Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bonyolult örökség? Soha nem...

Bonyolult örökség? Soha nem kapom meg?

Figyelt kérdés
2009. Január 25.-én elhunyt a papám(3 gyermeke van köztük az édesapám aki sajnos már nem él, így rámszáll az édesapám öröklési része), 2009 Június 9.-én volt egy hagyatéki tárgyalás ,utána Június 22.-én,papám 2 gyereke lemondott az örökségről ,így tehát a mamám(nem vérszerinti) és én öröklünk.Mamám 50%-os öröklési rész ,én a maradék 50% egyharmadát öröklöm.Én is lemondtam volna az örökségről de nemlehetett mert 18 év alatti voltam és a gyámügy nem engedte,mert a gyámügy engem véd.Erre aztmondtam rendben.2010 Március 4.-én megjött a végzés : egy lakás egyhatoda,egy telek egyhatoda ami papíron 880.000 Ft-ot tesz ki-->ez az én örökségem!2010 Május 14.-én 18 éves lettem,és már szükségem lenne a pénzre de ehez a mamám azt mondta hogy el kell adja a lakást és abbol kifizeti a 880.000 Ft-ot .Lassan 1 éve várok rá de semmi még részletekbe se tudja kifizetni.(250.000 Ft-os fizetése mellé jön még a nyugdíja 120.000 Ft, és Tetxtilüzletje van 100.000 Ft+ özvegyi nyugdíj 40.000 Ft---->farzsebből ki tudna fizetni,de nem nagyon érdekli ,hogy eladja azt a lakást,szerintem nem is akarja).Azt szeretném megkérdezni ,hogy ilyenkor mit lehet tenni? Kérem csak konkrét válaszokat írjanak! Egy 18 éves fiú!
2011. febr. 7. 23:35
1 2 3
 21/28 anonim válasza:

"Akkor átfogalmazom a kérdést:


Ki az a gerinctelen sutyerák, aki a saját nagyanyjára szabadítja a lakásmaffiát?"


Most miről is beszélünk? Van pénze, de nem fizeti ki... Akkor ő milyen nagyanya?

Természetesen hogyha az állna a háttérbe, hogy a kérdező "18 éves éves" fiú az említett 880ezer forintot haladéktalanul elszórná, akkor azt megmondaná, hogy "édes fiam, azért nem adom oda, mert nem vagy elég érett blablalba".

Másrészt pedig ki mondta, hogy szabadítsa rá? Csupán kilátásba lehet helyezni ilyesmit. Édesapámnak és ikertestvérének volt egy közös lakása, mert másik városban dolgoztak. A viszony elmérgesedett(2 dudás egy csárdában), és apám költözni akart, de nagybátyám azt sem akarta, hogy megvegye apámtól a lakást, meg azt sem, hogy apám megvegye, sőt még azt sem, hogy eladják és osztoznak. Így hát apám kb 4-5 év folyamatos viszály után, amikor a nagybátyám otthon volt, felhozott a környékről 2 putris cigányt, adott nekik valamennyi pénzt, hogy eljátszák, hogy érdekli őket a kb 70nm-es budapesti ingatlannak a fele. Aztán ahogy elmentek, a nagybátyám elkezdte kérdezgetni, hogy kik voltak ezek, mit akartak itt stbstb. Aztán apám blöffölt egyet, hogy pár hét és megveszik a lakás felét. Azonnal megenyhült a makacsság, és 3 hét múlva kifizette apámat, aki mostmár egy másik lakásban él.

2011. febr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Énis így gondoltam de sajnos ez egy üres lakás nem ott lakik......
2011. febr. 8. 13:33
 23/28 anonim ***** válasza:
13:00 -ott a pont!
2011. febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Mit kezdenél a 880.000.- Ft-tal? Mert ha a házat eladjátok, hogy abból kifizessen, most lehet, hogy csak jóval áron alul tudjátok eladni. Ha megkapod a rádjutó részt, akkor viszont neked is költözni kell. Hova költözöl, mit kapsz azon az áron? Ahova költözöl, annak a rezsijét miből fogod fizetni? És azon felül megélni miből fogsz, ha már nagykorú vagy, nemcsak jogaid, kötelességeid is vannak, minimum saját magad fenntartásával kapcsolatban.


Dolgoztál te már életedben egyáltalán? Azt hiszed, hogy egy millát olyan könnyű leakasztani, még akkor sem könnyű, ha van egy (látszólag) jól menő vállalkozás. Próbáld ki, mennyit kell egy hónapon keresztül kulizni egy dolgozónak a havi fizetéséért, és mi marad neki, miután kifizette a villany-számlát, egyebeket. És még talán nevelt egy - nem is saját - gyereket is. Próbáld ki, és azután követelőzz.

2011. febr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

13:00


Az egy hangyányit más jellegű dolog, mikor én a saját pénzemből, szabad akaratomból valakivel összeköltözöm, aztán mikor elmérgesedik a viszony el akarok menni.


A kérdező viszont egyrészt nem a saját házáról beszél, hanem a nagyapja után örökölt örökségről, amiért 2 függönykarnist nem tett keresztbe. Másrészről milyen beteg ötlet eladatni egy házat (most, mikor minden ingatlan áron alul megy el ha egyáltalán elmegy), hogy 16%-ot kifizessenek neki? Bakker ha a felét örökli azt mondom rendbe van. De 16%-ot?!


Az meg, hogy egy 18 éves kissrác úgy gondolja, hogy nagymamának van 500.000 huf bevétele havonta messze nem jelenti, hogy úgy is van (sőt...)

2011. febr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Nem az a lényeg mit tettem az örökségért vagy mit nem ha soha egy szót nemváltottam vele akkor is engem illet az örökség,nem a saját házam amugy,jah és ennyi a bevétele ahogy írtam igyvan
2011. febr. 8. 22:22
 27/28 anonim ***** válasza:

Ha csak az 50%-on osztozott a 3 gyerek (ill.a 2 gyerek és a harmadik gyerek gyereke), akkor a ház másik fele nem a nagymamáé volt eredetileg is? Pl. közösen vették, vagy építtették a nagyapával.

Most hol lakik a nagymama? Ebben a házban?

2011. febr. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elmennék egy ügyvédhez.Valami megoldásnak kell legyen,mivel hivatalosan a háznak a X része a tied.De egyébként nem értem a nagyi mit szarozik,ha valóban ennyi a bevétele mint ahogy irod.Menj el egy ügyvédhez....
2011. febr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!