Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lenne halálbüntetést,...

Ha lenne halálbüntetést, támogatnátok egy olyan törvényt, hogy a halálos lövést az az ember adhassa le, akinek a bűnöző ártott?

Figyelt kérdés

Elkövet valaki ellened egy olyan bűntényt ami halállal büntethető, akkor a börtönben te magad lőheted le.


Gyilkosságért kiszabott halálbüntetéskor az áldozat legközelebbi hozzátartozója lőheti le a bűnözőt.


2011. febr. 12. 23:04
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
79%
Azért sokakat megnéznék közületek akik meg is tudnák húzni a ravaszt. Beszélni könnyű, végrehajtani már korántsem. Csak egy gyilkossá válsz te is, és hagy ne ecseteljem hová fajulna ez az egész.
2011. febr. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
84%
Szóval sztem ez hülyeség, DE. Nagy a munkanélküliség néhány ember szívesen lenne hóhér XD
2011. febr. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
74%

Nem támogatnám.

Egészséges emberben van egy természetes gátlás azzal szemben, hogy másik ember életét kioltsa. Nem lenne okos dolog ezt a gátat lerombolni! Nem véletlen találták ki anno a hóhért..

2011. febr. 13. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem lenne gondolom azért kötelező, szóval ha valaki nem akar ölni, átadhatná egy hóhérnak. Én akkor is kipróbálnám, milyen elvenni valaki életét, szerintem érdekes lehet.
2011. febr. 13. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 doboszoli ***** válasza:
65%

A halálbüntetéssel egyetértek, de az ilyen "vérboszú" kategória a bozótlakó primitív törzsekre jellemző.

Szerintem nem az "erkölcsi jóvátételt" kellene forszírozni,

hanem egyszerűen kiiktatni, megsemmisíteni az ilyeneket.

Sokak szerint nem lenne visszatartó ereje. Kétlem.

2011. febr. 13. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
95%

"Én akkor is kipróbálnám, milyen elvenni valaki életét, szerintem ÉRDEKES lehet."


Hú hallod, ez elég beteg!

2011. febr. 13. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
0%
Hát lehet hogy beteg, de tényleg így gondolom. Még jó hogy törvénytisztelő ember vagyok és nem csinálok olyat amiért büntetés jár. :)
2011. febr. 13. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Voltak olyan országok,ahol a vendetta divat volt. A következmény: hogy a családok tagjai felváltva gyilkolták egymást!

A gyilkosoknak is van családja.

Ha te megölöd azt,aki a családtagod meggyilkolta,akkor téged is megölhet az ő családtagja.

Csak szadista ember képes más embert meggyilkolni!

2011. febr. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
Halálbüntetést többnyire gyilkosoknak osztogattak,tehát bajos lenne véghezvinni a károsultnak.
2011. febr. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Most hagyjuk ki azt az eshetőséget, hogy mi van, ha ártatlan. Mi van, ha bűnös, és lelövöd, és elkap a (hasonlóan bűnös hajlamú) családja, és kinyírnak bosszúból?

Olyan korszakban élünk, amikor bizonyos körök előszeretettel vernek meg egy tanárt egy jogosan kiosztott rossz jegyért vagy figyelmeztetőért vagy csak heccből. Ilyen közegből való elítéltet le mernél lőni? Kockáztatva, hogy soha többé nem mehetsz ki biztonságosan az utcára, és a gyerekedet se engedheted ki?

2011. febr. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!