Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos a munkáltató részéről,...

Jogos a munkáltató részéről, hogy kötelezné a munkavállalót a saját készüléke munkahelyi használatára?

Figyelt kérdés

Párom munkahelyén a levelezés Outlookon zajlik, és elvileg a Microsoft indíttatására megjelent az igény a kettős-autentikációra, azaz hogy belépéskor egy telefonos appon is le kell okézni, hogy te vagy az.

Csakhogy az alkalmazottaknak nincs munkahelyi telefonja, így az lett az elvárás, hogy a privát telefonjukra tegyék fel az appot, regisztrálják be, hasnzálják.

Ezt többen is megtagadták, úgyhogy ment a perpatvar..


Szerintetek ilyen helyzetben kinek van igaza?



2022. dec. 12. 10:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

10, SIM kártyáról nincs szó.

És nem kell cipelni, hisz a munkahelyeden kell belépni, szóval egyszerűbb otthagyni és annyi.

2022. dec. 12. 11:31
 12/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem, nem kötelezhet rá a munkáltató.
2022. dec. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

1. Ez nem Microsoft elvárás, hanem a cégtől függ, hogy megköveteli-e vagy sem.

2. Nem csak APP-al lehet hitelesíteni, kérhetsz telefonhívást vagy SMS-t is, ahhoz nem kell app. Én is ódzkodtam az app-ot feltenni, inkább hívást kértem.

3. Ha a cég feltételként szabja meg az app használatát, akkor, mint munkavégzéshez szükséges eszközt elvileg neki kellene a mobilt biztosítani

2022. dec. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az a helyes válasz, amit a 13-as ír.
2022. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Kocsit se vesznek neked hogy munkába tudj járni. Ha nem kell a pénz amit ezért a meloert adnak akkor menj máshova.
2022. dec. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

15, nem arról van szó, hogy derogál, hogy nincs céges mobil, hanem arról, hogy munkahelyi dolgokhoz saját cuccot kell használni. Te talán a saját cuccaidat viszed a munkahelyedre, hogy el tudd végezni a munkát?


Egyébként párom kollégái jelezték, hogy ez nem fog menni, az informatikus balhézott egyet, volt akit behívtak kérdőre vonni az igazgatóságra, de aztán rá 1 napra az informatikus megoldotta, hogy ne kelljen dupla-autentikáció, úgyhogy ennyiben maradt:D Annyira mégsem volt fontos, úgy tűnik:D


És egyébként pedagógusokról van szó, gondolom ez már lejött, ha máshol nem, hát akkor, maikor azt írtam, hgoy behívják az igazgatóiba leszídni az alkalmazotttat:D

2022. dec. 13. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!