Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet abból bajom, ha a egy...

Lehet abból bajom, ha a egy lány hazudott a koráról?

Figyelt kérdés
20 éves férfi vagyok. Volt egy egyéjszakás kalandom a hétvégén egy lánnyal. A lány azt állította, hogy 17 éves. Most derült ki, hogy a lány még csak 13. Tehát még nem töltötte be a beleegyezési korhatárt és hazudott nekem. Amúgy meg nem mondtam volna, hogy nem 17. Lehet bármi bajom ebből? Légyszi írjatok, mert nagyon félek.

nov. 8. 14:43
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
78%

Megdugtál egy kislányt, hehehe.

Am szerintem kamu...

Mégis hogy kerültél vele kapcsolatba és hogy derült ki, hogy nem 17?

Ha meg igaz, amit írsz, akkor ha kiderül sem lehet jogilag bajod.

Persze jobban hinnének a lánynak, ha esetleg azt mondja, hogy nem is igaz, hogy 17-nek hazudta magát, szóval...

nov. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
10%
Pedig szerintem lehet bajod, ha kiderül. Nem hiszem, hogy az ismeret hiánya mentesítene.
nov. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy ha akkor nem derült ki, most hogy derült ki?
nov. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim válasza:
21%

"20 éves férfi "


xdd

nov. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
86%

#3 Na ezaz, amit én sem értek...Ezért gondolom alapból kamunak...

#2-nek:


"20. § (1) Nem büntethető az elkövető olyan tény miatt, amelyről az elkövetéskor nem tudott."

Ez mentesíti a barátunkat a jogi következmények alól, ha a bíróság elhiszi, hogy nem ismerte a lány korát és legalább 14-nek hitte. (Ami egy 13 éves esetében bőven igaz lehet, nyilván egy 3 évesnél nem érvelhetnél ezzel :D)

nov. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
10%
A Wikipédia szerint 18 év felett 12-14 év közöttivel szexuális visszaélés.
nov. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

A lány szülei ma megkerestek telefonon, mert megadtam a számom a lánynak. Azt mondták a lányuk mindent elmondott és fel fognak jelenteni. Megkérdeztem, hogy azt is elmondta-e, hogy 17-ne hazudta magát. Azt mondták, hogy arról is tudnak, de nekem kellett volna okosabbnak lennem és elkérni a személyiét. Nevetséges😅


Miért kérném el a személyiét?

nov. 8. 17:40
 8/40 A kérdező kommentje:

Ja és azt mondták fel fognak jelenteni.


5-ös! Köszönöm szépen a segítséget.

nov. 8. 17:41
 9/40 anonim ***** válasza:
85%

Hát jelentsenek. Ha joggal feltételezted, hogy legalább 14,akkor nincs szerintem gond.

A bíróságok az életszerűséget is nézik, egyéjszakáshoz nem szoktak személyit kérni...

nov. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
64%
Ha tehetném, még be is perelném, hisz azt hazudta rég elmúlt már 14
nov. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!