Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Családi ház osztozása hogyan?

Családi ház osztozása hogyan?

Figyelt kérdés

Sajnos tavaly meghaltak a szüleim. Van egy öcsém és 50-50%-ban örököltük a családi házat. Nekem van saját házam ahol a családommal élek,az öcsém a családi házban él.

Az öcsémnek is van háza de nagyon sokba kerülne az hogy felújítsa és ő inkább lakna a családi házban,én nem tartok erre igényt,felőlem ott lakhat.

Ilyenkor neki ki kell vásárolnia engem a részemből? Csak úgy nem szeretném ráiratni a ház 100%-át,mert tudom ha ingyen megkapja akkor elkótyavetyéli,már egy éve a szüleink halála óta is elhanyagolja mert csak úgy ott lakik.De ha esetleg kivásárolna a részemből akkor tudná mennyit ér a ház amiben él és nem lakná le. Mit tegyek? Egy nagy házról van szó ami jól berendezett. Felajánlottam neki azt hogy adjuk el és ő felújítja a sajátját az ő részéből nekem pedig megmaradna az én részem a mi házunk felújítására,mert van rajta mit csinalni. Erről hallani sem akar.

Sajnos vele az a probléma hogy amit pénzért vesz meg azt becsüli de ha ingyen kap valamit azt lesz@rja és elhanyagolja. Mi ilyenkor a jogos döntés? Érdemes harcolni a részemért? Köszönöm ha elolvastad és ha válaszolsz.


2020. dec. 15. 11:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Igen, ki kell vásárolnia téged. Megállapítják az ingatlan értékét és annak a felét kell kifizetnie.


Az tök mindegy, hogy ő mit akar. Kényszerítheted közös tulajdon megszüntetésére.

2020. dec. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Úgy kezdődik, hogy én még pénzért sem engedném, hogy a tulajdonrészemben olyan lakjon, aki leamortizálja, ezzel a zsebemből húzva ki milliókat.

Az egyetlen észszerű opció az az, amit írtál is, hogy még most eladni, osztozni, aztán mindenki azt csinál amit akar.

Ha ebbe nem megy bele, akkor hivatalosan felértékeltetni és fizesse ki a felét! Ha ebbe se megy bele, akkor ahogy az 1-es is írta, "Közös tulajdon megszüntetése iránti pert" kell indítani.

[link]

2020. dec. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat,megpróbálok vele beszélni erről.
2020. dec. 15. 12:06
 4/17 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
74%

Meg kell állapodnotok egy közös árban. Amit mindketten elfogadtok.

Lehet azt csinálni, hogy ő eladja a saját házát, és abból kifizet téged. Vagy hitelből rendezi. Ez az ő dolga.

Az is lehet, hogy marad minden a jelenlegi helyzetben, de azt mondod, hogy fizessen a ház feléért neked albérleti díjat. Ez is egy jó megoldás, hiszen ismered a tesódat, tudod hogy biztosan fizetne és lenne egy havi fix bevételed.

Azt azért látni kell, hogy a tesóval nem érdemes összeveszni.

2020. dec. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Persze, 4-es, olyan testvérrel aztán érdemes jóban lenni, aki képes lenne pofátlanul elorozni a másik örökségrészét...
2020. dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Testvér ide vagy oda, a közösködésnek soha nincs jó vége.

Még ha bérleti díjat kérnél tőle (de ki kér ilyet a testvérétől?) akkor is minden házhoz kapcsolódó kiadás fele téged terhel, legyen az egy tetőcsere, fakivágás, csőrepedés, villanyvezeték csere, leviszi a szél a kéményt, kazáncsere,... akármi.

Szeretnéd ezt finanszírozni egy életen keresztül?

Ráadásul egy ilyen trehány "bérlő" esetén?

(2-es voltam)

2020. dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
50%
#5. Lehet én értettem félre a kérdést vagy naív vagyok, de a testvér hajlandó lenne a megállapodásra (legalábbis a kérdésből ennek ellenkezője nem derül ki).
2020. dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem a legjobb a viszonyunk,ő a szöges ellentétem, azért mert hanyag,felelőtlen a viselkedése és mindenre tesz nagyívben!! Sajnos képes lenne lelakni és annyiból már ismerem hogy ha a popója alá teszem a házat ingyen akkor lelakja és egy festést nem csinalna rajta,viszont ha pénzt ad érte azt megbecsüli. A másik házat nem tudnank nagy áron elafni mert teljesen szétvan,ha jönne egy nagy szél el is vinné,a területe is kicsi így az sem ér sokat.

Sajnálom a családi házat de én nem akarom kivásárolni őt mert akkor nem lenne hol laknia illetve nekem nem kell 2 ház,ha ő ott lakik akkor mindegy ha ő vásárol ki és talán megbecsüli. Köszönöm a válaszaitokat nagyon.

2020. dec. 15. 12:16
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ne engedd bennelakni ha lelakja, mert azzal a te részed jóval kevesebbet fog érni ha pár év múlva a leamortizált házat elkívánjátok adni. Mi nemrégiben termőföldet vásároltunk így testvérektől, érdekes lett volna ha azt mondom hogy ne haragudjatok nem kaptok egy forintot se viszont én művelném mert hát egy része az enyém. Pedig ez csak egy föld. A ház nagyobb érték. Elősször barátságos módon próbáld meg aztán ha nem megy akkor erőszakosabban, mert komoly pénzekről van szó és ne érezd emiatt magad szarul. Sok sikert
2020. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

6-7-es válaszolók. Talán hajlik majd a megállapodásra de nem 100% hogy együttműködô lesz. Azért bízom benne. Lakbért nem akarok tőle kérni, le akarom zárni ezt a dolgot. De azt sem akarom ami most megy,hogy ingyen ott él és tényleg már látszik hogy alig takarítja. A költségein nem akarok osztozni ahogy írtátok,nem érdemli meg illetve a saját házamon is van mit javítani akkor inkább arra fordítom hogy nekem és a gyermekeimnek és páromnak jobb legyen.

A mi testvéri kapcsolatunkról annyit hogy ő egy olyan ember aki 33 évesen nem akart elköltözni,nem önálló,nem járt soha boltba csak mióta egyedül van,nem főz,heti 1x mosogat és 2 hetente mos magára,nem látom soha takarítani. Amit pénzért vesz azt becsüli de kapott egy autót 4-5 évvel ezelőtt de megette a rozsda és el kellett szállíttatni. Sajnos nekem nem olyan a tesóm mint másoknak,ezért is vagyunk távolságtartóak. Másrészt meg mindenen nevet,egy haláleseten is eszébe jut valami vicces és vigyorog. Nem 100-as.

2020. dec. 15. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!