Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetértenél vagy nem az...

Egyetértenél vagy nem az abortusz és fogamzásgátlás törvényi tiltásával?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem tudjuk megmondani, ki számít már embernek, így sokan a fogantatás pillanatában már emberi életről, szükségszerű életről beszélnek. Míg sokak szerint a meg nem született, nem dobogó szívű vagy fájdalmat még nem érző magzat nem ember. Sok fogamzásgátló is már a fogantatás után működik. Tehát a 6 millió abortusz mellett valószínűleg sokkal több életet oltottak már ki. Legyen továbbra is legális, vagy az abortusz részleteiben változtatnál? Esetleg tovább liberalizálnád a törvényt?

Én csak a speciális estekben hagynám meg (pl. nemi erőszak).



2020. okt. 26. 16:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
93%

#38 Nem szeretném elkenni senkinek a felelősségét. Pont azt érzem, hogy az abortuszellenesek kenik el a saját felelősségüket és ezt tartom álszent dolognak.


Ha annyira érdekelne, hogy gyerekek halnak meg, akkor elmennél és tennél valamit az afrikai gyerekek életének megóvása érdekében, örökbefogadnál hátrányos helyzetű éhezőket Ugandából, mentenéd a terhes és csecsemővel érkező migránsokat, belépnél a vegánok közé, akik azt állítják, hogy úgy mindenkinek jutna kaja vagy elmennél tüntetni Greta Thumberggel, hogy megmentsd a 25 év múlva ivóvíz hiány miatt elvetélő afrikai nők gyerekeit. De ezek a gyerekek az abortuszelleneseket nem érdeklik, vagy a gyerekek élete nem érdekli őket annyira, hogy tegyenek is érte, ne csak szídják a többieket.


#és nem amúgy nem hiszem, hogy szerencsés ennyi abortuszt végezni, azt meg abszúrdnak tartom, mikor valaki az alakjára hivatkozva nem akar szülni. Én biztos nem fogok mostmár abortuszt végeztetni (kivéve, ha beteg a gyerek), de ha véletlenül 15-16 évesen becsúszott volna egy baba (nem éltem nemi életet, úgyhogy nehezen), akkor lehet, hogy elvetettem volna, ha a szüleim vagy a párom szülei nem akarták volna felnevelni.

2020. okt. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 Molyember ***** válasza:
94%

Szerintem ez akkor is rendben van, ha úgy fogalmazunk, hogy megölünk egy embert az abortusszal. Ugyan felesleges ilyen szavakat használni, de akkor is rendben van.

Valaki felvetette a telefonokat, és igaza volt. Ez egy igen drága dolog lenne, de a fejlett világ szerencséjére nem megfizetett, védőeszközzel, szabadnappal, egészségügyi biztosítással rendelkező képzett szakemberek bányásszák ki nekünk a szükséges fémeket, hanem afrikai kisgyerekek, akik legfeljebb ételt kapnak cserébe. Érdekel ez téged? Nem, leszarod. Érdekel, hogy az ő szívük is dobog, hogy az ő szemükben is könny csillog, amikor kisiskolásként véresre dörzsöli a lapát a tenyerüket, érdekel, hogy miként telik meg a kis tüdejük rákkeltő porral, vagy érdekel, hogy milyen szabadnap, védelem nélkül nehéz fizikai munkát végezni a puszta túlélésért? Dehogy érdekel, leszarod, esetleg évente egyszer megosztasz valami baromságot erről Facebookon, de akkor is csak az érdekel, hogy hányan reagálnak a te megosztásodra.

Ugyanígy leszarod azokat a pakisztáni, kínai gyerekeket is, akik a ruháidat varrják, vagy a telefonodat szerelik össze.

Egy nagy, képmutató szarság az egész. Egy tenyérnyi sejtcsomótól idegbajt kapsz, merthogy az élet, meg lelke van, meg integet a kis kezével, de a milliónyi gyerekmunkás már nem érdekel.

És nem hibáztatlak ezért, hanem azt mondom, hogy amíg szemlesütve ugyan, de elfogadhatónak tartod az élők állatként tartását, vagy halálra dolgoztatásád (mert elfogadod, különben nem vennéd meg a terméket), addig nem kéne magadat életvédőnek beállítanod, mert nem vagy az. El kell fogadni, hogy a világ kegyetlen, léteznek gyermekmunkások, gyermekprostituáltak, gyermekkatonák, és amíg ez így van, addig szóra sem érdemes, hogy valaki elvetet-e egy pár dekás, öntudatlan embriót. Egyszerűen nem számít. Kegyetlen? Az, és? Nevetséges a szomszéd csajt arra kényszeríteni, hogy rontsa el az életét, amíg pénzzel támogatod azokat a cégeket, amik már meglévő életeket tesznek tönkre.

2020. okt. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
100%

Legyen legalis az abortusz meg a fogymzasgatlas.


En ugy nottem fel,h anyam akart,apam nem. Egesz eleteben szivatott apam. Szerencsere mar meghalt.

2020. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 Laylah ***** válasza:
81%

"Egy nőtől nem olyan nagy teher, hogy kihordja a gyerekét 9 hónap alatt."

Tegyük fel, hogy érvényesül az akaratod és megtilthatod az abortuszt. Most mondanám, hogy mondd ezt a fenti mondatodat egy olyan nőnek, aki a háta közepére se kívánta a gyereket, mégis megszülte miattad, de belehalt, de hát már nem tudod. Miattad halt meg. Ez hogy tetszik?

Fizikailag és lelkileg is nagy teher ez annak, aki nem akarja, nem várja a gyereket (annak is, aki igen, de az könnyebben megbirkózik a változásokkal, mert ez az út vezet ahhoz, amit el akar érni). Arról nem is beszélve, hogy születése után milyen élet vár mind a gyerekre, mind az anyjára. Minden lenne, csak boldogság nem, abban biztos lehetsz. Két ember lelki világát tennéd tönkre, de neked csak az számít, hogy élnek, az már nem, hogy szenvednek. Miattad. Hogy bírná el a lelkiismereted, hogy több ezer ember életét teszed tönkre?

Én pl. biztosra veszem, hogy nem tudnám elviselni és ha öngyilkos nem is lennék, de mentálisan beleroppannék. Én semmi jót nem látok az utódnemzésben, életem végéig játszhatnám az ingyencselédet, ami ellen egész életemben küzdöttem. Nem vagyok idióta, hogy önszántamból ugyanoda akarjak visszamenni, ahonnan jöttem. Azt sem tudnám elviselni, hogy 0-24 rám legyen tapadva bárki, nem még, hogy én szolgáljam ki 0-24. Egyszerűen nem bírom ki anélkül, hogy egyedül ne lehessek nyugalomban, a gondolataimba vagy akármi másba mélyedve, meg anélkül, hogy eleget aludnék. Két nap nem alvás után már teljesen ki tudok borulni, nem bírnék ki sehogy éveket ráadásul úgy, hogy semmit sem tehetek ellene, de legalább nem is én akartam, hogy így legyen.

"Az élet rendje" kifejezést meg el lehetne felejteni. Régen, mikor magas volt a csecsemőhalandóság, sok volt a háború, a járvány, mikor egy mezei megfázásba belehaltak emberek, akkor még volt értelme minél több gyereket vállalni, de azt sem azért tették, mert jaj, milyen jó a gyerek. Hanem, hogy legyen legalább egy, aki megéli a felnőttkort, aki örökli a családi vagyont.

A mai világban, mikor már most is túl van népesedve az emberiség, pont, hogy csökkenteni kellene a születések számát. Bár igazából a természet sem most jött le a falvédőről. Ha egy faj túlszaporodott, akkor mindig megjelentek olyan tényezők, amik az egyedszám csökkenéséhez vezettek. Minden ítélet nélkül: nem tűnik fel, hogy egyre növekszik a melegek száma? Hogy egyre több a meddő ember? Hogy egyre több a jövő nélküli, fogyatékkal született gyerek, akiknek soha nem lesz párjuk és utódjuk? Zajlik a természetes szelekció, csak nem túl gyorsan. Az emberiség száma még mindig nő, és minél többen vagyunk, annál kevesebb erőforrás jut egy-egy egyénnek (pl. víz, élelem). És ennek ellenére még tovább akarjátok növelni a populációt nem kívánt gyerekek megszülettetésével?

2020. okt. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
86%
Na kérdező, sikerül ésszerszűen megvitatni a kérdést és közös nevezőre jutni eltérő értékrendű emberekkel?
2020. okt. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
0%
#45 Az eszementek összegyűltek itt rögtön, azt látni a #44-esből is. Külön vicc hogy elkönyveli az egyik szélsőséges a vele szemben bármit mondót a másik szélsőségnek és fordítva.
2020. okt. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 Laylah ***** válasza:
90%
46.: én nem könyvelgetek senkit, szándékosan vettem ilyen sarkítottra. Pont nem érdekel, hogy mások szerint az abortusz meg a fogamzásgátló így-úgy gyilkosság, egészen addig, amíg meg nem akarják mondani mindenki másnak is, hogy mit tehetnek a saját testükkel, életükkel és mit nem. Egyáltalán semmi köze hozzá. Felőlem védjen életet, de akkor a saját magzatáét, nem kéne más méhében turkálni.
2020. okt. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
0%
#47 De, pontosan ezt tetted. Csak mert nem ért veled valaki egyet, azonnal betetted abba a kalapba, hogy tiltani akarja az abortuszt. Leírtad, ennyi.
2020. okt. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 Laylah ***** válasza:
100%
Javíts ki, ha tévedek, de az abortusz tiltásának ötletéről szól maga a kérdés is (belevéve a kérdező további kommentjeit is).
2020. okt. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
8%

#49 ÉS?????

Ettől még nem lesz mindenki az abortusz betiltása mellett csak mert nem ért veled egyet!

2020. okt. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!