Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lenne halálbüntetést,...

Ha lenne halálbüntetést, támogatnátok egy olyan törvényt, hogy a halálos lövést az az ember adhassa le, akinek a bűnöző ártott?

Figyelt kérdés

Elkövet valaki ellened egy olyan bűntényt ami halállal büntethető, akkor a börtönben te magad lőheted le.


Gyilkosságért kiszabott halálbüntetéskor az áldozat legközelebbi hozzátartozója lőheti le a bűnözőt.


2011. febr. 12. 23:04
1 2 3 4 5
 11/41 Cory Rose ***** válasza:
57%
Nos, én puszta kíváncsiságból ölném meg, ha már lenne rá legálisan lehetőségem. Nem gyűlöletből vagy ilyesmi miatt...
2011. febr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
77%

1. Rosszul célzok...

2. Nem akarok én is gyilkossá válni...

2011. febr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
sok beteg ember van gyk-n simán kinyírnál valakit hidegvérrel azért, amit te is készülsz elkövetni?
2011. febr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanolyan halálbüntetést szabnék ki rájuk,ahogy ők elvették egy másik ember életét.Pedig nem vagyok szadista,de az ilyen mocskokat nem kell sajnálni.
2011. febr. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
81%

Abszolút tévedsz, nagyon sokan, sztem a túlnyomóan, aljas indokból gyilkolnak, nagyrészt inkább anyagi, könnyű meggazdagodási motiváció áll a háttérben, mintsem elkeseredettség stb..persze ilyen is van, de azt az ítélethozatalkor mérlegelik is.

Simek Kitti, aki az őt éveken keresztül zaklató, és rendszeresen megerőszakoló nevelőapját lőtte le sem ítélték el annyira súlyosan, később pedig kegyelmet kapott, ő el volt keseredve, de azok, akik betörnek egy nyugdíjashoz, halákra verik, utána pedig kipakolják a lakást, azok nem elkeseredettségből gyilkolnak, és sajnos a gyilkosságok többsége ilyen, vagy hasonló motivációjú....vagy a másik klasszikus, amikor x maffiózó lelövi/lelöveti y maffiózót, mert ezen túl ő futtatja előbbinek a k-rváit, vagy y meghiúsította x nagy kaliberű drog szállítmányát, a cuccot pedig lenyúlta, ezzel persze meglehetősen megcsappantva az x tevékenykedéséből eredő hasznot, ott nincsen semmi érzelem, elkeseredés, hirtelen fölindulás....


Igen, támogatnám, h amennyiben vki atól jobban érezné magát, úgy gondolná, h ily módon némi vigaszt tud szerezni az őt ért sérelmekért, annak akkor lehessen módja arra, h adott estben ő személyesen oltsa ki az elítélt életét, persze kötött keretek között, nem csak úgy öntörvényűen.

2011. febr. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
61%
pedig a leírtak alapján nagyon is szadista hajlamaid vannak
2011. febr. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
58%

"pedig a leírtak alapján nagyon is szadista hajlamaid vannak"


Én meg amondó vagyok, hogy a bűnöst nem vétek megbüntetni. Ha valaki nem csinál rosszat, azt nem bántjuk, de ha megsimogatjuk minden bűnöző buksiját, akkor egyre többen akarnak majd bűnözők lenni. Ilyen egyszerű ez az egész.

Nem értem miért akarják egyesek, hogy teljesen felboruljon a világ rendje és összekeveredjenek a "jó-rossz" fogalma. Ha ez megtörténik és teljes mértékben felcserélődnek az elítélendő-támogatandó magatartásformák, akkor abból csak káosz és igazságtalanság születhet meg.

2011. febr. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
73%
a bűnöző eddig is kapott büntetést, de ez a szemet szemért módszer nem kicsit középkori elavult elítélendő, mi van ha kiderül, hogy ártatlan és te egy ártatlan embert öltél meg? te válsz bűnözővé egy ártatlan megölésével és téged megölhet az ártatlan legközelebbi rokona, ez lenne a XXI. század utópisztikus igazság szolgáltatása? hát én köpök rá
2011. febr. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

ma 00:29


Jó, akkor ne öljük meg. Akkor csak zárjuk őt munkatáborba.

2011. febr. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
40%
és milyen munkatáborra gondolsz, háború nincs úgyhogy Birkenau módszer nem menne, a rendes embereknek sincs mindig munkája
2011. febr. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!