Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért akarnak egyesek szabad...

Miért akarnak egyesek szabad fegyvertartást Magyarországon?

Figyelt kérdés
Itt soha nem volt megszokott a fegyver, és nem is kell az legyen. Mihez kezdene vele az ember? Piros lámpánál lelőné vele a másikat, vagy mire kéne? Mintha óvodában lennénk, sokaknak fogalmuk sincs arról, hogy egy éles lőfegyver mit is jelent a valóságban, hogyan kell hozzá viszonyulni. Meg aztán elképzelem, ahogyan a borsodi falvakban mennek a fegyverekért, lenne jó kis tűzijáték estére egymás között. Az önvédelemmel magyarázzák. De ez is logikátlan. Hát ha a másiknál is van fegyver, akkor csak a jó Isten fogja eldönteni, hogy ki haljon meg. Arról nem is beszélve, ha rajtaütnek valakin mondjuk a betörők, akkor idő sem lesz pisztolyhoz nyúlni. Sőt, most könnyebb helyzetben vagyunk e téren, mert nem lőfegyver ellen kell védekezni, mivel nem azzal szoktak betörni, így több az esélyünk megvédeni magunkat. Szóval én ezt az egészet gyerekes dolognak tartom, lövöldözni akarnak csak egyesek, de abba nem gondolnak bele, hogy éppen az ilyenek miatt nem vezetnék be amúgysem.

2023. okt. 12. 20:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/83 anonim ***** válasza:

#80 ? Tehát az a példa hogy te meg akarsz gyilkolni másokat az utcán, csak azért mert nem bírod ha valaki csúnyán szól hozzád? Ha mindenki így állna hozzá, akkor minden nap 10.000 halott lenne, mert puszta kézzel vernék agyon egymást az emberek. De nincs olyan.

Azt meg kérdezd már meg Szögi Lajost hogy neki mekkora szerencséje volt hogy nem volt nála lőfegyver... Ugye hogy nem járt jól.

Nem tudom hogy ez az anyázás hogy jött elő, ha valakit megölsz mert hozzád szólt, az sosem volt jogos önvédelem. Tehát nem tudom hogy mire lenne ez példa.

ápr. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/83 anonim ***** válasza:
81-Látom, nem olvastad el amit írtam és nem gondolkozol.Most itt NEM arról írok hogy az a jogos önvédelem, ha valaki beszól akkor agyon lőhetem. Ha figyeltél volna, akkor azt is megírtam hogy még Amerikában is ki vizsgálják alaposan hogy jogos önvédelem volt e a lövés. Ezt az "anyázás" példát pont azért emlitettem, mert a magyar, vagyis inkább az újmagyar olyan primitív, hogy ha fegyvere lenne képes lenne ezért ölni. Sajnos itt Orbanisztánban ezért nem lehet legalizálni a fegyver tartást, mert itt k két napon belül ki írtanák egymást az emberek. Inteligens ember még egy anyázásért sem öli meg a másikat. Maximum azt mondja, a te anyádat, vagy pofon vágja. Most ha ne írjam kik azok az "emberek" akik azért meg ölnének, ha csak rájuk nézel. Gondolom nem nehéz ki találni. Ha ez a nép érett lenne mentálisan a fegyver tartásra vagyis a felelős fegyver tartásra akkor lehetne. De még olyan messze vagyunk ettől. Sajnos.
ápr. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/83 anonim ***** válasza:

#82 - De elolvastam. Pont ugyanúgy legyilkolhat bárki az utcán most is ha beszólsz valakinek, a késviselés legális, vagy úgy pofán vágod az illetőt hogy hátraesik, megfejeli a betont és meghal, kész. Amerikát ne akard bemutatni, mert itt élek az USA-ban közel 20 éve. Hogy mikor mennyire vizsgálják ki az önvédelmet, az pedig helyzetfüggő. Ha azt hiszed hogy itt az USA-ban nem léteznek primitív emberek, akármilyen színben akármilyen származással, akkor meg van egy rossz hírem. Épp csak nem a primitív emberekhez kell igazítani a jogokat, hanem a tisztességes normális emberekhez. Illetve jogot nem is kell igazítani, jog az van és kész. Ha valaki primitív akkor öl bicskával is, ököllel is, ez nem lőfegyverfüggő.


"ezért nem lehet legalizálni a fegyver tartást, mert itt k két napon belül ki írtanák egymást az emberek" - Pont ugyanezt a szöveget tolták a cseheknél is, ezt tolják minden egyes alkalommal itt az USA-ban is mielőtt valami lazító törvényt hoznak. Aztán mindig elmarad a "két napon belül kiirtanák egymást" dolog, mert nem irt ki senki semmit. Intelligens ember pofozza a másikat egy beszólásért? Szerintem nem. Teljesen mindegy hogy kik ölnének mert rájuk nézel. Pont akkor nem tudnak megölni ha tudják hogy tudsz védekezni. Most azért célpont bárki, mert 100%-ra veszik hogy senkinél sincs önvédelmi lőfegyver, de a bicskahordás is ritka az átlag magyar embernél. (Már, pedig régen megszokott dolog volt, főleg vidéken.)

A magyar ember semmivel sem rosszabb mint a cseh, a szlovén vagy az amerikai. Hogy vannak bolondok a világon azért meg ne az átlag ember jogai legyenek már elvéve.

Vannak részeges sofőrök, akkor senkinek se legyen autója? Van aki bűncselekményeket követ el az Interneten. Akkor be kéne tiltani az Internetezést is? Ha valaki megfenyeget egy másik embert akkor az alapján töröljük el a szólásszabadságot is? Régen rossz ha ilyen fajta kollektív büntetés az alap...

ápr. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!