Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elköveti-e az orvos a Btk....

Elköveti-e az orvos a Btk. 165. § Foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés bűncselekményt, ha nem lát el olyan beteget akit elláthatna?

Figyelt kérdés
Tehát nem arról van szó, hogy nem ér rá, nincs hozzá felszerelése, nem kompetenms szakmailag, hanem ő valamilyen szubjektív megfontolásból elküldi haza, holott tudja, hogy ellátásra lenne szüksége. Vagy ha nem ezt, akkor sért-e törvényt más ponton és ha igen, akkor melyiket?
2021. szept. 19. 09:43
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
#19 nem állítottam mást. Csak hogy ne keverjük azt hogy valaki nem ment el a háziorvosához és ki lett írva táppénzre, mert nem kell neki orvos ahhoz hogy kikúrálja magát, meg azt, hogy nem kap orvosi ellátást! Kap. Ebben az esetben telefonon, aztán ha szükséges akkor meg kimegy hozzá az orvos vagy megy kórházba.
2021. szept. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
55%

A telemedicina lényege pont az, hogy a hozzád hasonló felelőtlen önző ember ne fertőzze meg a többi beteget a rendelőben. De nyugodtan meg lehet indokolni, hogy egy légúti infekció esetén mi az amit nem lehet telefonon elintézni. Meghallgatni nem tudom és ennyi. Szaturációt tud magának mérni a beteg, a torkát le tudja nekem fotózni, a panaszait el tudja mondani a gyógyszereit pedig fel tudom írni.


Ó és elgondolkodtam. Egyetlen ember sem. Egész covid alatt elláttam a betegeimet a covidosok bármikor hívhattak külön számon a nem légúti fertőzötteknek pedig nyitva a rendelő. Amit te csinálsz az viszont hiszti és provokálás semmi több.

2021. szept. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
#22 Te most kihez beszélsz?
2021. szept. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
#22: Már miért fertőzne meg bárkit is egy olyan ember, akinek mondjuk epeproblémája vagy lábfájása van, de nincs oltásigazolványa. Neked teljesen elvette az eszed a covid és a kormány hülyeségei. Nagyon szomnorú, hogy ide jutottunk, ennyire paranoiásak lettek egyesek. Amit meg írsz, az szimplán felelőtlenség, nem pedig telemedicina. Bár tudom, az orvosoknak már nincs lelkiismeretük, mert elszámolni ezek után nem is lenne mivel.
2021. szept. 24. 11:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!