Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Üdv.! 18 éves fiamnak és...

Üdv.! 18 éves fiamnak és barátjának volt egy kis balesete. A részleteket lent írom?

Figyelt kérdés
Nyár elején felborítottak két kukát és garázdaság miatt feljelentették őket. Másnap bementek a rendőrségre és azt mondták nekik, hogy a bíróság küld egy figyelmeztetést és ennyi lesz,semmi komoly. Jött is a bíróságtól a levél,ez állt benne:"megállapítja hatáskörének hiányát" és tovább küldte az ügyésznek, hogy az még rendelhet el nyomozást. Nemrég jött a levél, hogy holnap be kell menniük a rendőrségre kihallgatásra. Mire számíthatunk? Kérlek titeket előítéleteket ne írjatok csak a kérdésre válaszoljatok. Nem volt még más ügye soha és ezt is megbánta.
2010. nov. 2. 11:07
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Nyilván én se megdicsértem,leültem vele és megbeszéltük a dolgot. Mióta elváltunk a férjemmel eléggé maga alatt van ezért úgy láttam,hogy elég nagy büntetés neki ez az egész dolog. Azóta a szobájából se nagyon akar kijönni,alig eszik valamit és igen látom rajta, hogy megbánta!
2010. nov. 2. 12:32
 12/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha lenne eszed nem egy internetes portáltól várnád a választ az esetre.Plusz bemásolsz annyit, hogy :"megállapítja hatáskörének hiányát", mert aztán ebből nem sok mindent lehet leszűrni.De hát mindig is lesznek akik jogforrásként tekintenek egy "úgy hallottam"-ra.
2010. nov. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Tisztába vagyok vele,hogy itt nem kaphatok teljes körű választ. Csak érdekel,hogy szerintetek ennek mi lehet a következménye. Sajnálom ha nem megfelelően fogalmaztam.
2010. nov. 2. 12:58
 14/26 anonim ***** válasza:
Éljen a magyar jogrendszer...
2010. nov. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Ember! Ezt nem balesetnek hívják hanem garázdaságnak. Baleset például az ha elüti őket egy autó.
2010. nov. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

"Bekellett mennünk a rendőrségre kihallgatásra, és még mi lettünk a földig alázva, hogy mi a fenének ment el a diszkóba 18 évesen. "



Majd 50évesen menjen?

2010. nov. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

És tessék itt a teljes körű válasz amit itt természetesen nem kaphatsz meg:


Garázdaság


271. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a garázdaságot


a) csoportosan,


b) a köznyugalmat súlyosan megzavarva követik el.


(3) A büntetés bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a garázdaságot


a) csoportosan és a köznyugalmat súlyosan megzavarva,


b) nyilvános rendezvényen,


c) fegyveresen,


d) felfegyverkezve


követik el.


(4) Mellékbüntetésként kitiltásnak is helye van.


(5) E § alkalmazásában erőszakos magatartásnak minősül a más személyre gyakorolt támadó jellegű fizikai ráhatás is, abban az esetben is, ha az nem alkalmas testi sérülés okozására.

2010. nov. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Segítek értelmezni is:



" Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg,"


Tehát nem társul rablással vagy testisértéssel, hanem például felborít két kukát vagy betör egy kirakatot.

2010. nov. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat ! Csak azt nem értem másnap a rendőr mért mondta azt,hogy csak egy figyelmeztetés lesz az egész???
2010. nov. 2. 17:24
 20/26 anonim ***** válasza:

Az esetkor intézkedő rendőr kevésbé értette a dolgát, mivel úgy gondolta, hogy ez garázdaság szabálysértése - emiatt elküldték a bíróságra az ügyet, mert ugye abban azok lennének az illetékesek. A bíróság megállapította, hogy ez garázdaság vétsége, így már nem nekik van hatáskörük eljárni, mert abban a nyomozást a rendőrség folytatja le. Tehát nem szabálysértés hanem bűncselekmény. Az ügyészhez küldik ilyenkor az ügyet, aki megbízza a nyomozás teljesítésével a rendőrkapitányságot, így van most ott az ügy.

Ezután nyilván az előadó gyanúsítottként idézi a két elkövetőt, ha történt rongálás, azt felértékelteti, kihallgatja a látó-halló tanúkat, szóval lefolytatja az eljárást. A gyanúsítottkénti kihallgatás után ujjnyomatvétel és fényképezés lesz, ez kötelező. Ha minden irat megvan, küldi az ügyészségnek vádemelési javaslattal, az ügyész vádat emel, aztán a bíróság kiszab valami büntetést, a már beemelt Btk. 271. § alapján. A fiúk esete alapeset, tehát az /1/ bek. szerint minősül.

2010. nov. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!