Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan van az öröklésnél, én...

Hogyan van az öröklésnél, én házastársként nem jelezhetem az öröklési eljárás során, hogy mennyivel (anyagilag) támogattuk a párom egykori családját?

Figyelt kérdés

Félek, hogy támogatunk, támogatunk de az öröklésnél ezt a párom nem tudja vagy nem fogja érvényesíteni tehát: tulajdonképp meglopom/meglopjuk/meglopják a gyermekemet. Egyenes ági öröklésnél ilyen esetekben a házas félnek nem lehet jelezni ezt a közjegyzőnél?

Köszönöm ha szakember is válaszol, vagy aki hasonlót élt már meg.



2021. ápr. 29. 19:47
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
100%

20: ne jogászkodj, ha egy normális, érthető kérdést se bírsz kiírni!


Bakker, vidd az alkotmánybíróságra, alkotmányos kötelezettség megszegése címén... M ajd jól körberöhögnek!


Tessék kommunikálni, és családon belül megoldani! Az meg a te egyéni szociális problémád, ha a férjed jobban szereti a saját családját nálad... Ez tuti nem most kezdődött!

2021. máj. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem tartott fegyvert a fejetekhez hogy támogassátok őket.

Igazán gusztustalan vagy. Ha az ember valakinek ad bármit is, azt önzetlenül kell tennie. Ha te erre képtelen vagy, mert ennyire az érdekeid vezérelnek, akkor beszéld meg a házastársaddal hogy ne adjatok.

2021. máj. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy pénzt utalsz nekik, senkit sem érdekel. Ha akarod, írj róla szerződést, annak már lenne súlya a bíróságon.


Privátot meg ne írj.

2021. máj. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm. Nem akkor leszek majd gusztustalan, ha hagyom a házasságot, családot és a magam útját járom a gyerekeim érdekében? Érzelmi zsarolásról hallottak már a segítőim? Mert tőlünk így megy ki a segítség: ki van sírva. Nem tudom jól kifejeztem-e de a többi oldal, a sógorság mossa a kezeit és amit MI adtunk, jó szívvel tettük de a példánk nem ragadós... ez itt a bökkenő. A sógorság nem fog itt lelkiismereti okokból kérdést feltenni, hogy: "Mit tegyünk a testvérünk támogatja szüleinket, nekünk is kellene?" Látszik, hogy ez egy nem mindennapi probléma. A béke ára nálunk forintban mérhető... LOL Akinek nem ilyen családba sikerült beházasodnia, az inkább ne engem ócsároljon nagyon szépen kérem!
2021. máj. 1. 09:49
 25/62 A kérdező kommentje:
A hagyatéki teher fogalmával tisztában van itt valaki? Járjunk utána!
2021. máj. 1. 09:51
 26/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó szívvel tetted, mert tartod érte a markod cserébe.
2021. máj. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
100%
A hagyatéki teher csak tartozásokra vonatkozik. Az, hogy ti pénzt adtok csak úgy anyóséknak, jogi értelemben nem tartozás.
2021. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 A kérdező kommentje:
Én nem érzem azt, hogy tartom a markom de úgy érzem, a gyermekektől veszem el. Nekem ne adjanak vissza semmit! De az unokàikat ellentételezzék! És a legfőbb problémàm az arànytalansàg. Mi is ugyanúgy dolgozunk a megélhetésért, mint sógorék. Köszönöm a válaszokat.
2021. máj. 1. 10:42
 29/62 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeidnek megteremteni dolgokat a te felelősséged, nem másé. Nem anyóséké, nem sógoréké, és nem a szomszéd néni Morzsi kutyájáé, csakis a szülőké. Az is a te felelősséged hogy kinek adsz és mennyit. Ha nem engedheted meg akkor ne adj, de ha adsz, akkor azt szívből tedd és ne strigulázz.
2021. máj. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 A kérdező kommentje:
Távol álljon tőlem a strigulázás. Hülyének vagyunk nézve és játszanunk is kell a hülyét, mert különben kitör a gyalázat! Egyszer állnék a sarkamra, mehetne a levesbe a párommal a közös életünk. A gyermekeink attól kezdve nem családban nevelkednének. Ez elég nekem ahhoz, hogy egyelőre hallgassak. Kb ugyanott vagyunk pénzben, mintha apósomék mondjuk hitelből élnének és ne adj isten történne velük egy váratlan esemény, miután nekünk kellene viseljünk az adósság ránk eső részét. Csak akkor a sógorságra is jutna törvényileg. Attól függ a jövő, hogy meddig tart majd ez a mostani helyzet. Egy élet munkája is rámehet erre emberek. Ezért volt az eredeti kérdés, hogy mit lehetne tenni, anélkül, hogy a gyerekek megéreznék? Jó elmélkedni, mert így jobban rálátok a problémára.
2021. máj. 1. 12:15
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!