Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan van az öröklésnél, én...

Hogyan van az öröklésnél, én házastársként nem jelezhetem az öröklési eljárás során, hogy mennyivel (anyagilag) támogattuk a párom egykori családját?

Figyelt kérdés

Félek, hogy támogatunk, támogatunk de az öröklésnél ezt a párom nem tudja vagy nem fogja érvényesíteni tehát: tulajdonképp meglopom/meglopjuk/meglopják a gyermekemet. Egyenes ági öröklésnél ilyen esetekben a házas félnek nem lehet jelezni ezt a közjegyzőnél?

Köszönöm ha szakember is válaszol, vagy aki hasonlót élt már meg.



2021. ápr. 29. 19:47
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
100%
De kérdező, nem érted, hogy mi innen nem tudunk jobban segíteni? Leírták a lehetőségeidet, vagy konfrontálódsz most, vagy a hagyatékin is csöndben maradsz. Több opció nincs.
2021. máj. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
94%
Rájöttem, mi irritál a kérdésben: még itt, egy anonim oldalon is csak úgy vállalod fel a kapzsiságodat, hogy magad elé tolod a gyerekeidet az "ÉRTÜK TESZEM!" felkiáltással. Lehet, hogy nem mondok újdonságot, de a gyerekedet akkor is a te dolgod eltartani, ha az após a Rotschild báró, meg akkor is, ha egy fillért se örököltök. Ne bújj a gyerekeid mögé, nem szép dolog.
2021. máj. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 A kérdező kommentje:

Na akkor most mindenki örüljön, hogy az Ő családjukban nincsen ilyen. Tényleg elment abba az irányba a dolog, hogy én pénzt akarok. Ha ez így lenne, nem nyomtuk volna már bele a másik családba a több százezer forintokat. És még ki tudja, hány évtizeden át fogjuk így tenni. Meg kellene érteni, hogy másokat ha nem is támogat anyuka és apuka meg a sógorság de legalább nem is követelnek a fiataloktól támogatást. Ilyen olyan jogcímeken, olyan alapokon, minthogy nincs pénz... meg kellene vizsgálni az életszínvonalukat. Azaz egyelőre mi tejelünk nekik és ez nem fog változni csak ha a sógorékat megszállja a szentlélek. A kérdést lehet úgy kellett volna feltennem, hogy hogy van képe elvárni a nagyszülőknek, hogy az unokájuk szülei habzsi-dőzsi összegekkel szálljanak be egy olyan családba, ahonnan a gyerekük egyébként már "kivált"? Tehát azt gondolom, hogy a folyamat elején tartunk és igyekszem előre gondolkodni. Közben neveljük az unokákat és eltartjuk a nagyszülőket. Az, hogy mi hol vagyunk az egészben számomra lényegtelen. Amint a gyerekek felnőttkorba lépnek ebből tuti ki kell lépnem. S közben sógorék dörzsölik a kezüket, hogy majd mi a párommal jól ellátjuk azt ami az ők feladatuk is lenne. Például tökéletesen megnyugodnék, ha évi félmillió forint helyett elég lenne egy kisebb összeg számukra. Vagy azt az éves összeget amit belefeccöltünk az ördög tudja mibe arányosan átvállalnák a sógorék is.

Én már hideg vizet ittam a pénzre, csak egészség legyen. Csak a sok hideg víz gondolom évek-évtizedek alatt megbetegíthet. De télleg, 52 azt írja "a gyerekedet akkor is a te dolgod eltartani", nos akkor nem vagyok hülye. Azt a pénzt akarom megtartani, amiből ezt megtehetem, amiből őket tisztességben felnevelhetem. Érthető így jobban? Csak bízom a törvénykezésben, hogy így nem lehet kizsákmányolni egy új családot. Arra jöttél rá szerintem, hogy olyan dolog irritál, ami felfoghatatlan.

2021. máj. 2. 23:10
 54/62 anonim ***** válasza:
85%

Akkor szépen külön kassza, a rezsi esetleges hitelek, gyerek költségeinek összege felezve, a maradékkal mindketten azt csináltok amit akartok. Probléma megoldva. Ha ennyire fogod a pénzed gondolom te keresel jobban, a te pénzedből támogatja a férjed a szüleit igaz?


Mert gondolom ehhez nem lenne bőr a képeden ha te kevesebbet keresnél nála.

2021. máj. 3. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
92%

Én megértelek, megértem amit írsz, de a felvetésed akkor is helytelen. A jog nem ismeri a sajnálom, az együttérzek stb. szavakat de meg azt sem, hogy megérdemled.

A vagyon egy olyan dolog ami van neked és van nekem. A tiedről csak rendelkezel az enyémről csak én. Ha meghalok akkor a tartozásomat kifizetik belőle, de ehhez papír kell, mert miután meghaltam mindenki azt mondd amit akar én már nem védekezhetek. Az, hogy be tudod bizonyítani, hogy nekem adtál, utaltál pénzt önmagában ugye nem kölcsönszerződés, mivel nem derül ki egy utalási bizonylatból, hogy nekem az egy kölcsön volt, amit vissza kell neked fizetnem, azt te adhattad nekem ajándékba, de az is lehet, hogy kifizettem neked egy laptopot amit te visszafizettél nekem ezzel az utalással. A tartozások kifizetése után maradt pénzt pedig az én akaratom szerint kell szétosztani, és neked nem azt kell bizonyítani, hogy neked bármilyen szempont alapján mennyi járna a vagyonomból, neked azt kell tudni bizonyítani, hogy én neked többet szántam mint másnak. Sajnos megint ott vagyunk ahol a part szakad mert Végrendelet hiányában nagyon nehéz bizonyítanod, hogy én akartam neked pénzt adni. Nyilván amit írtam az elnagyolt általánosság pl. Gyereknek jár köteles rész nem zárhatom ki őket teljesen, vagy pl. Az örökösök megegyezhetnek más elosztásban, de a te esetedre egyik sem érvényes.

Szóval más megoldás után kell nézned.

2021. máj. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
100%

a kérdezőnek ezt a feleségével/férjével kell lemeccselni.


De ezt már n+1 válaszoló leírta.


Ha nincs róla papír, az önkéntes felajánlás, és semmilyen mértékben nem befolyásolja az örökség megosztását a "végelszámolásnál".


Írassatok végrendeletet a szülőkkel, és abban lehet rögzíteni, hogy pl. nem fele-fele, hanem mondjuk javatokra a ház (és vagyon) kétharmada jár nektek. De ezt te nem tudod befolyásolni - csak az érintett házastárs, akinek a szüleiről szó van.

2021. máj. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 A kérdező kommentje:
A külön kasszás vélemények már olyan uncsik.
2021. máj. 3. 16:25
 58/62 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a pattogásod uncsi.
2021. máj. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
100%

Egy igazi energiavámpír a kérdező! Semmi nem jó neki amiket javasoltunk.


Hwt akkor menjen a saját feje után.... csak nehogy koppanás legyen a vege.


Vegrendeletben lehet megoldást talalni. Ha nemteccik, eriggy a sóhivatalba!


🤣🤣🤣

2021. máj. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
92%

Inkább az az uncsi hogy a férjed pénzén pattogsz.


Jó tudom könnyebb hogy kitartanak. Ha nem így lenne menne a külön kassza.

2021. máj. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!