Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most mi lesz? A 11 éves...

Most mi lesz? A 11 éves öcsémet az utcán megtámadta a szomszédnak a korcs kutyája. Amikor megláttam a támadást egyből odarohantam és akkorát rúgtam a dög fejébe, hogy ott meghalt egyből.

Figyelt kérdés
Az öcsémet azzal vádolják, hogy ő hergelte a kutyát; engem meg azzal, hogy nem kellett volna megölnöm... Amúgy az öcsémnek a lábszárát megharapta 2 helyen, de nem komoly a sérülés és semmi fertőzést nem kapott el. A szomszéd meg feljelentéssel fenyegetőzik, mert kiiktattam azt a dögöt, holott mi jelenthetnénk fel!!!
2009. máj. 28. 23:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell parázni! A kutya gazdája van jobban sz@rban.

Btk. 22. § A büntethetőséget kizárja:

a) a gyermekkor, (14 életév alatt)

f) a jogos védelem,

g) a végszükség,

Jogos védelem:

29. § (1) Nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2) Nem büntethető az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét azért lépi túl, mert azt ijedtségből vagy menthető felindulásból képtelen felismerni.

(3) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az ijedtség vagy a menthető felindulás az elkövetőt korlátozza az elhárítás szükséges mértékének felismerésében.

Végszükség:

30. § (1) Nem büntethető, aki a saját, illetőleg a mások személyét vagy javait közvetlen és másként el nem hárítható veszélyből menti, vagy a közérdek védelmében így jár el, feltéve, hogy a veszély előidézése nem róható a terhére, és a cselekménye kisebb sérelmet okoz, mint amelynek elhárítására törekedett.

(2) Nem büntethető az sem, aki azért okoz akkora vagy nagyobb sérelmet, mint amelynek elhárítására törekedett, mert ijedtségből vagy menthető felindulásból képtelen felismerni a sérelem nagyságát.

(3) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az ijedtség vagy a menthető felindulás az elkövetőt korlátozza a sérelem nagyságának felismerésében.


Ptk. 351. § (1) Aki állatot tart, az általános szabályok szerint felel azért a kárért, amelyet az állat másnak okoz.

Kutya-tartással kapcsolatos jogszabály:

- Kutyát közterületen (utcán, parkban és nyilvános helyen) csak pórázon, szájkosárral ellátva szabad tartani.(ez még a hatóságokra, (rendőrség stb.) és a munkakutyákra is vonatkozik!)

Ezekre a jogszabályokra kell hivatkozni, ha a szomszéd fenyegetőzik.

2009. máj. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%

Az előző válaszoló már gondolom megnyugtatott... Az ügyhöz még annyit fűznék hozzá, hogy nehogy már a kutyát sajnálgassuk. Persze, állat, nem szabad bántani, de ez a kutyaimádat is túlzás. Mindenki tart otthon 2-3 kutyát, de nagyon kevesen gondoskodnak róluk rendesen, nem viszik naponta sétálni, nem nevelik meg. Én is rettegek a kutyáktól, mert a mi környékünkön is rengeteg kószál szabadon, a családom összes tagját támadták már meg, sőt a mi utcánkban is volt több hasonló ügy, hogy agyonütöttek kutyát önvédelemből...és nem lett belőle pereskedés.

Jah és a gazdikról annyit, hogy ha szólni merünk, hogy a drága szemefényük üngyülübüngyülü dög megtámadott minket, felháborodnak, hogy a kutya nem bánt senkit...jah, azért harap belém...

Szerintem nem csak az állatkínzást kéne büntetni, hanem a felelőtlen állattartást is!!De nagyon súlyosan. Aki pedig nem tud napi szinten foglalkozni a kutyáival, bezárni és naponta sétálni vinni, valamint kölyökkorában megnevelni, az tartson inkább halakat.

2009. máj. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a kommenteket!


a volt kutya sokszor kint szokott kószálni, a másik szomszédomnak egyszer a kertjében 2 macskát meg is ölt. többször szóltak már a gazdájának, hogy folyton kiszökik, de le se sz@rta. amúgy soha nem bántanék állatot, ez egy kivételes eset volt.


amúgy a tesóm elmondta, hogy volt: jött haza délután az iskolából, ment az úton, és elkezdett rá morogni a kutya, ekkor elkezdett gyorsabban menni, de a kutya követte és morgott, és később elkezdte ugatni, majd rátámadt. az öcsém felordított, én éppen kint voltam a ház előtt és ezért tudtam azonnal segíteni neki. nem terveztem semmit előre, ösztönszerűen odarohantam és belerúgtam a dögbe...

2009. máj. 29. 14:15
 14/20 anonim ***** válasza:
80%

Önvédelem. Hol itt a baj? Még meg is harapta az öcsédet.

A szomszéd pedig próbáljon csak feljelenteni, őt fogják megbüntetni gondatlanság miatt.

2009. máj. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
27%

Én nem fogok nyali-falizni hogy jaj semmi bajod nincsen hapikám:) mert igen is egy 11 éves gyerek még tud hazudni

pláne hogy ha egy ilyen tesója van...vki mondta az öcsédre hogy dög? és önvédelem istenem? a kutya megölte az öcséd? nem ugye...és ha nem a te kertedben vagy valahol volt akkor kinek hiszel b+ már bocs?

annak aki látta vagy annak aki köbö 1000000m-re volt tőle? pfff... már bocs de ez nagyon szánalmas. remélem feljelent az a férfi/nő

2009. jún. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
63%

Előző hozzászólónak ajánlanám figyelmébe:


Ptk. 351. § (1) Aki állatot tart, az általános szabályok szerint felel azért a kárért, amelyet az állat másnak okoz.

Kutya-tartással kapcsolatos jogszabály:

- Kutyát közterületen (utcán, parkban és nyilvános helyen) csak pórázon, szájkosárral ellátva szabad tartani.(ez még a hatóságokra, (rendőrség stb.) és a munkakutyákra is vonatkozik!)


már ne is haragudj, de ha egy kutya az utcán nekitámad egy kisgyereknek, megharapja a lábszárát, akkor kimeríti a támadás fogalmát. Ergo a kutya gazdája a hibás.

2009. jún. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%
Nos,én is falun élek.A mi kutyánk mindig megvan kötve.Akárhányszor megyek az utcán ha este ha nappal,pillanatok alatt tudok mutatni egy rakás kutyát akik kint vannak az utcán,koborolnak,és morognak az emberre.Ez igy van már több éve.Érdekes hogy senkit nem zavar.Az a baj hogy az egész falu egy nagy család!és senki nem nyomja fel a másikat vagy legalábbis nem lép valamit.Mert itt mindenki rokona mindenkinek.Nem lehet két embert mutatni hogy ne lenne köztük rokonság.Az a része érthető,mert vszinü hogy a saját rokonomat én sem dobnám fel,de flb'szta az agyamat hogy akkor az én kutyám miért nem lehet ugyanigy az utcán?Egyszer elengedtem.Másnap jöttek fenyegetni az emberek hogyha nem kötöm meg akkor ügyet csinálnak belőle.A blöki egyébként még csak nem is harapos és iszonyatosan szende.És ök sem azzal jöttek hogy harapás történt hanem csak mert el mertem engedni.Ezek szerint ez azért van mert kilogok a rokonsági körböl vagy mindenki puszipajtás a polgármesterrel?
2009. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: nyugodtan hívd fel az önkormányzatot, utcán nem kóborolhatnak kutyák, azoknak az udvaron a helyük!
2009. jún. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Igen párszor hozzájuk fordultam!Azt mondták persze-persze lépnek valamit.Természetesen nem lett semmi.Nyilván a saját rokonát nem fogja feljelenteni!De ha meg finoman szolna legalább neki hogy nem kéne!Ha meg szolt neki akkor k'rvára nincs hatása mert ugyanugy látni a sok kutyát.De szeretem az ilyent!De azért köszönöm a választ!
2009. jún. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
32%

Te és még egy jó pár válaszadó az emberi nép legajából származol, a selejt lelki nyomorékok közül. sajnálom, hogy nem a közelemben történt ez az eset, mert akkor megnézhetted volna magadat, könnyű legyilkolni egy kis kutyát, de az én 135 kilós emberemmel már nem bántál volna el ilyen könnyen.

az öcséd is biztos ugyanolyan görény csak kisebben, mint te. egy kutya nem megy neki csak úgy, tuti hogy hergelte.

2009. okt. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!