Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azzal sértek valami törvényt,...

Azzal sértek valami törvényt, ha saját házamban pucéran nyitok ajtót jehova tanúi előtt?

Figyelt kérdés

2021. jan. 27. 19:29
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
79%

Milyen mit csinál a szomszéd típus? :D Vazze szöveget értelmezni sem tudsz jóember, olyan dolgokról beszélgetünk, mint becsöngetni, mert csináltunk pl. valami ételt, esetleg sütit, és képzeld, vagyunk olyan viszonyban, hogy adjunk kóstolót. Látom, harmadjára sem tudsz különbséget tenni csöngetés és átmenetel között. Hiába, neked az üzenet lényege nem megy át. XD Bár helyesírásod és szövegértelmezésed nincs, fantáziád az látom van. :D Mondjuk miután a hivatalos ügyből arra következtettél már az elején, hogy az azt jelentheti, hogy a törvénnyel van akkor az embernek baja, igazából már semmin meg sem lepődöm. Regényt kellene írnod!

Jaj ne, nekem nincs semmi gondom, a kérdező se szólt ránk, te pedig olyan vicceseket írsz, kérlek! :D

2021. jan. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
100%
És ez a beszélgetés tud viccesebb fordulatot venni, mint amilyen maga a kérdés volt. :D
2021. jan. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
79%

51

Ok,örvendek hogy viszel a szomszédnak kaját. Gratula. De ez a te hasfájásod és ez sem engem sem a kedves kérdezőt nem érdekel XD

Nem tudom milyen hivatalos ügyekről beszélsz, én nem vagyok olyan nagy ember mint te. Megvagyok a kis unalmas életemmel, levelek meg ügyek nélkül is. Meg helyesírás nélkül is, amire teszek, mert nem vagyok magyar.


Légyszi, ne untassunk senkit tovább, meg az időmet se rabold a szuper szomszédságod anekdotáival meg azzal, hogy te mennyire fontos ügyleteket bonyolítasz póstán.

2021. jan. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
66%
Annyira nem érdekel, hogy állandóan írsz nekem mégis. :D Nem kötelező írnod, az idődet te szánod ide, ez nem kényszer... A kérdező pedig szerintem nem kérte, hogy a nevében nyilatkozz, majd szól, ha úgy érzi. :) Ha nem vagy magyar, akkor miért foglalkozol egy magyar oldallal? Ha pedig a hasad fáj akkor vegyél be rá gyógyszert!
2021. jan. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
81%
Nem hinném, hogy számadással tartozok neked bármiről is. Valóban, nincs értelme ilyen marha vitára fecsérelni időt és energiát mert nincs tétje sem. Minden jót, szép estét!
2021. jan. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
66%

Ismét egy olyan dolog, ami sehogy sem tartozik a témához. :D Milyen számadás? Nem számadás, de nem is magyarként tojva a magyar helyesírásra tényleg logikátlan, miért ide áldozod azt a drága, soha vissza nem térő idődet. :)

Neked is minden jót, szép estét! :) :D

2021. jan. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
100%
Rémálmokat okozhatsz, ha úgy nézel ki!
2021. febr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 Z válasza:
100%

Na most, hogy lezárult a vita, beszélhetünk ismét az eredeti kérdésről.

Na.

Ha törvényt sért, ha nem, amíg nem jelentenek fel, nem hiszem, hogy bármi bajod is lenne.

Jehova Tanújaként én max annyit mondanék, hogy bocsánat, hogy rosszkor jöttünk, és elköszönnék, majd elmennék. Aztán röhögnék egyet. Ennyi. Láttunk már érdekes embereket szolgálat közben. Nem te lennél az első. De ezzel nem éred el azt, hogy soha ne jöjjünk vissza, mert eleve adatvédelmi törvénybe ütközik, ha felírjuk vagy ha csak elmondjuk másoknak, akik legközelebb arra járnak, hogy itt volt egy meztelen férfi. Ha valaki azt szeretné, hogy többé ne menjenjen oda Tanú, akkor külön kérni kell és engedélyt adni, hogy tárolhassuk az adatot, miszerint ne menjünk oda többet. De ilyen esetben is évekkel később megpróbálhatjuk, mert lehet, hogy az óta elköltöztek az előző lakók. Tehát ennél egyszerűbb kiírni egy cetlire és kirakni az ajtóba, kapuba, hogy "Jehova Tanúi ne keressenek". Értünk mi a szóból. (Bár azt sosem értettem, hogy miért utasít el bárki bármit, amiről fogalma sincsen 🤷‍♂️) Persze tegyétek olyan helyre, amit jól lehet látni, mert előfordulhat, hogy nem vesszük észre. Ilyenért előre is elnézést kérek, ha előfordulna. Természetesen sajnos az is megesik, hogy valaki idősen már nem igen százas és úgy megy prédikálni. Dédimama pl. épp kórházban van, nem stimmel már nála valami a fejében egy ideje, de mindegy, nem ez a téma. Na annak, akit gyerekként egy idős néni próbált "téríteni", annak annyit, hogy nem tudom, hogy milyen régen volt ez, de mi gyereknek nem prédikálunk. Pont az ilyenek elkerülése érdekében. Már jó ideje fel van hívva rá a figyelmünk. Annyit teszünk ilyenkor, hogy megkérdezzük, itthon vannak-e a szüleid, ha nincsenek, akkor rendben, viszlát. Annyit sem mondunk, hogy miért jártunk arra, mert esetleg nem úgy adja vissza szegény rémült kisgyerek, hogy két ember becsöngetett és apukával vagy anyukával szeretne beszélni. Visszamegyünk később. Sajnos itt is előfordulhat, hogy valaki ezt elfelejti, vagy pl egy idős néni, aki 60 éve végzi a szolgálatot, nehezen szokja meg a világ változását. Annak idején a legtöbb ember vallástól függetlenül még ebéddel is megkínálta a látogatókat (persze volt söprűvel kergetés is), most pedig a legtöbb ember zárkózottabb és egyáltalán nem érdekli más véleménye, főleg nem vallásilag. Persze olyan is előfordult már, hogy egy fiatalt (18 felett) érdekelt volna, de a szülei így is elzavartak. Persze ekkor is tiszteletben tartjuk a szülőket. (Egy példa: volt egy tanárnőm általános alsó tagozatán, nagyon maximalista volt, engem meg akkor még annyira nem érdekelt a tanulás. (Ekkor még nem voltam tanú, csak így mellékesen) Folyton én voltam, akit piszkált az osztályban, elég szadista volt. Sokáig voltak alvási zavaraim és egyébb problémák ebből kifolyólag. De ez nem jelenti azt, hogy minden tanár szadista. A következtetést vonjátok le magatok.)

Én személy szerint mindíg megkérdezem, hogy van-e pár perce, semmiképp sem szeretnénk zavarni. Ha meg eleve látom, hogy nem ér rá, akkor bocsánatot kérek és visszamegyek később, ha meg azt mondja, hogy ne, akkor nem. Ennyi. Nem erőszak a disznótor.

Egyébbként tessék utánajárni, jogunk van ezt tenni, igen, még vasárnap délelőtt is, persze nem szeretnénk olyan időben menni, amikor tudjuk, hogy senki sem ér rá, mert a morcos bácsik-nénik kiabálását hallgatni higgyétek el, nekünk sem a kedvenc időtöltésünk főleg, amikor mi is pihenhetnénk egy kemény hét végen.

Egyébbként meg Jézus maga küldte ki a tanítványait kettesével házanként. Mi csak azt tesszük, amit a Biblia ír a helyi törvények betartásával. Pl nem tudom, hogy feltünt-e, de amióta van a pandémia, nem járunk se házanként, se közterületen nem állunk kint. Más módokon keressük most az embereket. De nem azért, mert nem lenne szabad, hanem mert szeretjük az embereket és nem szeretnénk még véletlenül sem megfertőzni senkit. Emellett mi sem szeretnénk elkapni természetesen.

Vissza a kérdésre, azért ha így várnál egy tanút és később mondjuk munkatársak lesztek, (mert természetesen mi is dolgozunk és általában a környéken lakunk) vagy csak összefutsz vele az utcán, vagy a boltban, én a helyedben elég kellemetlenül érezném magam.


UI.: igen, nyugodtan lepontozhattok csak azért mert 'aztamindenitezegytanú,halálrá', de szerintem azért jól megfogalmaztam. Annyira nem vagyunk bolondok, persze írja a Biblia, hogy cirkuszi látványosság vagyunk a világnak. Ha kötözködni akar valaki, akkor privátban légyszives. Ha nem válaszolok, az nem azért van, mert nem tudnék rá érvet felhozni, csak azért nem teszem, mert interneten arc nélkül idegenekkel vitázni teljesen felesleges és csak egymás szapulása és lehúzása a helyesírási hibák és egyebek miatt értelmetlen (lásd: az előbbi 3 oldalas vitát). Köszönöm. Remélem tudtam segíteni.

2021. febr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
72%
Nem, nincs jogotok, én sem csengetek be random lakásokba vasárnaponként.
2021. febr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
91%

Én vagyok a #18 válaszoló, és olyan 2001-2002 környékén volt az ominózus eset egy vidéki kisvárosban. Nem tűnt leépültnek a néni, olyan 65-70 körüli, testes nő volt, egyszerűen, de megfelelően felöltözve. A beszélgetésből annyira emlékszem csak, hogy szóba került a Biblia amire mondtam, hogy az van itthon, meg az újság, amit adott nekem azon egy fekete csontsovány afrikai kisgyerek volt (azt hiszem, AIDS beteg gyerek). Sokáig beszélt nekem rémisztő dolgokat, mikor jött haza a szomszédasszony akkor ő zavarta el szigorú fellépéssel végül. Ijesztő volt az egész, főleg az, hogy abszolút nem esett le neki, hogy gyerek vagyok, úgy beszélt, mint egy felnőttel. Oké, magasabb voltam, mint az átlag, de bárki, akinek volt szeme, látta, hogy gyerek vagyok még, még a hangomon is hallhatta, hogy még kamaszkorba se léptem. A történet után persze szüleimtől is én kaptam ki nagyban, hogy ki merészeltem nyitni az ajtót amíg ők nem voltak otthon.


Egyébként amit én tapasztaltam, sokan pont ezért utasítják el csípőből a JT-t, mert kapásból riogatnak (legalábbis akkoriban ez így volt, azóta nem tudom, változott-e bármi). Ezt csak arra írom, hogy nem biztos, hogy mindenki azért elutasító, mert nincs fogalma a dolgokról. Egyébként egész életemben vallásos intézményekben mozogtam (történelmi egyházak), és gondolom mondanom sem kell, hogy ezen egyházak kategorikusan tévtanításnak vélik a teljes JT irányzatot. Nem tisztem megítélni ezt nekem személyesen, csak közlöm. Nagymamám néha elfogadta tőlük az újságaikat / könyveiket, azokat átnézve még az ateista nagyapám is elismerte, hogy rosszra nem buzdítanak. Azt el kell ismernem, hogy sokkal ártalmatlanabb irányzat, mint a ténylegesen elborzasztó Hitgyüli. Elismerem, egy időben csábított a gondolata annak az egyháznak, egész közeli család / barátságok is voltak onnan, de aztán azok alapján, amiket tapasztaltam hála Istennek letettem róla.

2021. febr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!