Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan van az öröklésnél, én...

Hogyan van az öröklésnél, én házastársként nem jelezhetem az öröklési eljárás során, hogy mennyivel (anyagilag) támogattuk a párom egykori családját?

Figyelt kérdés

Félek, hogy támogatunk, támogatunk de az öröklésnél ezt a párom nem tudja vagy nem fogja érvényesíteni tehát: tulajdonképp meglopom/meglopjuk/meglopják a gyermekemet. Egyenes ági öröklésnél ilyen esetekben a házas félnek nem lehet jelezni ezt a közjegyzőnél?

Köszönöm ha szakember is válaszol, vagy aki hasonlót élt már meg.



2021. ápr. 29. 19:47
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
93%
Azt tehetitek hogy elzárjátok a pénzcsapot. Ha pedig ezért elhagyna a párod, akkor ott amúgy is vannak problémák.
2021. máj. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
76%

Van néhány megoldás:

1. Nem pénzelitek őket tovább. Hátránya, hogy a párod otthagy téged.

2. Eltartási szerződést köttök, hogy halálukig havi x pénzt fizettek nekik, cserébe tiétek lesz a ház/lakás/akármi haláluk után. Hátránya, hogy lehet, 120 éves korukig élnek.

3. Írattok velük végrendeletet a gyerekeitek javára. Ennek hátránya, hogy hiába öröklik az ingatlant, kaphatnak mellé még akkora adóságot is, hogy nem éri meg a dolog.

4. Ha adtok pénzt, akkor az legyen kölcsönszerződéssel lepapírozva. Haláluk után meg lobogtathatjátok a papírt, hogy az nektek jár. Talán ez a legjobb megoldás.


Olyan megoldás nincs, hogy csak a haláluk után csináltok valamit. Mindenképpen most kell lépni az ügyben.

2021. máj. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 A kérdező kommentje:

Ó köszönöm a törődést. Szuper válaszok és lehetőségek.

A 31-est azért nem látom jónak, mert akkor pont az sérülne, ami miatt most én kitartok-- a családunk és benne a gyerekeink.

A 32-essel sincsen semmi gond, csakhogy az érintettekkel nincs miről beszélni, nem megbeszélős típusok. Ez így megy, megyeget, mi tejelgetünk, sógorság gyarapodgat... nincs ezzel semmi baj.

A párommal sem tudnám ezt megbeszélni, ő is szemellenzős.

Ezért is vagyok fenn a topicommal itt.

Kölcsönszerződés? kikérnék maguknak... ők külön világ...

Ha most akarnék, akarnánk lépni ezügyben, megbomlana a kényes egyensúly.

Az egyedüli dolog, amivel rendelkezem, azok a pénzmozgásaink papírjai.

Mindenképpen most lépnék de most csak velük együtt léphetek, ellenben NEM PARTNEREK.

Szerintem sokan el nem hinnék, hogy vannak ilyen emberek. De néhányan biztosan.

2021. máj. 1. 15:46
 34/62 anonim ***** válasza:
100%
Tehát csak a gyerek meg a pénz tart össze titeket.
2021. máj. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 A kérdező kommentje:
Nem egészen, sok dolog köt össze minket de ez a bizonyos amiről itt írok, ez bomlaszt rendesen. Ezért keresem rà a megfelelő megoldàst.
2021. máj. 1. 23:29
 36/62 anonim ***** válasza:
100%

25: szerintem teljesen tévúton jársz a jogászkodásoddal.

A hagyatéki teher tartozásokat jelent. Nem pedig - sehol nem dokumentált - pénzügyi mozgásokat.

2021. máj. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
100%

30: hát ha nincs vér a pucádban kiállni a vélt igazságodért, akkor minek panaszkodsz nyilvánosan...????


Ettől változik bármi is???

Nem mered megmondani a párodnak, mert kapcsolatfüggő vagy, és rettegsz, hogy elhagy emiatt. Akkor viszont maradj csendben, és tűrj.

2021. máj. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
100%

33: felkínáltak neked jónéhány megoldást. Mindre azt mondod, hogy nem leehtséges.


Akkor mit vársz a "topicodtól"...????

2021. máj. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 A kérdező kommentje:

1. Próbálok túlélni, kiírom magamból.

2. Aki ezért feldúlja gyermekei lelki nyugalmát na annak aztán van vér pu*ájában. Nekem tényleg nincs. Lehet hogy az agyamban van?

3. Hátha akad itt valaki, aki már élt meg hasonlót.

4. Ha a szüleimnek veszek egy betegágyat, mert gondoskodom róluk, vagy befizetek egy idősek otthonába a hagyatéki tárgyaláson a számlákkal a kezemben a testvéremmel szemben lehet követelni. Sztem ez is hagyatéki teher.

2021. máj. 2. 11:26
 40/62 anonim ***** válasza:
100%

39: azt próbáld felfogni, hogy ami a te fejedben - sajátos jogászkodási értelmezésedben - hagyatéki teher, az a jog szerint NEM az!


Akkor lenne hagyatéki teher, ha az ingatlanra jelzálogkölcsönként vennél fel szabadfelhasználású kölcsönt például.... amiből akár betegágyat is vehetsz... Majd nem törleszted a kölcsönt, és akkor a hagyatéknál ez rá lesz terhelve a büntetőkamatokkal megfejelt tartozás az ingatlanra.

2021. máj. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!