Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bonyolult örökség? Soha nem...

Bonyolult örökség? Soha nem kapom meg?

Figyelt kérdés
2009. Január 25.-én elhunyt a papám(3 gyermeke van köztük az édesapám aki sajnos már nem él, így rámszáll az édesapám öröklési része), 2009 Június 9.-én volt egy hagyatéki tárgyalás ,utána Június 22.-én,papám 2 gyereke lemondott az örökségről ,így tehát a mamám(nem vérszerinti) és én öröklünk.Mamám 50%-os öröklési rész ,én a maradék 50% egyharmadát öröklöm.Én is lemondtam volna az örökségről de nemlehetett mert 18 év alatti voltam és a gyámügy nem engedte,mert a gyámügy engem véd.Erre aztmondtam rendben.2010 Március 4.-én megjött a végzés : egy lakás egyhatoda,egy telek egyhatoda ami papíron 880.000 Ft-ot tesz ki-->ez az én örökségem!2010 Május 14.-én 18 éves lettem,és már szükségem lenne a pénzre de ehez a mamám azt mondta hogy el kell adja a lakást és abbol kifizeti a 880.000 Ft-ot .Lassan 1 éve várok rá de semmi még részletekbe se tudja kifizetni.(250.000 Ft-os fizetése mellé jön még a nyugdíja 120.000 Ft, és Tetxtilüzletje van 100.000 Ft+ özvegyi nyugdíj 40.000 Ft---->farzsebből ki tudna fizetni,de nem nagyon érdekli ,hogy eladja azt a lakást,szerintem nem is akarja).Azt szeretném megkérdezni ,hogy ilyenkor mit lehet tenni? Kérem csak konkrét válaszokat írjanak! Egy 18 éves fiú!
2011. febr. 7. 23:35
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Azis probléma hogy én egy teleknek az egyhatod és a lakásnak az egyhatod részét örököltem és ki kell fizetnie nekem 880.000 Ft-ot ,és akkor fizet ki ha a lakást adta el.
2011. febr. 8. 03:29
 12/28 anonim ***** válasza:

Fizesd te ki őt...


Jaaa, hogy azt nem tudod, mert seggeden még a tojáshéj? De az öreglányra lenne eszed ráküldeni a cigányokat. Gratulálok, mintaunoka vagy...

2011. febr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Miért örökölt a nagymamád a nagypapád után 50%-ot?

A 2 életben levő gyerek kinek a javára mondott le? A nagymamád javára?

A te örökrészedre nem jegyeztek be haszonélvezeti jogot a nagymamád javára?

2011. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Azért örökölt annyit mert házastársak voltak és igy volt a megállapodás,a 2 gyerek a mamám részére mondott le,és nemsokára válaszolok a harmadik kérdésre is
2011. febr. 8. 12:09
 15/28 A kérdező kommentje:
Seggemen a tojáshéj? Ne itélkezz látatlanba főleg hogy nem is ismersz .
2011. febr. 8. 12:10
 16/28 A kérdező kommentje:
Ja és nem "uszitom" Csak megilyesztem mert melyik éppeszű ember akarja ,hogy bármilyen kapcsolata legyen cigányokkal? Se szomszéd,se üzlettárs,a térképről lekívánja az ember őket! És mivel korábban írtam hogy ki tudna fizetni lehet ,hogy ezek után kifizetne mert mégse adja el cigányoknak.
2011. febr. 8. 12:13
 17/28 anonim ***** válasza:

Miért, nem elég tényszerű a megállapítás?

Te magad írtad le, hogy 2010 május 14-én töltötted be a 18-at. És máris a nagyanyádra küldenéd a lakásmaffiát... Gratulálok, az erkölcs mintaképe vagy.

2011. febr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Úristen miről beszélnek itt emberek? Odamegyek egy csöves cigán nyal (adok neki 3000 Ft-ot) Mondom neki öltözzön ki , és odamegyek mamámhoz hogy neki szeretném eladni a házrészem ,meglátja a mamám ,hogy cigány az illető és inkább kifizet minthogy cigányokkal problémázzon...De ha nem fizet ki akkor sincs semmi eljövünk és nemtörténik semmi. És aki itt lakásmaffiázik az pont az a fajta ember aki beoltja magát H'N'-el ha mondják neki de lényegtelen ezis!
2011. febr. 8. 12:32
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Értem.


Tehát az, hogy fenyegeted a SAJÁT NAGYANYÁDAT, a családodat, a véredet pusztán azért, hogy a férje halála után a te megörökölt vacak 16%-nyi tulajdonrészedre minél előbb megkapd az aprópénzt, az rendben van.

2011. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Öröklésnél nincs megállapodás. Ott végrendelet lehet.

Ennek hiányában az öröklési sorrend alapján örökölnek az örökösök: először a gyerekei, ha valamelyik meghalt már, akkor annak az örököse/i. A házastásr csak akkor örököl, ha nincs leszármazottja az örökhagyónak.

Bizonyára annak is volt oka, hogy a 2 életbenlévő gyerek lemondott az anyjuk javára. Amikor apósom meghalt a férjem is lemondott az örökségről, de nem az édesanyja javára, hanem a testvére javára. Az édesanyja pedig haláláig haszonélvezettel bírt özvegyi jogon az apósom után örökölt házrészre.

2011. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!