Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire támadható ha egy...

Mennyire támadható ha egy szülő a tulajdonában lévő földet az egyik gyerekének ajándékozza? Természetesen ügyvéddel. Mennyire támadhatja a másik testvér a szülő halálakor?

Figyelt kérdés
2023. júl. 13. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Ha még életében teszi, semennyire nem támadható, mivel a saját tulajdonával azt csinál, amit akar. Elihatja, elkártyázhatja.
2023. júl. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hova gondolsz ***** válasza:
84%

Én úgy tudom, hogyha az ajándékozás és a haláleset között nem telt el 10 év, akkor meg lehet támadni.

10 év után már nem.

2023. júl. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Justinianus ***** válasza:

Nem megtámadhatóságról van szó, hanem a másik testvér kötelesrészének alapjához fog tartozni az ingyenes adomány (a tíz évnél régebbi már nem).

Így ha öt évvel ezelőtt az örökhagyó "A" gyermekének ajándékozta 6 millió Ft értékű földjét, "B" gyermeke a kötelesrészének (1 millió Ft) pénzben való kiadását igényelheti.

Sőt, ha az ingyenes adománynak a juttatáskori értéken való számításba vétele súlyosan méltánytalan (mert mondjuk azóta 6 helyett 10 milliót ér a föld), a bíróságtól kérheti más érték megállapítását.


"mivel a saját tulajdonával azt csinál, amit akar. Elihatja, elkártyázhatja."

Ez igaz, de akkor a két gyermek testvériesen nem kap semmit.

2023. júl. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hova gondolsz ***** válasza:
Justinianus, most, hogy jobban belegondolok, lehet, hogy összekevertem, és úgy van, ahogy te írod,azaz, hogy csak a kötelesrészre jogosult 10 éven belül.
2023. júl. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!