Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirakhatom anyámat a lakásból...

Kirakhatom anyámat a lakásból ha az én nevemen van mert megörököltem apamtól? Nem akar menni. Én meg eladnám a házat. ő lakhatna a nagymamánál. Nincs haszonélvezete

Figyelt kérdés
Mert egy kölcsön miatt lemondott róla amit persze nem tud fizetni.most lenne vevő nekem így is veszteseg az amit a kölcsöne miatt a banknak visszafizetek.
2012. okt. 8. 09:29
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
66%

Off...

A 2. és 7. válaszhoz: önmagában az, hogy valaki be van jelentve egy ingatlanba, nem ruházza fel semmilyen joggal és kötelezettséggel. Ha a nagynénéd a tulajdonos, akkor kényszerkijelentheti a nem kívánatos "fa.iját". Az okmányirodában adnak erről bővebb felvilágosítást.

2012. okt. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
35%

Gyámság alá nem lehet... Max. gondnokság alá, de az sem olyan egyszerű azért.

Viszont a házból ilyen körülmények között kirakhatod, igen.

2012. okt. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
13%

Vigyazz hogy vielkedsz szulo anyaddal mert a sors ezt visszaadja neked 100x es a te sarjad meg rosszabb lessz veled mint te az anyaddal.

En evekig eltartottam apoltam fizettem az anyam kolcsoneit fizettem es etettem mert az anyam. Akkor is felnevelt testevel taplalt ha elmebeteg vagy alkoholista.

Elszomorit amit olvasok komolyan mit szolnal hozza ha majd a te gyereked beszel igy rolad.Hova suledt ez a vilag??

2012. okt. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
77%
Különösen, ha most vevő van a házra, nem kellene elszalajtani! Ritka kincs!!!!
2012. okt. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Igen lenne vevő mert a szomszéd megvenné a lányának. 2 ház az övüké mellettünk. De anyam most is sír rí hogy neki a nyugdij felét tiltsák és én vegyek fel ujabb kölcsönt mert nekem szte adnak es ő majd fizeti azt. Persze fizeti ahogy az eddigieket..

Akik itt kiakadnak rajtam azok talán hagynák hogy az anyjuk őket is eladósítsa?

2012. okt. 8. 11:18
 26/43 anonim ***** válasza:
20%
Akkor vedd anyad magadhoz es gondoskodj rola!!Ugy oke a dolog.
2012. okt. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
32%
A legtöbb esetben a házastárs ugyan nem örököl, de élete végéig tartó haszonélvezettel rendelkezik az öröklött ingatlanra. Szóval egyszerűen kirakni nem tudod és az ő engedélye nélkül nem is adhatod el a házat.
2012. okt. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
15%
Ja most látom nincs haszonélvezet... azt hogy?
2012. okt. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

A bank már felszólításokat küld!!! Fenyeget az árverezés az taln jobb???

Az anyám ebbe kevert engem az órökségem hagyná uszni illetve n vegyek fel sztekólcsónt én aki nem dolgozom és a férjemmel élünk szerenyen így is. Mar az életem elején marmint a felnőttlétem elején belerángatott a fedezetadásba. Most még adósítsam el magqm örókre? Amikor minden vagyam a vállalkozás hogy tisztességesen éljünk a férjemmel? Nekem is gyerek kene amit anyagiak miatt nem vállaltam eddig

2012. okt. 8. 11:22
 30/43 A kérdező kommentje:
Úgy hogy a bank haszonélvezetes lakást nem fogadott el fedezetként így közjegyző előtt lemondott a haszonélvezetről. Rohadtulelegem van hogy ez a felelőtlen nő tónkreteszi az életem.
2012. okt. 8. 11:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!