Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 17 évnyi együttélés után a...

17 évnyi együttélés után a párom elhalálozott. Én jelenleg is az ő lakásában lakok. A hagyatéki tárgyalás várok, de az még odébb van. Vérszerinti örökökös kitehet e a lakásból?

Figyelt kérdés
2021. febr. 6. 13:45
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

28: igen, jogos kérdés.... Egyetlen magánembertől sem várható el, hogy szociális intézményként működve ingyen és bérmentve átadja a saját tulajdonát valakinek - csak azért, mert kisnyugdíjas.

Ezt a részt nem is értem a kérdező részéről.... Már eleve az egy hatalmas gesztus lenne az örököstől, ha megengedné, hogy a lakásban maradjon - persze méltányos lakbér + rezsi fizetésével!!!


Ezt az elhalálozott élettárssal kellett volna előre megbeszélni, és beleíratni a végrendeletbe. Pl. haszonélvezet címén.


De mondjuk a rezsit akkor is fizetnie kéne....


Azt persze nem tudjuk, hogy milyen volt a kettőjük viszonya - ha a jövőről egyáltalán nem beszéltek.

2021. febr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Válaszodból én arra következtetek, hogy (sajnálatos módon) már korábban sem volt "rózsás" a viszonyotok, és a leány ezt szeretné most már "rövidre zárni"? 🤔

Szerintem azzal, hogy "húzom halasztom a dolgokat" (gondolom a kiköltözést), csak rontod a helyzeted (még jobban elmérgesíted a viszonyotokat). Ezek szerint hagyatéki tárgyalás után így is-úgy is menned kell - én a helyedben sürgősen keresném a megoldást a lakhatásra. 😣 Ha már így alakult...

2021. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
82%

Na ez most kiakasztott.

1. van egy lakás, amit az elhunyt lánya fog örökölni.

2. Te szeretnél a lakásban maradni.

3. Te nem szeretnél rezsit fizetni (mert kisnyugdíjas vagy)


Tehát azt gondolod, hogy az örökös, majd ingyen enged lakni a lakásban és a rezsit is fizeti, csak mert nyugdíjas vagy?!


Örülj, hogyha felajánlja, hogy valami bérleti díjért + rezsi maradhatsz, netán szívességből csak rezsiért, de akkor már rohadt rendes, és kezet csókolhatsz neki. Még akkor is számolj úgy, hogy bármikor kipaterolhat, hisz senkinek nincs kolbászból a kerítése, ha nem Orbán lányáról van szó persze.

2021. febr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Kérdező, megvolt azóta a hagyatéki eljárás? Hogyan alakultak a dolgok a kérdés kiírása óta?
2021. ápr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Ha a lánynak van egy kis esze, azt tenné, hogy fogja a tulajdoni lapot, és a halotti anyakönyvi kivonatot a jegyzői hagyatéki leltárral vagy végzéssel, és bejelenti sorra a közműveknél az elhalálozás tényét, és szépen lekapcsolnak mindent: vizet, villanyt, gázt. Akkor nem tudnál rajta élősködni.
2021. ápr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Neked nincs saját gyereked, kérdező?

Csak mert létezik olyan, hogy kötelező szülőtartás. Esetleg azt be lehetne itt vetni, vagy a gyerekeid ne fizessenek, csak az, akinek semmi köze hozzád?

2021. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!