Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szomszéd minden alkalomma...

Ha a szomszéd minden alkalommal amikor elsétál a lakásom előtt hangosan köhög, fellengzős hangon beszél, csapkodja a postaládáját és a bejárati ajtót, diszkriminatív megjegyzéseket tesz rám és rongál vagy lop az zaklatásnak minősül?

Figyelt kérdés
Szinte mindig az ajtóm előtt táboroznak le és ott beszélik meg az ügyes-bajos dolgaikat. Hangosan nyomják a proli-zenét, éjjel-nappal fúrnak faragnak hétvégén is, úgy mozognak a lakásukban hogy mindenkinek hallania kell. Éjszaka is mindig rohangálnak a folyosón, olyan mintha mindig szándékosan időzítenének.
2023. máj. 7. 23:02
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

#10


Te is egy ilyen zaklató lehetsz. A minőségi társas együttélés ennél jóval összetettebb. Egyszerű vagy mint a faék. Elnézve a túlnépesedést, a környezetszennyezést és az itt válaszolgatók értelmi minőségét, ez nem túl meglepő.

2023. máj. 14. 15:57
 12/43 anonim ***** válasza:
23%

Ezt birtokháborításnak hívják. A nyugodt életmódhoz neked is jogod van. Van egy bizonyos decibelszint, amit tilos túllépni, nem tudom pontosan a mértéket, de törvényileg meg van határozva. Vegyél egy decibelmérőt, és amikor hangoskodnak, kapcsold be és rögzítsd kamerával az értéket. Ezt küldd be a jegyzőnek, amennyiben a felszólítás nem használ (ezt is rögzítsd).

Neked van igazad, bárki bármit ír, csak magyarisztánban sokak szerint az a természetes, hogy szolgaian nyeljük az ideget és eltűrjük a bunkók faxságait. Én azért első körben a határozott, de udvarias fellépést javasolnám, nincs kizárva, hogy segít.

2023. jún. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

#12


Éjjel-nappal nyomkodja a kapucsengőmet, a folyosó osztatlan közös tulajdon. Ez is birtokvédelem kategória?


Illetve a gyereke egész nap a folyosón visítozik vagy a szándékos aurába taposást lefedi az érzelmi erőszak kategória és a társasházra vonatkozó jogszabályok szerint az is birtokvédelem kategóriába tartozik?

2023. jún. 16. 20:28
 14/43 anonim ***** válasza:
16%
A birtokháborítás ténye nem korlátozódik a te lakásod alapterületére. Történhet zajjal vagy más egyéb zavaró tényezővel, ami a nyugalmadban zavar, mindennapi tevékenységedben akadályoz. Kérdezz meg egy ügyvédet.
2023. jún. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
92%

"........... szándékos aurába taposás................."


Ez a kedvencem.

2023. jún. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

#15


Nyüszíteni az megy, megoldókulcsot nem ismersz. Veled is csak többen vagyunk.

2023. jún. 17. 10:57
 17/43 anonim ***** válasza:
88%
Veled meg lehetnénk már kevesebben.
2023. jún. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:

Ilyen az, amikor a különböző kultúrkörök laknak egymás mellett egy tömbházban.

Te aurás vagy, ők C-type. Nem fér össze a kettő.

(Szia uram! Bevándorlás érdekel?)

Szerintem költözz el, mert a helyzet csak rosszabb lesz idővel. Ha nem tudsz költözni, akkor a nyugtató + terápia segít elviselni a trollokat.

A perre a gatyád rámegy, fölösleges belekezdeni. Veszekedni? Kivel?...

A bosszu meg csak elmérgesíti a helyzetet.

Költözz, vagy nyugtatózz...

2023. jún. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező!


Ahogy olvasom a "problémádat", szerintem neked inkább az élettel van bajod.....


"szándékos aurába taposást lefedi az érzelmi erőszak kategória"


Ha ezzel az emeletes f@szsággal felkeresed a birtokvédelmi ügyintézőt, jó eséllyel azonnal pszichológushoz fog küldeni.

Tegyük hozzá: teljes joggal....


Mi bajod van egyébként?

Miért zavar, hogy mások élnek?


A birtokháborításhoz kell egy meghatározott időszak (este - éjszaka, ez önkori rendeletben van leírva..) és időtartam (viszonylag hosszú ideig, folyamatosnak kell lennie) valamint a társadalmi közfelfogás szerint kell a nyugalom megzavarására alkalmasnak lennie.

Nem az egyéni érzékenységed a döntő!


Nyilván van egy szint, amit nem léphet át senki következmények nélkül. Ez már jogi eljárást vonhat maga után.

De a Te esetedben a lakók nem valósítják meg ezt.


Hogy honnan tudom?

Jogászként volt éppen elég csendháborítási ügyem. Mindkét oldalt képviseltem, úgyhogy tudom, mit vesznek figyelembe.

Amiben Te vagy, az meg se közelíti ezt a szintet.


A TE hiper-érzékenységeddel párosuló szociális tolerancia szinted olyan alacsony, hogy téged még az is zavarna, ha egyedül lennél bolygón!

2023. jún. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

#19


Más dolgokra is volt és van precedens amiket nem részleteztem. Azokat írtam le, amik hirtelen eszembe jutottak.

2023. jún. 22. 13:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!