Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kellett mentesíteni az...

Miért kellett mentesíteni az autizmussal élőket és az értelmi fogyatékosokat a maszkviselés kötelezettsége alól?!

Figyelt kérdés

[link]


A linkelt cikk alapján a kérdésben nevezett csoportoknak nem kötelező maszkot hordani. Én ezt meglehetősen igazságtalan, felháborító és felelőtlen döntésnek tartom. Véleményem szerint ez az egész nem szól másról, mint hogy néhány hangos, kisebbségi érdek-képviseleti csoport többletjogokat vívjon ki tagjai számára a többségi társadalom tagjaihoz képest és megmutassa, hogy nekik mindent lehet.


Senki sem gondolhatja komolyan, hogy az összes autista és értelmi fogyatékos nem képes a maszkviselésre. Valójában csak egy kis százalékukat érintené ez a dolog, mégis ki lett terjesztve a mentesség mindenkire, akinek papírja van róla, hogy a fenti betegségekben szenved.


A maszkviselés ráadásul elsősorban nem a maszkot viselő egyént, hanem a többi embert védi, így ezek az emberek maszkviselés hiányában tovább fogják súlyosbítani az amúgy is rendkívül veszélyes pandémiás helyzetet.


Nekem az a véleményem, hogy aki nem képes a maszkviselésre, az maradjon szépen otthon és ne menjen emberek közé annak érdekében, hogy ne veszélyeztessen másokat a Covid-19 vírussal.


34/F



2020. dec. 8. 19:40
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%
Amíg a levegővétel is nehéz, addig ki se engedik a kórházból, akit megműtöttek. Amikor kiengedik, akkor meg már csak pszichésen zavarja a maszk őt is, mint azokat, akiket annyira zavar.
2020. dec. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
35%
Persze, meg meg is gyógyult mikor kiengedik, nem? Nem vitatkozom, örülj, hogy nem tudod milyen. Nem azt írtam, hogy nem kapok levegőt, hanem azt, hogy nehezebb, amikor bedagad a nyakam és nyilall mindenem. Nem várom el hogy felfogd, de nem savazást vártam, de sajnos van ilyen..
2020. dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!