Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan van az öröklésnél, én...

Hogyan van az öröklésnél, én házastársként nem jelezhetem az öröklési eljárás során, hogy mennyivel (anyagilag) támogattuk a párom egykori családját?

Figyelt kérdés

Félek, hogy támogatunk, támogatunk de az öröklésnél ezt a párom nem tudja vagy nem fogja érvényesíteni tehát: tulajdonképp meglopom/meglopjuk/meglopják a gyermekemet. Egyenes ági öröklésnél ilyen esetekben a házas félnek nem lehet jelezni ezt a közjegyzőnél?

Köszönöm ha szakember is válaszol, vagy aki hasonlót élt már meg.



2021. ápr. 29. 19:47
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
75%

Mit értesz támogatás alatt? Gyerektartást, vagy mit?


Amúgy simán lehet végrendeletet írni.

2021. ápr. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, picit világosabban leírhatnád, hogy mi a konkrét eset.


Öröklésről akkor beszélünk, ha valaki elhúnyt. De ha a párod elhúnyt, akkor mit akar érvényesíteni...???

Nem értem...

2021. ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
72%
Nem meglopás, a többi gyereke is épp annyira a gyereke, mint a közös gyereketek, akármennyire is fáj ez az ilyen gonosz mostoháknak. Ez van, ha valaki olyan párt választ akinek már vannak gyerekei, ezt el kell fogadni.
2021. ápr. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
89%
Jelezhetsz bármit, ha nem tudod papírokkal alátámasztani.
2021. ápr. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
75%
Az hogy tàmogatja őket mit takar? Az hogy vesz nekik ezt azt, ad pénzt, nyilván nem jön le az öröksègből, hisz a gyereke, ugyan úgy mint a közös. Ha mondjuk a másik gyerek kap egy házat, ami olyan érték mint kb az öröksége lenne, arról ügyvèd előtt tudnak nyilatkozni, hogy " Ki lett fizetve a része " Pèldànak azt tudom mondani, hogy nagymamám az egyik gyerekènek pénzt adott mikor èpítkezett, akkora összegben, hogy fedezte az ő részét. Így mikor mama meghalt, a hàzból már nem örökölt.
2021. ápr. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
94%

Nem teljesen értem a kérdést, pedig szívesen segítenék.

Ki a valamikori család? Elhunyt szülők? Előző házasságból született gyerekek?

Milyen támogatás? Pénz? Lakhatás?


Az általános válaszom annyi, hogy ha szeretné az örökhagyó, hogy az örökösök a törvény által meghatározott módtól eltérően örököljenek, akkor ezt végrendeletbe rögzítse meg az életében. Az örökhagyó halála után már nehéz bizonyítani, hogy az örökös szándéka eltérő volt.

2021. ápr. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
67%

Ez a kérdés számomra nagyon brutális.

Tényleg f.sznak választ az ilyen gyerekes férfit. 🙁

2021. ápr. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
89%

A megfogalmazás, illetve a címkék alapján arról van szó, hogy a kérdező Anyósát és Apósát támogatják nem kevés pénzzel, de ha elhunynak akkor az öröklésnél egyenlő részre oszlik az örökség a kérdező párja és testvére(i) között.

(A kérdésre nem tudok válaszolni.)

2021. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon egyszerű. Ha ilyenen filózol, legyetek a pároddal külön kasszán. Majd akkor amit ő adott, ő is veszti el, amit meg te nem, az meg marad neked.persze ez a te szempontokból csak akkor releváns, ha te is eltudod tartani magad a fizetésedből.
2021. ápr. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
66%

Aha... szóval nem előző házasság hanem szülők?

Na de ebbe hogyan akar egy házastárs beleszólni...? Mikor ott se lehet a hagyatéki tárgyaláson...

2021. ápr. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!