Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Üdv.! 18 éves fiamnak és...

Üdv.! 18 éves fiamnak és barátjának volt egy kis balesete. A részleteket lent írom?

Figyelt kérdés
Nyár elején felborítottak két kukát és garázdaság miatt feljelentették őket. Másnap bementek a rendőrségre és azt mondták nekik, hogy a bíróság küld egy figyelmeztetést és ennyi lesz,semmi komoly. Jött is a bíróságtól a levél,ez állt benne:"megállapítja hatáskörének hiányát" és tovább küldte az ügyésznek, hogy az még rendelhet el nyomozást. Nemrég jött a levél, hogy holnap be kell menniük a rendőrségre kihallgatásra. Mire számíthatunk? Kérlek titeket előítéleteket ne írjatok csak a kérdésre válaszoljatok. Nem volt még más ügye soha és ezt is megbánta.
2010. nov. 2. 11:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Az alapeset két évvel sújtható, de nyilván nem kapnak börtönbüntetést, valószínűbb a próbára bocsátás vagy vádelhalasztás ha még nem volt ilyen ügyük, ez azt jelenti, hogy lényegében nem kapnak büntetést.

A fiad érdekében reménykedjetek, hogy tényleg csak ketten voltak, mivel ha hárman, akkor már csoportosan elkövetettnek minősül, akkor már súlyosabb a bünti...

2010. nov. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
2 en voltak,kár nem keletkezett. Senki nem volt az utcán,egy tömbház erkélyéből látta egy ember és ő hívta ki a rendőröket. A választ meg köszönöm :)
2010. nov. 2. 17:38
 23/26 anonim ***** válasza:
Úristen felborítottak két szar kukát. A cigány meg nyugodtan megkéselhet egy embert. Mert egy ember élete és egy kuka tök ugyanazon a szinten van. Hát én már azt sem tudom erre milyen szót lehet találni... Förtelem mi megy ebben a kis szarkupac országban. Szerintem amúgy emiatt nem kell izgulni mert semmit nem követtek el ami komoly. :)
2010. nov. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag kár nem történt ha a kuka nem tört el vagy repedt meg. a szemetet nem nagy cucc összeszedni, esetleg ha este történt akkor csendháboritás a nagy zaj miatt de az meg nem sok.

gyakorlatiasabb oldalrol nézve a dolgokat szerintem semmi extra

2010. nov. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Abból amit leírtál próbálom vizsgálni a szitut és a kivetkezőre jutottam.Nem az esetleges büntetéstől kell félned mégha bűnösnek találják akkor sem,hiszen tényleg ilyen csip csup ejnye bejnyét kap valszeg.A nagyobb kellemetlenség inkább az lehet ha kap hozzá egy büntetett előéletet is-rögtön hozzáteszem hogy ettől a hátrányos jogkövetkezménytől idő múlásával mentesülhet az ember és teszem azt kaphat erkölcsi bizonyítványt esatöbbi de feddhetetlen már nem lesz.Utóbbi fogalom azt jelenti hogy bizonyos munkaköröket mint pl :bíró, ügyész,fegyveres szerv tagja-soha a büdös életbe nem tölthet be
2010. nov. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Éljen a magyar jogszoláltatás. Erre persze van idő. Inkább a barna kóddal foglalkoznának drága szúrós erdei állatkáink.
2010. nov. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!