Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A melegek miért beszélnek...

A melegek miért beszélnek egyenlőtlenségről, amikor ugyanazok a jogaik vannak?

Figyelt kérdés

Egy melegnek nem szabad azonos neművel házasodnia, de ugyanígy egy heteró sem házasodhat vele azonos neművel. Itt tehát nincs diszkrimináció.

Gyereket is bárki fogadthat örökbe szexuális beállítottságtól függetlenül, a lényeg csak annyi, hogy férfi és nő legyen az örökbefogadó. Itt sincs tehát kikötve, hogy a szülő heteró legyen.



2021. jún. 19. 23:23
 61/99 A kérdező kommentje:

57: Isten mindenkit egyformán szeret, így igaz. Ennek a szeretetnek viszont nem az a megnyilvánulása, hogy szét lehet verni ugyanennenek az Istennek a szeretetén alapuló értékrendet egy marginális kisebbség kedvéért, ami mindössze 20 éve létezik és fejti meg a világot, ellentétben a kereszténység 2000 évével.


Isten a homoszexualitást utasítja el, nem pedig a homoszexuális embert. Értem, hogy benned ez disszonanciát okoz, mert az egyszerű, legprimitívebb emberi indulatokra építő LMBT-lelkedben a nemi orinentáció magával az emberrel azonos, de a Szentírás ezt két külön dologként kezeli. Ahogy a bűn sem jelenti magát a bűnöst, úgy a nemi beállítottság sem maga az ember.

Ez is csak a szélsőséges, elnyomó ideológiák sajátja, hogy mindig életformaszerűen űzi az adott fanatikus azt, amiért éppen harcol, és azzal 100%-ig azonosítja magát. Esetetekben nem elsősorban hétköznapi, normális emebrek vagytok és csak utána melegek, hanem kizálrólag melegek, és utána se normális emberek, csak szélsőséges, provokáló senkiháziak.

2021. jún. 21. 21:25
 62/99 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván fogalmad sincs hogy a homoszexualitás egyidős az emberiséggel.

Csak ne égetnéd tovább magad az ostoba megnyilvánulásaiddal, mert ez már nekem kellemetlen. Szekunder szégyenérzetet okoz a soraid olvasása és biztos vagyok benne hogy nem én vagyok itt az egyetlen aki így érez.

2021. jún. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/99 anonim ***** válasza:
93%

"Ennek a végső foka ott van, hogy a heteroszexualitás egyenesen torzulás, majd bűncselekmény, hiszen diszkriminálja a nem heterókat."


Nem a heteroszexualitás lenne bűncselekmény, hanem az ha valaki ellenkező neművel létesítene szexuális viszonyt. De ez a melegekre is ugyanúgy vonatkozna. Őket is büntetnék ezért. A heteróknak pedig ugyanúgy joga lenne azonos neművel lenni. Ez tehát nem diszkrimináció.

2021. jún. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/99 anonim ***** válasza:
89%

Ja, egyébként meg heteroszexuális nő vagyok, komoly kapcsolatban egy heteroszexuális férfival.

Ezt is viccesnek tartom hogy addig már nem ér az agyad hogy vannak intelligens, toleráns, jó nevelést kapott emberek akik nem az utálatból táplálkoznak, neked rögtön meleg mindenki aki nem köpköd a melegekre.

Igazán sajnállak a lelki sivárságod és a korlátoltságod miatt.

2021. jún. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/99 anonim ***** válasza:
91%

#64: Én meg heteroszexualitás férfi vagyok.


Plot twist: a kérdező az egyetlen meleg a válaszolók között. :D

2021. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/99 anonim ***** válasza:
93%

„Egy melegnek nem szabad azonos neművel házasodnia, de ugyanígy egy heteró sem házasodhat vele azonos neművel. Itt tehát nincs diszkrimináció.”

Ez a hozzáállás függvényében nézhet ki máshogy is. Hiszen egy meleg nem házasodhat a szerelmével, míg egy heteró igen.

„Gyereket is bárki fogadthat örökbe szexuális beállítottságtól függetlenül, a lényeg csak annyi, hogy férfi és nő legyen az örökbefogadó. Itt sincs tehát kikötve, hogy a szülő heteró legyen.”

Ezt azért remélem, hogy te sem gondolod komolyan. Persze nyugodtan fogadhatunk örökbe, csak ehez éljünk egy nővel, tönkretéve a saját-, a feleségünk- és a gyerekeink/gyerekünk életét. Nagyon logikus.

„Isten mindenkit egyformán szeret, így igaz. Ennek a szeretetnek viszont nem az a megnyilvánulása, hogy szét lehet verni ugyanennenek az Istennek a szeretetén alapuló értékrendet egy marginális kisebbség kedvéért, ami mindössze 20 éve létezik és fejti meg a világot, ellentétben a kereszténység 2000 évével.”

Megjegyezném (mivel úgy látom nem vagy jó történelemből), hogy az ókori Görögországban, Rómában, az egykori dél-amerikai birodalmakban, afrika nagyobbik részében, Kínában, Japánban és Indiában is legalább valamilyen szintű elfogadással tekintettek a homoszexualitásra, tehát már akkor is létezett, sőt elég elterjedt volt (nagyjából ugyanannyira saccolják, mint mindig, akár most is). Ez évezredeken át működött, amíg a kereszténység és a keresztény gyarmatosítók tönkre nem tették milliók életét.


Aki itt provokál, az te vagy és egy olyan szélsőséges eszmét helyezzel a saját magad véleménye elé, mint a kereszténység.

Nézd, én nem akarlak lebeszélni a kerszténységről, vagy bármi másról, ami neked örömöt okoz, esetleg menedéket nyújt, de ilyen hangnemben és lenézéssel nem beszélhetsz senkiről, ezt tanuld meg. Nem vagy különb nálunk, ugyanolyan ember vagy.

Szerintem én egy teljesen normális srác vagyok. Nem vagyok csőlátású, elfogadom mások véleményét, ha azt alá tudják támasztani, de nem szeretem, ha baromságokkal hülyítik a népet, mint te. Nem viselkedem lányosan, nem sminkelem magam (nem is akarom) és nem szeretném világgá kürtölni a magánügyeim, viszont a magyar hozzáállás nagyon káros (mind számunkra, mind számotokra) és ezen mindenképp változtatni kéne. Én magam nem vagyok hívő, sőt magát a vallást is elítélem, de nincs komolyabb bajom azokkal, akik normális keretek között hisznek ebben, vagy abban. Te túlléped ezt a keretet.

2021. jún. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/99 anonim ***** válasza:
94%

"Minél többet kaptok, annál több és több kell."

Kedves kérdező, tisztában vagy vele, hogy az embertársaidról beszélsz?

Ez most olyan volt, mintha a heterok kényétől, kedvétől függenénk, akik úgy ütnek, vágnak, vagy éppen jutalmaznak ahogy akarnak. Sajnos régen így is volt és ütöttek rendesen.. Most meg már nem így van és sokaknak ezzel van problémája. És nem, nem kell több és több ha valóban egyenlő jogok lennének nem lenne probléma. Nekem pl. a bejegyzett élettársi kapcsolat teljesen megfelel, sőt még 2020 ősze előtt minden megfelelt, lehetett örökbefogadni is és nem akartak elhallgattatni. Most amúgy a szélsőjobb viselkedik úgy ahogy te írod, már azzal jönnek, hogy még szigorúbb cenzúra kéne, meg az alkotmányba kéne ezt a mostanit foglalni, hogy a liberálisok majd ne törölhessék el. Meg azt is többször kijelentették, hogy a bejegyzett élettársit is törölnék.

2021. jún. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/99 anonim ***** válasza:
100%
54es vagyok. És jó lenne ha nem mondanád meg hogy mit kondolunk, nem beszélnél más nevében. Személy szerint én azt gondolom, hogy igen a homofób emberek egyre jobban utálják a melegeket, hisz homofóbok. Viszont én egy hetero emberről inkább azt gondolom, hogy egyre jobban megértő és elfogadó.
2021. jún. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/99 anonim ***** válasza:
100%
És még annyi, hogy pl. Az ókori görögöknél elég sok meleg ember volt és az nem 20 éve történt. És persze máshol is voltak meleg emberek szintén nem 20, de nem is 1000 éve.
2021. jún. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/99 A kérdező kommentje:

69: "Aki itt provokál, az te vagy és egy olyan szélsőséges eszmét helyezzel a saját magad véleménye elé, mint a kereszténység."

Ha neked szélsőség az, hogy szeresd még az ellenségeidet is, akkor te tényleg a lehető legkártékonyabb eleme vagy a jelenkori társadalomnak.

2021. jún. 21. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!