Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan van az öröklésnél, én...

Hogyan van az öröklésnél, én házastársként nem jelezhetem az öröklési eljárás során, hogy mennyivel (anyagilag) támogattuk a párom egykori családját?

Figyelt kérdés

Félek, hogy támogatunk, támogatunk de az öröklésnél ezt a párom nem tudja vagy nem fogja érvényesíteni tehát: tulajdonképp meglopom/meglopjuk/meglopják a gyermekemet. Egyenes ági öröklésnél ilyen esetekben a házas félnek nem lehet jelezni ezt a közjegyzőnél?

Köszönöm ha szakember is válaszol, vagy aki hasonlót élt már meg.



2021. ápr. 29. 19:47
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
100%

40, a hagyatéki teher nem egészen az. Azt jelenti, hogy nagypapa halála után vannak az örökösök, jobb esetben tisztázva is van, hogy hogyan öröklik a vagyont, de beállít valaki, aki bizonyítani tudja, hogy az elhunytnak tartozása van felé. Ez a valaki lehet a bank is, ahogy te írtad mondjuk jelzálog formájában, de lehet bárki más is, akár az áramszolgáltató, vagy a szomszéd gyerek, aki hetente lenyírja a füvet, de nagypapa ebben a hónapban még nem fizette ki (természetesen csak akkor, ha erről volt szerződésük). Ez esetben ugye a tartozást vissza kell fizetni az örökségből. Bonyolódik a helyzet, ha ez a valaki az egyik örökös, de igazából még ez is simán megoldható.


Vagyis a hagyatéki teher az konkrétan a örökhagyó adóssága, mindegy, hogy mellette volt-e vagyona.


Viszont abban igazad van, hogy amit a kérdező hagyatéki tehernek gondol, az nagyon nem az.

2021. máj. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
100%

41: OK


De ahogy már többen is írtuk, ezt le kell papírozni. Bemondásra semmi sem megy... Főleg úgy, hogy a hagyatéki ügyben NEM ÉRINTETT fél elkezd pampogni a hagyatéki tárgyaláson esetleg....


PErsze ő érintettnek érzi magát - de jogi szempontból 100%-osan kívülálló. Tehát releváns véleménye sem lehet a jogi ügyben.

2021. máj. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem akarsz külön kasszára menni kérdező? Talán mert a férjed keresi a többet és felkopna az állad nélküle?
2021. máj. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
100%
Szép kis firma vagy te kérdező, segíteni nem akarsz de ha meghalnak az örökségért(amihez neked semmi közöd) tartanád a markod?
2021. máj. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
92%

Ritka hányinger nő vagy te kérdező. A saját szüleidnek is úgy veszel bármit hogy majd az örökségnél megtérüljön?


Őszintén kívánom neked, hogy a gyereked rád hasonlítson, és egy papírzsebkendőt se adjon neked majd ellenszolgáltatás nélkül, akkor se ha már lábra se tudsz állni.

2021. máj. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 A kérdező kommentje:

Az sem bizti, hogy nő vagyok, jópofák vagytok. Tőletek aztán télleg hiába kérdezek bármit is. Tele vagytok előítéletekkel. Jó én is egy tehetetlen valaki vagyok, azért írok IDE. De semmivel nem különbözünk egymástól. Tényleg 43 44 45 Nektek teljesen olyan, mintha nem lenne gyereketek. No, majd meglátjátok, köszönöm a véleményeket de azok elsősorban Rátok vallanak. A külön kassza azért nem megoldás mert nem én adok, hanem a házastársam. Akkor még igazolni se tudnám magam, a Jóisten, vagy a gyerekeim előtt, hogy: NÉZD ennyit adtunk, ekkor és ekkor, ezért és ezért. Én a többi sógorok előtt akarom bemutatni, hogy ez így nincs teljesen jól és nem is lesz soha.

Nem az én szüleim...amit én veszek az rendben van. Amit onnan kisírnak az is rendben van. De a többi családtagjaikat miért nyaggatják?

Már korábban is írtam, nekem ne adjanak semmit, adjanak az unokáiknak, a közös gyerekeinknek. Mittudomén... hálájuk jeléül?

Nagyon sablonosan gondolkodtok. Belecsöppentek egy hasonló helyzetbe és rögtök fel is rúgjátok majd a saját családotok nyugalmát pár milla kedvéért. Mr. Külön Kassza LOL... Azért köszönöm, hogy agyaltok velem.

2021. máj. 2. 15:24
 47/62 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj, ha a párod pénzt akar adni a szüleinek, az szíve joga. Amit tehetsz:

- megbeszéled vele (erre, mint írtad, kicsi az esély)

- megbeszélitek a sógorékkal

- külön kasszára mész

- párterápiára mentek, ahol segítenek dönteni.

Az, hogy öröklés után a hagyatékin tartod a markod az eddigi ajándékokért, nem megy.

2021. máj. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy a 47 írja....

Ezek az opciók.


Kérdés zárható.

2021. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező én írtam a külön kasszát és nő vagyok.


Ha meg a férjed adja mit rugózol azon hogy ő ad a saját pénzéből? Menj szépen dolgozni és azt arra költheted amire csak akarod.


Gondolom téged az egész családod utál.

2021. máj. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 A kérdező kommentje:

Amíg nyomom a pénzt alájuk és adom a szépet, addig minden rendben van és rendben is lesz. Ha egyszer valamiért betelik a pohár és mindent, amit itt leírtam nekik is elmondom, akkor fog elszabadulni a pokol.

Ez jelenleg nem valószínű, mert kiskorú gyermekeinket nem teszem ki ennek a sz*rságnak. Csak egészség legyen!

A reklám után visszajövünk... ha megélem.

2021. máj. 2. 19:15
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!