Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elköveti-e az orvos a Btk....

Elköveti-e az orvos a Btk. 165. § Foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés bűncselekményt, ha nem lát el olyan beteget akit elláthatna?

Figyelt kérdés
Tehát nem arról van szó, hogy nem ér rá, nincs hozzá felszerelése, nem kompetenms szakmailag, hanem ő valamilyen szubjektív megfontolásból elküldi haza, holott tudja, hogy ellátásra lenne szüksége. Vagy ha nem ezt, akkor sért-e törvényt más ponton és ha igen, akkor melyiket?
2021. szept. 19. 09:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Aztán már miért lennének ezek veszélyforrások? "

Mert járványhelyzet van, és ebből a szempontból átlagosan jóval nagyobb veszélyforrást jelent egy oltatlan, mint egy oltott.

2021. szept. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Nos azért nem jöhet be az istenbarma náthásan a rendelőbe, hogy ne fertőzze meg a szintén oltott, de egyébként RA miatti metotrexát kezelés hatására zéró immunrendszerrel rendelkező Mici nénit.


Egyébként tovább lett irányítva a mentőszolgálathoz. Magyarul el lett látva.

2021. szept. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

#12: Érdekes, ez tavalyig egyáltalán nem volt probléma. És istenbara pedig az, akinek ez nem tűnt fel.

Az pedig nem ellátás, hogy átirányítom a nemtőszolgálathoz, mert ezen az alapon akkor tulajdonképpen meg is szüntethetjük a háziorvosi ellátást. A mentőknek pedig talán fontossabb dolgokkal kellene foglalkozni, mintsem náthához kimenni.

2021. szept. 22. 08:07
 14/24 anonim ***** válasza:

Nátha nem igényel háziorvosi ellátást sem. Magától gyógyul bármiféle kezelés nélkül.

Normális beteg betelefonál vagy emailt ír, felveszem táppénzre, ha kell teszteltetem és be se kell jönni a rendelőbe.

2021. szept. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%

Rövidre zárva: a gyakorlatban ez úgy nézett ki, hogy volt "Covidos" sürgősségi (ahol nemcsak légúti tüneteseket láttak el, hanem pl. köhögő vakbelest) és volt "tiszta" sürgősségi, ahol a negatív tesztes/nem gyanús esteket látták el. Értelemszerűen, ha valaki rossz helyre ment, akkor a másikra átküldték.

Egyéb: ha a beteg nem szorul akut ellátásra, akkor az orvos azt megtagadhatja (általában ennek van valami oka).

2021. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

#14 Igazad lenne "békeidőben" csak sajnos jelenleg egy nátha és a kezdődő, nem túl súlyos covid között nincs különbség.

Amikor én elkaptam is ezt hittem - még a járvány elején - hogy csak egy nátha. Pont olyan volt az eleje, aztán levert a lábamról alaposan, de csak egy-két napra. Durva volt, de voltam már hasonlóan vacakul tényleg olyan megfázástól ami a házi kúrálással, megszokott kezelésekkel rendbe is jött. Amúgy szerencsére nálam ez is.

Akkor tudtam csak meg hogy covid volt amikor a rögtön utánam megbetegedett gyerekemnek már elment a szaglása és teszteltetve is lett. Csak annak köszönhető hogy idős szüleinket nem fertőztem meg, hogy elővigyázatosságból elkerültük őket ez alatt az idő alatt.

Szóval most egy nátha is lehet olyan amivel jó ha vigyázunk és ráadásul a munkahelyeken is sokszor elvárják (az enyémen is) hogy az első tüneteknél otthon maradjon az ember és orvossal írassa ki magát táppénzre, nehogy bajt okozzon azzal hogy másokat is megfertőz.

Az már az orvoson múlik, hogy meg lehet-e vele oldani a táppénzt úgy, hogy nem kell a betegnek bemennie.

2021. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Legtöbb orvosnál meg lehet oldani a táppénzt. A covid gyanús betegnek meg semmi keresnivalója a háziorvosánál. Ott a telefon.
2021. szept. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
46%
#17 de ez nem jelenti azt amit előtte leírtál, hogy ne lenne szüksége az illetőnek orvosi ellátásra. Az hogy enyhék a tünetei és ezért kiírják táppénzre nem ugyanaz, mint hogy nem kell orvosi ellátás csak mert náthás vagy feltételesen covidos. Első körben pedig a háziorvoshoz kell menni, ha ő máshova irányít akkor meg oda.
2021. szept. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Utolsó, háziorvos vagyok! Covidgyanús beteg rohadtul nem megy sehova max mintavételre. Telemedicina van. Otthon ül a seggén és telefonál ha akar valamit.
2021. szept. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

#19: Hát ha te háziorvos vagy, akkor én meg miniszterelnök.

De ha netán mégis az lennél, akkor ezzel a pökhendi stílussal jobb lenne ha visszaadnád a diplomádat, és tanulmányznád egy kicsit az orvosetikai kódexet. Meg elgondolkodnál azon, hogy hány ember halt meg, vagy szenvedett azért, amiért ilyen módon állsz a gyógyításhoz, amire elvileg felesküldtél, most pedig önző módon nagy ívben lesz.rod. A telemedicinát meg az ezoTV-n csinálta anno Börcsök doktor, és kb. annyit is ér, mint ahogy az is, aki ez csinálja.

2021. szept. 23. 17:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!