sokan a fogantatás pillanatában már emberi életről, szükségszerű életről beszélnek. Míg sokak szerint a meg nem született, nem dobogó szívű vagy fájdalmat még nem érző magzat nem ember. Sok fogamzásgátló is már a fogantatás után működik. Tehát a 6 millió abortusz mellett valószínűleg sokkal több életet oltottak már ki. Legyen továbbra is legális, vagy az abortusz részleteiben változtatnál? Esetleg tovább liberalizálnád a törvényt?

Én csak a speciális estekben hagynám meg (pl. nemi erőszak).



2020. okt. 26. 16:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
100%

"Az a gond, hogy egy emberi lény elpusztítása áll szemben 9 hónap terhességgel, néha kis émelygéssel, pár kiló plusszal stb"


Plusz utána minimum 18 év gyereknevelés, egy olyan gyerekkel, akit nem is akart az illető nő. Ezt valamiért nem akarod megérteni.

2020. nov. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 A kérdező kommentje:
Előbb-utóbb amúgy is muszáj szülni, úgyhogy lényegtelen. De más szülőkhöz, intézetbe is lehet adni. Egyébként sokkal nagyobb kárt okoz az ilyen terhességeknél maga az abortusz és annak gyakori mellékhatásai (pl. sosem szülhet többet a nő).
2020. nov. 4. 14:47
 63/75 anonim ***** válasza:
90%

“annak gyakori mellékhatásai “

Annyira nem gyakori. :)

Igen, lehetne hogy mas szuloknek adom, intezetbe. De nem akarom. Ha jobban tetszik, megkimelem magam 9 honap nem akart szenvedestol, es egy eletre valo lelki tehertol, azzal hogy megolok egy teljesseggel eletkeptelen, kifejletlen magzatot. Nekem ezzel nincs problemam. Ha megtettem mindent a fogamzasgatlas erdekeben, es megis ossze jott, konnyu szívvel vetetem el. Meg szerencse hogy nincs beleszolasotok. :)

2020. nov. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 A kérdező kommentje:
kifejletlen ugyan, de 1-2 hónappal később már agyfunkciója is van, de már 1 hónap után ver a szíve...
2020. nov. 4. 15:43
 65/75 anonim ***** válasza:
100%

A többsége az abortált gyerekeknek roma, x. gyerek, általàban nincs érettséginél magasabb végzettségük a szülőknek.


Szerintem felvilágosítást kéne tartani, 12 éves kortól (nagyon magas a 18 év alatti abortuszok száma még) és ingyenessé kéne tenni az óvszert vagy állami támogatást adni cafetériában és munkanélküli segélyben.


Az egyetemet végzettek körében aránylag magas a betegség miatti terhesség megszakítás, de szerintem ez megmaradhatna.

2020. nov. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
71%

"de 1-2 hónappal később már agyfunkciója is van, de már 1 hónap után ver a szíve..."

Kit érdekel, hogy mi lenne 2-3-5 hónap múlva? Engem biztosan nem. :) Igen, ver a szíve. Ééés? A kómában fekvőnek is ver, mégis lekapcsolják, mert agyhalott. Én is dönthetek így arról ami az én testemből él.

2020. nov. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 A kérdező kommentje:
Azért fontos, mert ez nagyon rövid idő, nyilván egy gyors folyamatról van szó, nem alakul ki egyből az agy működése. Azért érdekes, mert nagy valószínűséggel embernek tekinthető a magzat, már a szívverés és a testrészek megléte is erre utal. Szerintem az abortuszpártiak egyszerűen még nem láttak magzatot. A többségük meg is gondolja magát pusztán attól, hogy meg kell hallgatnia a szívverést. Akkor ébrednek rá, hogy ez egy valódi emberke. Addig a feminista, liberális elméleteikben élnek.
2020. nov. 4. 18:49
 68/75 anonim ***** válasza:
89%

"Szerintem az abortuszpártiak egyszerűen még nem láttak magzatot"


De igen, láttam, képen is, tartósítva is. Egyáltalán nem hatott meg.

2020. nov. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
89%

60:

Az a probléma még mindig, hogy az abortusz idején nem csak mennyiségileg, de minőségileg sem ember. Ennyi erővel tiltsuk be a patkányirtást is, hát milyen cuki kezecskéje, szivecskéje, sőt farkincája van! Ja, és nem kártékonykodja szét senkinek se a testét.

LOL

2020. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
90%

"Előbb-utóbb amúgy is muszáj szülni, úgyhogy lényegtelen"

Nedm, nem az.

2020. nov. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!