Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fontos kérdés haszonélvezettel...

Fontos kérdés haszonélvezettel! Bonyolult ügy, remélem tud vlki segíteni?!

Figyelt kérdés
Van egy örökölt lakásom, anyám haszonélvezetével terhelt.Anyuval a kapcsolatom horrorisztikus,gyűlöl engem, az ingatlan mellékes neki, nem lakja, albérlőknek nem adja ki.és odaköltözni sem enged, el nem adhatom, a h.é.-i jogát megváltani nem engedi.most saját ingatlant vennék,de kell hozzá pénz.ha jelzáloghitelt rakatok a lakásra akkor a bank az ingatlan valós értékére adja a hitelt,vagy csökkentve,mert figyelembe veszi a haszonélvezeti joggal való terheltséget?
2012. jan. 22. 19:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Rosszhiszeműségről csak akkor beszélhetünk, ha az ingatlant veszélyezteti vagy tartozást halmoz fel szándékosan.

Ha nem használja az ingatlant, akkor elvileg te használhatnád. De nem tudom mivel védhetnéd ki, hogy másnapra ne találjon mondjuk egy albérlőt, csak hogy keresztbe tegyen.

2012. jan. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ahham. és ha lecserélteti a zárat? az már csak belefér a rosszhiszeműség fogalmába, vagy nem?
2012. jan. 23. 16:58
 13/21 anonim ***** válasza:

"és ha lecserélteti a zárat?"

Jogában áll. A haszonélvező sajátjaként használhatja az ingatlant. Jogodban áll ellenőrizni, hogy minden rendben van-e, de kulcs nem jár a tulajdonosnak.

2012. jan. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"beköltözhetsz a lakásba

mert:

Ptk. 157. § (2) A haszonélvezeti jog fennállása alatt a tulajdonos a birtoklás, a használat és a hasznok szedésének jogát csak annyiban gyakorolhatja, amennyiben a haszonélvező e jogokkal nem él."

Ezt az első kommentelő írta... Kulcs nélkül viszont,hogy jutok be? O_O

2012. jan. 23. 22:01
 15/21 anonim ***** válasza:

először megpróbálod megszerezni a kulcsot

ha nem adja, akkor

viszel magaddal egy lakatost

feltöröd a zárat

lecseréled a zárat

ha haszonélvező nem él jogával

akkor a tulajdonos az úr

2012. jan. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Előző hülyeség.

Fel kell szólítani, hogy rendeltetésszerűen használja a lakást (lakjon benne), vagy élsz a jogaiddal és te szeretnéd birtokba venni (idézd be a törvényi részt amit korábban írtak). A kulcsot vagy rendeltelkezésedre bocsájtja vagy feltöreted a zárat (szakértő lakatossal!) és a számlát megfizetteted vele pl. fizetési meghagyás útján.

2012. jan. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy hülyeség, mert előbb a kapcsolatot fel kell venni a haszonélvezővel önkényesen nem törhetsz be.
2012. jan. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés. Ha nem lakik benne, és nem akarja,hogy én ott lakjak, de fűtést lezáratta, pont ezen okból kifolyólag, és az a lakás állapotromlásához vezet,- régi épületről van szó- akkor sem lehet hivatkozni rosszhiszeműségre?
2012. jan. 24. 14:04
 19/21 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben biztosítékot követelhetsz (mint bérlő esetében a kaució), és ha ezt nem teljesíti a bíróság felfüggesztheti a haszonélvezetet, így lakhatsz a lakásban.
2012. jan. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Andrea Ilona válasza:
Akkor ki írta alá a haszonélvezeti szerződését, ha te voltál a tulaj és 6 éves voltál? Én amúgy megpróbálkoznék az érdemtelenséggel.
2013. febr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!