Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lenne halálbüntetést,...

Ha lenne halálbüntetést, támogatnátok egy olyan törvényt, hogy a halálos lövést az az ember adhassa le, akinek a bűnöző ártott?

Figyelt kérdés

Elkövet valaki ellened egy olyan bűntényt ami halállal büntethető, akkor a börtönben te magad lőheted le.


Gyilkosságért kiszabott halálbüntetéskor az áldozat legközelebbi hozzátartozója lőheti le a bűnözőt.


2011. febr. 12. 23:04
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
70%

Szemet szemért,fogat fogért!

Nem tudom,meg tudnám-e ölni,de a "szemet szemért,fogat fogért"elvet támogatnám!

Pl ha az utcán valaki megkésel,és ki kell venni az egyik vesét,akkor annak az illetőnek is vgyék ki az egyik veséjét,és szúrjanak bele egy olyan kést,mint amivel ő késelt!

Lényegesen csökkenne a bűnelkövetések száma,és brutálissága!


Ha valaki személyesen akarja mgölni az anyja/apja/testvére/stb gyilkosát,tegye,de lehessen hóhért is kérni rá!

2011. febr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 BlackSword ***** válasza:
100%
Egyértelműen NEM... Nem vagyok gyilkos... És hiszek ma jogállamiságban, melyben az egyén nem önbírásdokik... Viszont több bírót, és ügyészt alkalmaznék, hogy ne húzódjanak el az ügyek...
2011. febr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
52%

Mindenképpen vissza kell állítani a halálbüntetést, de csak a hidegvérű rablógyilkosokra és sorozatgyilkosokra.

A kivégzést végezhetik a családtagok is, de önként jelentkező hóhérsegédek is. Igenis van elrettentő ereje a halálbüntetésnek.

Még egy szempont : a veszélyes bűnőzőket addig őrzik csak, amig az államrend szilárd. És mi van akkor, ha az tartósan megrendül, akármi miatt ( katasztrófa, energiaellátás stb), ezek a bűnözők kiszabadulhatnak a börtönükből és rászabadulhatnak a becsületes emberekre és átvehetik a hatalmat ( lásd Max Max filmek ) .

Ezt megelőzendő kellene vagy eleve kivégezni őket vagy vészhelyzetben akár a cellájukban kellene a bebörtönzött összes igen veszélyes elítélteket néhány lövéssel kiiktatni, hogy ne jelentsenek veszélyt.

2011. febr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem támogatnám. Ez nem büntetés, hanem megtorlás. Plusz én nem kívánok gyilkossá válni.
2011. febr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

A halálbüntetést támogatnám, de úgy tudom, hogy ez csak élet kioltásáért jár, akkor pedig hogy tudna a sértett bárkin is bosszút állni, hacsak nem jár vissza kísérteni a túlvilágról? :)

Nekem megfelelne a méreginjekció. Mármint a bűnösök részére. :)

2011. febr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
55%
Támogatnám mindenképp, de csak bizonyos esetekre. Gyilkosok, sorozatgyilkosok, pedofilok, nemi erôszak esetén. de csak hohér. Hogy ne legyen probléma a családok között.
2011. febr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
csak hogy sporoljunk a bortonon is gazdasagilag.
2011. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Sokkal igazibb büntetés lenne, ha az elítélteknek meg kéne dolgozniuk azért, hogy ételt kapjanak, és persze nulla luxus.
2011. febr. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Én nem lennék képes megölni senkit, mert rémálmaim lennének tőle.

Viszont, ha valakinek a hozzátartozóját ártatlanul lelőtték, akkor ez a hozzátartozó igen is mondja ki, hogy tényleg kívánja-e, hogy a bűnöst kivégezzék. Ez legyen az ő lelkiismerete, mert ügye a bírók is tévedhetnek.

Az olyan gyilkosokat nem ítélném halálra, akiket az áldozatuk provokált. (valaki már írta példának Simek Kittit, akit a mostohaapja bántalmazott). Mert sokszor tehet az áldozat is róla, amit kivált a viselkedésével.


Sokkal inkább halálra ítélnem azokat, akik óriási pénzeket sikkasztanak. Tocsik, a BKV-s személyzetis és hosszú lenne a lista. Őket nyilvánosan végeztetném ki, mert minden embert megkárosítottak. És ők is gyilkosok, mert abból a sok pénzből egy csomó ember életét meg lehetett volna menteni. Persze nem kötelező nézni, én se nézném, de akik kíváncsiságból ölnének (sokan írták), talán már nem lennének többé rá kíváncsiak.

2011. febr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
De a testi fenyítés is"használna".Pl.:korbács.Biztos kevesebb lenne a bűnelkövetés!
2011. febr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!