Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kellett mentesíteni az...

Miért kellett mentesíteni az autizmussal élőket és az értelmi fogyatékosokat a maszkviselés kötelezettsége alól?!

Figyelt kérdés

[link]


A linkelt cikk alapján a kérdésben nevezett csoportoknak nem kötelező maszkot hordani. Én ezt meglehetősen igazságtalan, felháborító és felelőtlen döntésnek tartom. Véleményem szerint ez az egész nem szól másról, mint hogy néhány hangos, kisebbségi érdek-képviseleti csoport többletjogokat vívjon ki tagjai számára a többségi társadalom tagjaihoz képest és megmutassa, hogy nekik mindent lehet.


Senki sem gondolhatja komolyan, hogy az összes autista és értelmi fogyatékos nem képes a maszkviselésre. Valójában csak egy kis százalékukat érintené ez a dolog, mégis ki lett terjesztve a mentesség mindenkire, akinek papírja van róla, hogy a fenti betegségekben szenved.


A maszkviselés ráadásul elsősorban nem a maszkot viselő egyént, hanem a többi embert védi, így ezek az emberek maszkviselés hiányában tovább fogják súlyosbítani az amúgy is rendkívül veszélyes pandémiás helyzetet.


Nekem az a véleményem, hogy aki nem képes a maszkviselésre, az maradjon szépen otthon és ne menjen emberek közé annak érdekében, hogy ne veszélyeztessen másokat a Covid-19 vírussal.


34/F



2020. dec. 8. 19:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

#5

Ezel hogy lehet együt élni?

2020. dec. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

"A korodhoz képest elég tudatlan vagy. Azoknak nem kell, akik nem tudnak. Tehát. Akik tudják, azoknak viselniük kell, akik meg nem, azoknak értelemszerűen nem kell viselniük. Ilyen nehéz a felfogásod?"


Az elfogadott jogszabály nem tesz különbséget, hogy mely autisták és értelmi fogyatékosok azok, akik tudnak maszkot viselni és melyek azok akik nem. Éppen ezt a problémát fogalmaztam meg a kérdésemben, miszerint teljesen mindegy, hogy az illető tud-e maszkot viselni vagy nem, amennyiben igazolása van arról, hogy ő autista és/vagy értelmi fogyatékos, akkor nem büntethető meg maszkviselés hiánya miatt, függetlenül attól, hogy esetleg tudná viselni a maszkot. Más lenne a helyzet, ha egy olyan orvosi igazolást kellene bemutatniuk, amely konkrétan a maszkviselésre való alkalmatlanságra vonatkozna, de jelenleg elég azt igazolni, ha az illető általánosságban autista és/vagy értelmi fogyatékos. "Ilyen nehéz a felfogásod?"

2020. dec. 12. 17:19
 13/22 anonim ***** válasza:

"Te is az vagy,és nem tudsz maszkot viselni?"

Nem, én nem vagyok autista. Viselem is, ahogy kell.

2020. dec. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
16%
Kérdező, te emlékeztetsz engem a náci németországból doktor mengelére!
2020. dec. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

"Kérdező, te emlékeztetsz engem a náci németországból doktor mengelére!"


Miért is?

2020. dec. 12. 21:48
 16/22 anonim ***** válasza:
34%

#15

Ez csak egy maszk ved fel és enyi miért csinálsz belőle nagy ügyet.

2020. dec. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
69%
Én is nehezen viselem, de nekem muszáj, ha megyek valahova. Szinte csak dolgozni járok, csak érdekes, hogy akiknek a levegő vétellel van gondjuk, arról nem esik szó. Komoly nyaki műtétem volt, a mai napig gyakran bedagad a nyakam, ami önmagában is fojtogató érzés, a nyilallásokról, és görcsökről nem is beszélve, szóval elég rossz érzés. Annyit tudok tenni, hogy minél kevesebbet mozdulok ki.
2020. dec. 13. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
81%
Meg még annyit, hogy próbáltam kényelmes egy rétegű pamutvászon maszkokat beszerezni. Minden használat után megy a mosásba. Szerintem nem véd meg igazán egyik maszk sem, de mivel muszáj hordani, akkor legalább ne kínozzam magam még jobban egy többrétegű, netán arcra ráfeszülő maszkkal. Többször láttam, hogy az orvosi maszkot már kibolyhosodva hordják, ki tudja hányszor, azzal több kárt tesznek mintha nem lenne rajtuk semmi.
2020. dec. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"akiknek a levegő vétellel van gondjuk, arról nem esik szó"

Mert a légzést nem akadályozza, a véroxigénszintet nem csökkenti.

2020. dec. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
19-es, sajnos ez nem ilyen egyszerű. Egészséges embernél ok, de ha egy műtét miatt nehéz a levegôvétel is, akkor szerintem nem lehet egy kalap alá venni.
2020. dec. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!