Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirakhatom anyámat a lakásból...

Kirakhatom anyámat a lakásból ha az én nevemen van mert megörököltem apamtól? Nem akar menni. Én meg eladnám a házat. ő lakhatna a nagymamánál. Nincs haszonélvezete

Figyelt kérdés
Mert egy kölcsön miatt lemondott róla amit persze nem tud fizetni.most lenne vevő nekem így is veszteseg az amit a kölcsöne miatt a banknak visszafizetek.
2012. okt. 8. 09:29
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
82%

Persze arra is figyelni kell, hogy az eladásból bejön-e akkora bevétel, mint amennyit a bank követel?

Ha igen, akkor megmondhatod édesanyádnak, hogy attól kezdve a nyugdíjából sem fognak tovább vonni semmit, másrészt, a vételár többi részét beteszed az ő nevére bankba, és akkor ezek alapján már egy kicsit megnyugszik.

2012. okt. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Hogy tenném be az ő nevére normális vagy? Az én házam így is csak 4 millió maradna nekem mert a bank 6 ot visz plussz meg lehet kb 4-500 ezer a közműtartozas. És jelenleg a személyi hiteleit vonja a bank nem a jelzaloghitelt. Az masik banknal van. Sok hitele van. Elete vegeig vonhatjak. De igy megmaradna a fel nyugdija es mamammal 2 en laknanak kevesebb a rezsi stb azt meg ugyis ő örökli aztán miattam elverheti.igy is elveret az én örókségemnek is több mint a felést. Jah és olyan büdös nem is fürdik persze ő nem érzi. Minket is 2 hetente fürdetett gyerekként. Nem tudom miert ilyen anyam. Olyanok voltak regen is hogy megjótt a fizuja és elmentünk nyaralni 3 nap mulva egy forintunk nem volt erre mindig mas banktol vett fel hiteleket.sokmindenki haragszik ra aki elment kezesnek...per is van ellene. Meg volt egy hapsi akit rávett hogy a nevere vegyen fel pénzt és anyám fizeti.persze hogy nem fizeti a pasi fizet. Na erre akar most engem is rávenni. A pasi meg engem is üldöz irogat facen olyanokat hogy anyam meg meg sem dughatta meg fenyegetőzik.
2012. okt. 8. 11:36
 33/43 anonim ***** válasza:
54%

Igen!

Normális vagyok és az is maradok!

Ellentétben veled, aki egyrészt nem osztol meg velünk ilyen lényeges információkat időben, ezért a válaszunk is téves lehet.

Ettől még jelentem, igen, normális vagyok!!

Talán akkor nem voltam az, amikor úgy gondoltam, hogy megpróbálok segíteni!

De úgy látszik, neked kár volt! Maradj magadra a gondjaiddal, ha ilyen mocskos szád van!

2012. okt. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim válasza:
77%

Én megértelek. Szerintem teljesen normális megoldás lenne, hogy ő költözzön a nagyihoz, a házat meg eladni.

Mi értelme fenntartani az ingatlant, ha nem tudja fizetni és lenne egy másik elfogadható megoldás, amivel anyagilag mindenki jól jár? Ő is, hisz nem lesz hitele, és el tudja tartani magát.


Nekem anyósom csinál hasonlót, mint anyukád. Éldegél egyedül a hatalmas lakásában, aminek nem tudja fizetni a számláit, már milliós tartozása van, emiatt az egyik fia autóját le is foglalták. Mindezt úgy, hogy minden hónapban segítünk neki anyagilag, pedig nekünk sincs sok. 3 gyerekkel szorongunk 2 szobában :(


aki meg leszólja a kérdezőt...


Igen, az anyukája. És ezért fizesse ő a tartozásait, és tegye tönkre a saját életét? Nem utcára akarja rakni, hanem valami elfogadható megoldást keres, hogy kijöjjenek a hiteltartozásokból. Bár nekem is lenne rá valami esélyem, de sajnos egyelőre nincs, csak fizetünk :(


Anya vagyok, sosem fogom elvárni a gyerekeimtől, hogy erejükön felül vagy egyáltalán, hogy engem támogassanak. Nem, nem ezért szültem őket, és semmi ilyesmire nem tartok majd igényt tőlük. Szemen köpném magam, ha ilyet tennék a gyerekeimmel...

2012. okt. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
80%
A leírtak alapján simán meg lehet csinálni, amit szeretnél. A saját házad árát nyilván nem fogod más nevére betenni a bankba, ezt nem is értem, hogy gondolta az előző kommentelő. A bankkal meg kell egyezni az adásvétel miatt mindenképp.
2012. okt. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
32%

Csak azért írtam, hogy a vételár maradékát tegye a mama nevére tarakékba, hogy:

- a mama is megnyugodjon, hogy nem marad anyagi támasz nélkül

- mindenki tudja, hogy az ilyen "kölcsön miatt lemondott a házról" és megörököltem az egészet, itt azért ez a tulajdonjog nem egyenlő azzal, mintha a kérdező keze-munkája nyomán került volna a tulajdonába

- arról pedig eddig a kérdező mélyen hallgatott, hogy egyéb bankoknál is van még tetemes visszafizetendő kölcsön, tehát az eladási árból nem fog maradni semmi.


A kérdező csak akkor jön elő az újabb és újabb részlet-ismeretekkel, ha valaki olyan tanácsot ad, ami nem felel meg a helyzet pillanatnyi állásának.

De ettől függetlenül segítő szándékkal írtam eddig a válaszaimat, és bántónak érzem, hogy a kérdést feltevő megkérdőjelezi a szellemi képességeimet.

2012. okt. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
88%

Nos... lehet hogy anyaként én is szemen köpném magamat, ha ennyi elvárásom lenne a gyerekem/gyerekeim felé. VISZONT, gyerekként is szemen köpném magam, ha így beszélnék a saját anyámról!!

Rendben, irreális elvárásai vannak, követelőzik, nem lát tisztán, stb. Ettől függetlenül nem kell itt a fél világnak szidni, hogy mennyire büdös és pasik panaszkodnak róla, hogy még meg sem dughatta, de ő fizeti a tartozását. Úristen... Ez az ami eszméletlenül gáz és undorító szerintem!!


Nem értem a szitkozódás lényegét! Elmondod anyukádnak, hogy szeretnéd ha menne, segítesz neki összepakolni, a tartozása java részétől így megszabadultok, mindkettőtök jól jár, ennyi. És ha megkér, hogy vegyél fel neki hitelt? NEM! Ennyi... el is van intézve. Sírhat ríhat, ha egyszer nincs mire felvenni, akkor nincs, ez van. Nem szitkozódni kell, hanem elé állni határozottan a te elképzeléseddel.

2012. okt. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
68%
37 total jol eltalatad a lenyeget
2012. okt. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim válasza:
16%

Figyelj a lelkedet csak te tudod rendberakni.

Úgy tűnik, hogy te eldöntötted, tudod mi lenne a jó neked hogy ne veszíts többet. A lényeg a kérdésedben amiért kiírtad, hogy lelki támogatást kapj. Tehát nem szivesen teszed meg.

Senki nem fog rábeszélni, hogy tedd ki anyudat, még ha jogosnak érzed se. Ezt magaddal kell lerendezd, hogy megéri e ha megcsinálod a terved és nem lesz kapcsolatotok. Ha ettől félsz. Vagy mitől félsz ?

Menj el egy ingatlanügynökhöz és kérdezd meg a jogi dolgokról akkor azzal tisztában leszel a többi a tel lelkeden lesz.

2012. okt. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
7%
Mi lenne, ha az interneten nem játszaná mindenki a mindent tudó atyaúristent, az erkölcsi bírót és válaszolna a kérdésre? Az, hogy az anyja, az égvilágon semmit sem jelent, úgyhogy a további részletek NEMTUDÁSA folytán ne kritizáljunk és vegyünk vissza a hangnemből. Az is a gyermek anyja, aki bedobta a gyereket egy kukába, akkor nehogy már erkölcsi kötelessége legyen az anyját eltartani!
2012. okt. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!