Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A melegek miért beszélnek...

A melegek miért beszélnek egyenlőtlenségről, amikor ugyanazok a jogaik vannak?

Figyelt kérdés

Egy melegnek nem szabad azonos neművel házasodnia, de ugyanígy egy heteró sem házasodhat vele azonos neművel. Itt tehát nincs diszkrimináció.

Gyereket is bárki fogadthat örökbe szexuális beállítottságtól függetlenül, a lényeg csak annyi, hogy férfi és nő legyen az örökbefogadó. Itt sincs tehát kikötve, hogy a szülő heteró legyen.



2021. jún. 19. 23:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/99 anonim ***** válasza:
9%
#89, nagyon jól látod, teljesen igazad van!
2021. jún. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/99 anonim ***** válasza:
100%

89-es, kérdést nem tettél fel. Holott az előbb kritizáltad, hogy nem tudunk kérdésekre választ adni. Tedd fel nyugodtan, ahogy írtam én szívesen válaszolok rájuk.

1. Igen, tudom (bár amúgy nem érvelési hiba, hanem egy szofizma, de lényegtelen). Az lhet, hogy te nem ezzel a szándékkal kritizálsz, de a következménye, ha nem is közvetlenül, de az, hogy tönkreteszed az életünket.

Az LMBT=Leszbikus, Meleg, Biszexuális, Transznemű. Ez miért rosszabb a melegeknél? Nekem semmi bajom egyikkel sem (bár a transzneműeket azért néha még én is furcsállom, de akkor sem ítélem el őket, csak egyszerűen nem tudom megérteni, hogy ezt miért teszik, ami elég magától értetődő).

Miért tartod kártékonynak? Ezt nem írod le. Én valóban elítélem a homofóbokat, de ezt megtudom indokolni. A homofóbok ugyanis komoly szerepet játszanak évente több száz (ha nem ezer) ember halálában (Irak, Irán, Afganisztán, India, Pakisztán, Egyiptom, Szudán, Dél-Szudán, Szomália, Szingapúr, Észak-Korea stb.). A homofóbok miatt nem tehetem majd meg, hogy anélkül élhessek, hogy az előíteléteket ne keltsen másokban, félnem kell attól, hogy kitagadnak, hogy fizikailag és mentálisan bántalmaznak, hogy el kell költözzek (hátrahagyva a hazám és a családom). A homofóbok miatt, itt, Magyarországon sosem élhetek majd teljes életet, nem igazán vállalhatom majd fel a párom, nem házasodhatok vele, nem fogadhatok örökbe, sőt még a szexuális orientáció miatti elbocsájtás sem ritka. A homofóbok miatt kell majd mindig azon rágódjak, hogy hogyan tarthatom távól a munkámtól a magánéletemet (orvos szeretnék lenni). Ezt nem úgy kell gondolni, hogy én elmondanám minden páciensemnek, hogy meleg vagyok, ha tehetném. Viszont, ha a párom/férjem bejön a rendelőbe és épp ráérek, akkor normálisan beszélgetnék vele erről-arról, esetleg adnék neki egy puszit, vagy hasonlók.

2. Miért okozok kárt a társadalomnak? Indok?

3. Ezzel részben egyetértek. Túl van tolva a marketing része a dolognak, bár legalább így is terjed valamilyen szintű ismeret.

4. Nem, ez hazugság. Régen (ókor) is voltak, akik normális életet akartak élni homoszexuálisként, csak ez akkoriban az embereket nem igazán izgatta, sőt a kommunista idők alatt is voltak ilyen-olyan törekvések, Amerikában mikor még illegális volt a homoszexualitás, akkor is rengeteg politikus vette őket védelembe, sőt alakultak melegbárok, követelték a jogaikat (amik nem többletjogok). Akkor itt tennék fel mégegy kérdést: Miért gondolod ezeket a jogokat többletjogoknak? Hisz, ha behoznák őket, akkor ezeket a heterók is igénybe vehetnék, szóval egyáltalán nem többletjogok. Ha belegondolsz ezzel saját magad cáfolod. :D

5. Mit értesz homoszexuális lobby alatt? Amúgy itt van mégegy igazán bravúros ellentmondásod: „A társadalomnak nagyon nagy kárt okozol, így beleértve engem is.” + „Nem káros a homoszexulaitás.”

6. Én sem általánosítottam (legalábbis remélem). Ha mégis megtettem volna, akkor elnézést. Szerintem az általánosításnak legtöbbször nincs helye ilyen formában egy érvelésben. Nem feltétlen az aktivistákra gondoltam, sőt, pont ez a gond, hogy te csak őket érted melegek alatt. Mivel a lakosság körülbelül 2-5℅-a homoszexuális, így Magyarországon olyan 200.000-500.000 meleg élhet. Ebből az aktivisták csupán egy apró töredék. A legtöbbünk teljesen normális ember, akiről meg se mondanád, hogy a saját neme iránt érez vonzódást.

7. Még mindig nem igazán értem, hogy mit értessz lobby alatt. Esetleg megneveznél embereket, vagy szervezeteket és a szerinted valós céljaikat?

8. A kétfejű borjú esetében egyértelműen megállapítható a genetikai „hiba”. Ez a homoszexualitás esetében nincs így, sőt a valós oka még mindig ismeretlen, valószínűleg a komplexitása miatt, ami arra enged következtetni, hogy nem egy szimpla „hiba”. Mit kéne magyarázzon erről Darwin? Darwin az evolució elméletének megalkotója. Ez csak annyiban kapcsolódik, hogy mivel az evolució nem küszöbölte ki a homoszexualitást, így nem egy felvett ideológia és nem egy genetikai „hiba” eredménye (mivel, ha az lenne, akkor a prevalenciája sokkal elszigeteltebb és alacsonyabb lenne).

2021. jún. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/99 anonim ***** válasza:
100%

Te összeházasodtál a pároddal? Ha igen, nektek miért nem volt elég a bejegyzett élettársi kapcsolat? Eleve miért zavar téged az, hogy egy meleg össze szeretne házasodni a párjával? Nem kell megjelenned az esküvőn.


Kérdezz meg majd egy meleget is, hogy mennyi az esélye rá, hogy ő örökbe fogadjon egy gyereket, majd mondd el neki a látásmódodat. Nem hiszem, hogy örülni fog neki. Sok szerencsét!

2021. jún. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/99 A kérdező kommentje:

92: kérdéseim hozzád:


1. Miért olyan fontos minden melegnek a melegházasság, lévén ez egy keresztény szertartás? Erős ellentmondást érzek itt a tekintetben, hogy a kereszténységet közben milyen szinten gyűlölitek, nézitek le és teszitek nevetségessé, nevezitek képmutatónak. Akkor miért akartok a keresztényekhez hasonlítani pont ebben? Vagy csak az állam bácsitól kell a juttatás, ami ez után jár?


2. Miért hazudjátok azt, hogy nem fogadhattok örökbe, mikor a törvény úgy szól, hogy ELSŐSORBAN férfi és nő tagú párok fogadjanak örökbe, a szexualitásnak ehhez semmi köze nincsen? Utánuk sorra kerülhettek ti is. Vagy úgy gondolod, egy gyereknek nem az az alapvető, hogy elsősorban apa és anya mintát lásson?


3. Miért érzitek magatokat elnyomva, USÁ-ban, Kanadában már büntetőjogi eljárás elé néz az, aki pl. ellenzi a melegházasságot? Ez rendben van szerinted? (igen vagy nem + indoklás)


4. Miért fogadtok el olyan multicégektől dollármilliós támogatást a legkisebb zokszó nélkül, amelyik a kényszermunkáért lobbizik, gyerekmunkát támogat és tart fenn a keleti országokban (Coca-Cola, Nike, Apple stb.)? Miért beszéltek ezek után egyenlőségről? Vagy csak a ti egyenlőségetek a fontos, akár mások egyenlőtlensége, brutális elnyomása árán?


5. Pedofiltörvény I.: a törvény melyik része, mondata az, amelyik konkrétan egybemos titeket a pedofilokkal? (mert ugye ez az állításotok most, de erre utaló passzust én nem találtam)

[link]


6. Pedofiltörvény II.: ha valóban egybemos, akkor miért nem határolódtok el nyíltan a pedofíliától, és ehelyett miért az ellen tüntettek, hogy 18 év alatt ne lehessen szexuális tartalommal rontani a gyerekek lelkét? Pedofil-ellenes transzparenseket nem láttam a tüntetésen.


7. Miért 7 éves kor alatt akarjátok elkezdeni az "érzékenyítést", miért nem döntésképes felnőtt emberekhez mentek oda? Miért írtok meleg mesekönyvet? A gyerekek a legkönnyebb préda agymosás szempontjából? Nem érzitek ettől kissé aljadéknak magatokat?


8. Vagy ha valóban puszta fevilágosításról van szó, akkor ezt miért ne egy védőnő vagy egy tanár végezze el, ahogyan a mi gyerekkorunkban? Miért LMBT aktivisák kellenek ide meg drag queenek?


9. Miért általános nálatok az a fajta elkerülés, amit te is alkalmaztál, hogy ha kényelmetlen a téma, akkor csak arra az egy adott melegre mutogattok, akinek a szájából éppen az elhangzott? Ha nem értetek egyet azzal, hogy kisgyerekeken nemváltó műtétet hajtsanak végre, akkor miért szólaltok fel egységesen ez ellen?


10. Mit gondolsz Desmondról, aki 11 évesen lett drag queen és rendszeresen fellép női ruhába öltözve melegbárokban, mindezt az anyja támogatásával? Ez megrontás, vagy sem? (igen vagy nem + indoklás)

[link]

2021. jún. 23. 23:51
 95/99 A kérdező kommentje:
*9. miért NEM szólaltok fel egységesen ez ellen?
2021. jún. 23. 23:54
 96/99 anonim ***** válasza:
91%

94. Ugyan nem én vagyok a 92., de én is válaszolhatok a kérdéseidre.


1. A melegeknek semmi baja a kereszténységgel. Az álszent országgal van baja, az olyan emberekkel, akik a kereszténységre hivatkoznak, de egyszer az életben nem tettek semmi olyat, aminek a valláshoz lenne köze. Szexeltél már házasságon kívül? Jársz minden vasárnap templomba? Voltál már irigy egy barátodra? Káromoltad már az Istent? Egyáltalán hiszel benne? Akkor milyen kereszténységről beszélsz? Érdekes, ha itt valaki felteszi azt a kérdést, hogy a párja vallásos családban él, mindenki reakciója: "menekülj, az egy szekta, ami lehúzza a pénzedet". Konkrétan nekem kellett katolikusként elmagyarázni, milyen tévedésekben élnek az emberek 🤦🏼‍♀️. Különben, neked miért fontos a házasság? Ha te se tudsz erre a kérdésre válaszolni, akkor a kérdésed jogtalan.


2. Menj el egy gyerekotthonba, kérdezd meg, hogy ha egyedülálló szülőként akarnál örökbefogadni, az úgy hogyan lehetséges. Majd elmondják neked, hogy valamikor "fényévekkel" később kapsz egy gyereket, ha egyáltalán kapsz, aki vagy mentális beteg, vagy egy roma. Ha szeretnéd igénybe venni, csak tessék! Mi a jó anya és apa minta? Vagy szerinted csak legyen és kész?


3. Nem az USÁ-ban élünk, ezt jó lenne már felfogni. Ez itt Magyarország.


4. Ezt a kérdést nem is értem. Ki fogad el ilyen támogatást? Vagy csak elég a terméket megvenni? Hány ember csinálja ezt, könyörgöm?


5. Nem kell ide törvény. Konkrétan a félország egyetért azzal, hogy a pedofília a melegséghez köthető. Ha ilyen sokan elhisznek egy sztereotípiát, az már elég baj.


6. Honnan tudod, hogy nem határolódnak el? Voltál ilyen tüntetésen? Nem elég neked, hogy a melegek többsége megalázóan mentegetőzik, hogy ő nem pedofil?


7. Hol? Megint Amerikában? Mert itt eddig sem volt jelen ez. Most már csak az a különbség, hogy tényként sem beszélhet róla az ember. Meleg mesekönyv... Hidd el, nem ez volt az első ilyen könyv (Meseország mindenkié), ami egyébként sem "meleg" könyv, hanem eleve minden kisebbségről ír, de gondolom el se olvastad. Azt se tudod, mi áll benne, csak osztod az észt.


8. Mondj már nekem egy magyar iskolát, ahol aktivisták meg drag queenek végezték el a felvilágosítást. De különben nem hogy az LMBT-ről nem beszélnek a pedagógusok, vagy akárkik, hanem magáról a szexualitásról sem rendesen, mert ugye "kínos". Kellemetlen a diákoknak meg a tanárnak is. Aztán csodálkozunk, hogy a 15 éves Marika terhes lett, pedig Pistike "időben kihúzta".


9. Értem. Tehát ha te nem támogatsz valamit, már egyből ellenzed is. Gondolom, te sem támogatod a pedofíliát, akkor te miért nem tüntetsz ellene?


10. Először is, semmi közöm hozzá. Másodszor, én a 11 éves gyerekemnek biztos, hogy nem engedném ezt meg. 18 évesen meg azt csinál, amit akar. Ennyi.

2021. jún. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/99 A kérdező kommentje:

96: szép dolog, hogy elsőre valóban úgy tűnik, hogy minden kérdésre válaszoltál, aztán beleolvas az ember és kiderül, hogy egyikre sem.

A válaszaid lényege összefoglalható abban a primitív és gyáva terelésben, hogy hagyjuk már az USÁ-t, Kanadát, mert mi Magyarországon élünk. Kb. ahogy Pol Pot is gondolta: hagyjuk már a Szovjetuniót, majd itt Kambodzsában más lesz a kommunizmust.


Vicces látni, hogy vita terén milyen szinten fegyvertelenek vagytok. De ezért is lehet lenyomni titeket mint a bélyeget és ezért nem is lesz valós társadalmi támogatottságotok soha. Azért fog szép lassan elfelejtődni ez a törvény is, mert valójában senki nem sajnál titeket, mert csak egy jóléti, hisztis banda vagytok, akik egyenlőtlenséget hazudtok elsősorban amgatoknak. És nem a melegekről, hanem a szánalom LMBT vergősésetekről beszélek.

2021. jún. 24. 09:28
 98/99 anonim ***** válasza:
100%

"szép dolog, hogy elsőre valóban úgy tűnik, hogy minden kérdésre válaszoltál, aztán beleolvas az ember és kiderül, hogy egyikre sem."

Te is nagyon szépen kikerülöd az olyan válaszokat, amikre reagálnod kellene. Arra se tudtál válaszolni, neked miért jó a házasság. Miért nem elég a bejegyzett élettársi kapcsolat? Pedig ezt a kérdést te tetted fel először. Azt hittem, te tudod legalább a választ.


"A válaszaid lényege összefoglalható abban a primitív és gyáva terelésben, hogy hagyjuk már az USÁ-t, Kanadát, mert mi Magyarországon élünk."

De tényleg nem értem, mi közünk lenne Amerikához. Attól még, hogy ott úgy van, itt ha fejre állsz, se lesz úgy.


"Vicces látni, hogy vita terén milyen szinten fegyvertelenek vagytok. De ezért is lehet lenyomni titeket mint a bélyeget és ezért nem is lesz valós társadalmi támogatottságotok soha."

Hát igen, nincs értelme bármivel is érvelni, ha valaki csak a saját igazát látja. Inkább csinálni kell a dolgokat. Van, aki tüntetésre megy, van, aki posztol, van, aki aláír egy petíciót. Amúgy íváncsi lennék, ha nem te tetted volna fel a kérdést, hányan pontoznának téged fel vagy le. c:


"Azért fog szép lassan elfelejtődni ez a törvény is, mert valójában senki nem sajnál titeket, mert csak egy jóléti, hisztis banda vagytok, akik egyenlőtlenséget hazudtok elsősorban amgatoknak. És nem a melegekről, hanem a szánalom LMBT vergősésetekről beszélek."

Szóval szerinted is mi vagyunk a lényeg, és nem a gyerekek? Egyébként az LMBT egy közösség, mert nem csak a melegek léteznek a világon. Ugye nem gondolod, hogy minden egyes alkalommal le fogom írni, ha róluk beszélek, hogy "leszbik, melegek, bik, transzok, stb." Még így is túl hosszú.

2021. jún. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/99 anonim ***** válasza:
100%

1. Nekem azért fontos a házasság, mert az biztosít teljeskörű jogokat és, mert teremt egy hangulatos összejövetelt, ahol találkoznak még a távoli rokonok is. Eredetileg valóban keresztény volt, bár már jóval a kereszténység előtt is végeztek hasonló szertartásokat (pl. Római Birodalomban, Görögországban, Egyiptomban stb.), viszont én egyházi esküvőre nem vágyok (annak amúgy sincs semmi hatásköre Magyarországon). Ahogy már írtam, semmi bajom a kereszténységgel, amíg az nem ölt szélsőséges formát. Mivel a polgári házasságnak semmi köze az egyházhoz, úgyhogy nem igazán kapcsolódik össze a kettő. Nem amiatt szeretnék házasodni, mert a keresztények is ezt teszik (már amelyik), hanem azért, mert valamivel szimbolizálni szeretném a párom és köztem kialakult köteléket, szeretnék azonos jogokat a heteró házastársakkal és szeretném, ha ezzel közelebb kerülnének egymáshoz a rég elfeledett rokonok, esetleg közelebb kerüljön egymáshoz a két család.

2. Ebben nem vagyok biztos, de úgy tudom, hogy egy nem olyan rég behozott törvény értelmében CSAK egy férfiból és egy nőből álló pár fogadhat örökbe közösen. Ha ez nincs így, akkor valaki kijavíthat. Viszont, ha mégis úgy lenne, ahogy te írod, akkor is hátráltatva vagyunk az örökbefogadás tekintetében és gyakorlatilag az esélyünk megközelíti a zérót. Az anya-apa mintát pedig szerintem nem olyan nehéz elmagyarázni a gyereknek, hisz a környezetéből több helyről is azt látja, azt pedig, hogy mi másképp élünk fokozatosan, a szintjéhez mérve el lehet neki magyarázni. Én és testvérem is egyszülős családból származunk, én meleg vagyok, ő heteró. És nem, nem a férfi szerep maradt ki az életemből, apámmal nőttem fel. Ahogy testvérem is.

3. Magyarországot elég meredek egynéven említeni Kanadával és az Egyesült Államokkal, főként elfogadás és életminőség terén. Nyilván ez a részedről nem érv semmire, ami az itteni helyzettel kapcsolatos. Azzal pedig, hogy a homofóbok büntető eljárás elé nézhetnek (nem tudom, hogy tényleg így van-e, de tegyük fel, hogy igaz), csak részben értek egyet. Azok, akik csak máshogy vélekednek, szerintem nem kellene ilyen kontraintézkedéseket kapjanak, viszont például egy ismeretterjesztő tanfolyam jó megoldás lenne (sokan csak azért utálnak minket, mert semmit sem tudnak rólunk). Viszont egy olyan embert, aki folyamatosan, fennhangon homofób kinelentéseket tesz és másokat is erre buzdít, az megérdemli a rendőrségi eljárást.

4. Azt hiszed, hogy azt mi fogadjuk el? :D Persze, a támogatások jól jönnek, de ne gondold, hogy erről most egytől-egyik minden meleget megkérdeznek. :D A gyerekmunkát és akényszermunkát is ellenzem, bár ennek a visszaszorítása inkább a helyi hatóságok feladata lenne és nem a multiké. Mellesleg, honnan veszed, hogy a Coca-Cola és a Nike gyerekeket dolgoztat? Vagy, hogy kényszermunkáztatnak?

5. Az egész, hisz konkrétan a neve is pedofiltörvény. Ha behoznak erre külön egy törvényt az is diszkriminatív lenne, de legalább nem uszítaná jobban a népet és nem lenne mivel szidni az ellenzéket, hogy miért nem fogadják el (mert, amikor a melegellenes részekre hivatkozva nem fogadták el az ellenzékiek, akkor a Fidesz egyből azzal jött, hogy az ellenzék támogatja a pedofíliát, ez is összemosás).

6. Majdnem minden meleg, aki nyilatkozott elmondta, hogy mi élesen elítéljük a pedofíliát. Azért nem volt pedofília elleni transzparens, mert egy, hogy az félreérthetővé tette volna a tüntető szándékát, kettő, hogy a pedofíliaellenességünk szerintem magától értetődő, három, hogy a tüntetés nem arra irányult, hogy a pedofíltörvény pedofíliára vonatkozó passzusait változtasság meg, hanem arra, hogy a melegellenes részeket szedjék ki.

7. Én nem kezdeném 7 éves kor alatt. Szerintem 10-11 évesen elég lenne egy részletes felvilágosítás, amelyben részletesen taglalják a homoszexualitást és annak normálisságát, hogy a meleg gyerekek rájöjjenek, hogy nem velük van a baj. Viszont nem ellenzem különössebben az életkorukhoz passzoló „érzékenyítést”.

8. Elég lenne, ha igazolható lenne, hogy az illető nem homofób és valóban normálisan beszélne a dologról. Mivel ez úgysem valósúlna meg, az elbúrjánzott homofóbia miatt, úgyhogy egyszerűbb, ha szervezetek végzik. A drag queenekkel viszont többségében nem tudok egyetérteni. Ez egy olyan dolog, aminek az ismeretterjesztése nem okozna túlzottan pozitív hatást. Viszont nem ítélem el őket, egyszerűen csak elfogadom, hogy nem tudom megérteni azt, hogy mit miért tesznek.

9. Mivel ezzel kapcsolatban nem egyezik minden meleg véleménye. A legtöbben (megmerem kockáztatni a 95%-ot is) ezzel nem ért egyet. Én sem értek egyet ezzel. Viszont én még sosem hallottam erről gyerekeknél, csak nagyon különleges esetben (pl. alapból hererákja volt és, akkor már elvégezték ezt is), általában csak pubertánsblokkolókat adnak, amiknek nincs káros (legalábbis nem sok) mellékhatása és trljesen visszafordítható folyamat.

10. Megrontásnak nem tekinteném, de mindenképp elítélem. Szerintem egy annyi idős kölyöknek még egy néhány évig nem lenne keresnivalója melegbárokban (semmilyen bárban).

2021. jún. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!