Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azzal sértek valami törvényt,...

Azzal sértek valami törvényt, ha saját házamban pucéran nyitok ajtót jehova tanúi előtt?

Figyelt kérdés

2021. jan. 27. 19:29
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
30%
De mi van akkor ha éppen nagymosás van és csak ez végett vagy pucér?
2021. jan. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
72%

Saját lakásban szarhatsz a padlóra, nem tilos. DE ha akkorát szarsz rendszeresen, hogy ezzel mások egészségét nyugalmát sérted, nem takarítasz fel, és féltonna szar van a lakásodban, és a házat ellepi a sok bogár, és messziről bűzlik, hogy tőled árad, simán tehetnek panaszt a birtokvédelmi osztályon, vagy más hatóságnál, és felszólítanak, esetleg meg is büntetnek.


Közerkölcssértés: "„közterületen, nyilvános helyen vagy közforgalmú közlekedési eszközön a közerkölcsbe ütköző magatartást tanúsít”.


szeméremsértés bűncselekmény, és a Büntető Törvénykönyvünk alapján az követi ezt el, aki „magát nemi vágyának felkeltése vagy kielégítése céljából más előtt szeméremsértő módon mutogatja”. Ilyen esetekben a rendőrség az, aki jogosult eljárni. Ha példát keresel arra, hogy mi is a szeméremsértés, akkor elég, ha annyit mondok, hogy a „mutogatós bácsik” tipikusan ezt követik el. Alapesetben ezt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetik, valamint így büntetendő az is (ha nincs súlyosbab bűncselekmény), aki olyan szeméremsértő magatartást valósít meg mással szemben, amely ennek a személynek az emberi méltóságát sérti.


Tehát ha nemi vágy kielégítése céljából teszed ezt velük akár a lakásodban is, akkor bűncselekmény, de ha nem nemi vágy kielégítése céljából, akkor a fenti két eset egyikét sem valósítod meg: közerkölcssértés nem, mert nem közterületen teszed...


Bár lehet hogy mégis, hiszen úgy teszed, hogy közterületről, szándékosan jól látható legyen.


Mivel a megbotránkoztatás a cél, szóba jöhet a garázdaság is:

339. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Itt nincs definiálva, hogy csak közterületen követheted el, csak az, hogy mások megbotránkoztatása, riadalomkeltő magatartás elkövetése.

2021. jan. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
72%
Alapból minek megy házhoz az ilyen. :D
2021. jan. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
59%
Most megnyugodtam, hogy nem csak én szarok a padlóra a lakásban. Viszont ha jehova tanúi rám nyitnának miközben a padlóra szarok, biztos még rá is verném a szaromra. Köszönöm.
2021. jan. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, de ha jó nő vagy, küldj már címet, meglátogatlak jehovásnak öltözve, és megígérem, hogy nem jelentelek fel érte.
2021. jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
80%
#14 Téged ki engedett ki a magyarchanról?!
2021. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 qkker1 ***** válasza:
89%
Mivel a "Frei Körper Kultur" szerint élek, és mindig pucér vagyok a lakásomban, így meglepődnének!
2021. jan. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
93%
Meztelenkedni nem kell, elég ha egy szál törölközőben nyitsz nekik ajtót, abból már levághatják a szitut. Ez nem szeméremsértés, mert az ember otthon akkor fürdik / öltözködik amikor akar, arról te nem tehetsz, hogy nekik épp akkor támadt zalatni kedvük... Megjegyzem amit ők csinálnak sokszor, az pedig bőven megfelel zaklatásnak és megfélemlítésnek, szóval marhára nem szentek ők sem. Oké, hogy egy felnőtt röhög egyet rajtuk, de egyszer hozzánk becsöngetett egy öreg JT nő, én meg alig lehettem tíz, kinyitottam neki. Nem jött be hozzánk, de elkezdett nagyban téríteni, adta a kezembe az újságát, nem is realizálta szó szerint, hogy gyerek vagyok, teljesen felnőttként kezelt. Fosta a szót, és bár nem emlékszem, konkrétan már miket mondott, nagyon ijesztő szitu volt. Végül hazajött a szomszédnő, aki szintén hívő volt, de nem szektás. Na az zavarta el kő kemény határozott stílusban, majd kivette a kezemből az újságot is és visszaadta, hogy na nem kell az nekünk. Jó ideig nem tértem a dologtól magamhoz, nekem akkor megrázó volt.
2021. jan. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim válasza:
93%

Haverom könnyen megoldotta volt egy macskája, akinek a neve Sátán volt.

Amikor jöttek a "kopogtatók" kinyitotta az ajtót és rászólt a macskára: "Sátán, ne menj ki!"

A jehovák valamiért gyorsan elmentek és többet nem mentek! :D

2021. jan. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
65%
Igen sértés. Ez nem helyfüggő. A saját házában sem szabad gyilkolnod, némi erőszakot elkövetned vagy drogokat árulnod. Miből gondolod hogy másoknak a magad mutogatása engedélyezett lenne? Honnan jött egyáltalán ilyen beteg ötlet?
2021. jan. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!