Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szomszéd minden alkalomma...

Ha a szomszéd minden alkalommal amikor elsétál a lakásom előtt hangosan köhög, fellengzős hangon beszél, csapkodja a postaládáját és a bejárati ajtót, diszkriminatív megjegyzéseket tesz rám és rongál vagy lop az zaklatásnak minősül?

Figyelt kérdés
Szinte mindig az ajtóm előtt táboroznak le és ott beszélik meg az ügyes-bajos dolgaikat. Hangosan nyomják a proli-zenét, éjjel-nappal fúrnak faragnak hétvégén is, úgy mozognak a lakásukban hogy mindenkinek hallania kell. Éjszaka is mindig rohangálnak a folyosón, olyan mintha mindig szándékosan időzítenének.
2023. máj. 7. 23:02
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

#19


Száz éve az érzelmi erőszak nem volt definiált fogalom.

2023. jún. 22. 14:51
 22/43 anonim ***** válasza:

"Száz éve az érzelmi erőszak nem volt definiált fogalom."


Na igen, csakhogy azóta eltelt az a bizonyos száz év.....


A világ változott, kérdező.


Nem gondolod, hogy Neked is kéne?

2023. jún. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

#22


Nem, de mindegy mert amúgy sem engednéd meg.

2023. jún. 22. 19:47
 24/43 A kérdező kommentje:

#18


Költözéssel kapcsolatban is ott tesz keresztbe, ahol tud. A terápia volt az első dolgom, anno.

2023. jún. 23. 00:13
 25/43 anonim ***** válasza:

"Erzelmi erőszak"

Az érzelmek az ember belső, lelki cálaszai a külvilág eseményeire. Tehát csak annyit jelent, hogy TE hogyan reagálsz egy eseményre.

Felnőtt ember esetében a saját érzelmeit mindenki önmaga szabályozza, tehát ennek a fogalomnak, hogy érzelmi erőszak egész egyszerűen nincs értelme. Aki nem képes a saját érzelmeit kontrollálni, annak a terápia a megoldás.

Ha te "megerőszakolva" érzed magad amiatt, hogy a szomszédaid az ajtód előtt beszélgetnek, és nem tudod önmagadon belül kontrollálni és irányítani az erre adott válaszod, az NEM a szomszédok problémája, hanem a tiéd.

Az eseményre te úgy reagálsz, hogy ideges leszel tőle. Másoknak ez a dolog semmilyen érzelmi reakciót nem okoz.

Azon gondolkozz, hogy benned miért vált ki ilyen reakciót, és racionális-e a reakciód egyáltalán, de legalábbis a mértéke?

Ha egy barátod mesélne el neked egy ugyanilyen szituációt, mit tanácsolnál neki?


Azzal egyetértek, hogy a bérházak sok konfliktus forrásai, de a megoldások, és védekező mechanizmusok rendelkezésre állnak.

2023. jún. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
38%

"Nem, de mindegy mert amúgy sem engednéd meg."


De. Megengedném.... Tőlem azt csinálsz, amit akarsz, mester!


A saját életeted úgy vágod gallyra, ahogy Neked jólesik!


De érdemes lenne a 25 - ös válaszoló sorait magadévá tenned, mert a megoldás ott van, amiket Ö írt.


Csak neked is hajlanod kéne rá.....

2023. jún. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

Ha otthonról dolgozol a gép elől azt a szomszédod honnan tudja?

Nekem 1 közvetlen szomszédom van, az esetek nagy részében azt sem tudom, hogy itthon van-e vagy nem, és valszeg fordítva is így van vele.


Értem hogy vannak bunkó, unatkozó szomszédok, de szerintem kicsit túlkapod ezt a dolgot, hogy mindent is tudnak rólad.

2023. júl. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

"Ha otthonról dolgozol a gép elől azt a szomszédod honnan tudja?"


Onnan hogy hallottam amikor beszélgettek róla.

2023. júl. 17. 08:44
 29/43 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy onnan tudja, hogy hallod amikor beszél róla.


Csak nekem fura, vannak szomszédaim, de el nem tudom képzelni, hogy bárki tudná mikor ülök le a gép elé, vagy mikor megyek ki a konyhába enni.

2023. júl. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a kérdező túltolja.... és nem kicsit!
2023. júl. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!